Резултати от 1 до 7 от общо 7

Osaka 9-ка инверторен - не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #1

    Osaka 9-ка инверторен - не топли

    Климатика(Osaka 9-ка инверторен) работи нон-стоп през зимата и досега съм нямал никакви проблеми, но от няколко дни ми направи впечатление, че когато се прибера след работа, климатика е включен, лампичката му мига(On/Off), а лампичките за температурата не светят(както си е нормално при вкл. климатик). След като го изключа от дистанционното и го включа, всичко тръгва нормално. Но днес като го изкл. и вкл. просто вътрешното тяло си духа като вентилатор и изобщо не иска да топли.
    Според Вас каква може да е причината?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #2

    Re: Проблем с Осака

    Хм, явно никой не се е сблъсквал с подобен проблем :/

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #3

    Re: Проблем с Осака

    Явно има проблем във външното тяло при инвертора е трудно да се даде диагноза по това което си написал. Може да е в електрониката или в компресора. Ако си от Плевен мога да погледна и да ти дам дигноза.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #4

    Re: Проблем с Осака

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Явно има проблем във външното тяло при инвертора е трудно да се даде диагноза по това което си написал. Може да е в електрониката или в компресора. Ако си от Плевен мога да погледна и да ти дам дигноза.
    Не съм от Плевен, колко струва поправка(смяна) на компресор или електрониката на инвертор, просто да знам с колко ще "олекна"?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #5

    Re: Проблем с Осака

    Диагнозата е поставена наполовина.
    Мигането на светодиода е 5 пъти, а както се вижда на картинката по-долу, ако са т.2. или т.3. лоша работа, надявам се да е т.1., предполагам че IPM означава предпазител(поне така ми се искда да е )


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #6

    Re: Проблем с Осака

    Кофти работа щом веднага се размигва може би е електрониката пробвай след изключване от контакта за 5 минути като го включиш дали компресора прави опит да тръгне трябва да пипнеш външното тяло и да усетиш слаба вибрация. По принцип има други начини за откриване на проблема но няма да ги описвам тук. Най добре викай сервиза който го обслужва. За пари незнам колко ще ти вземат но няма да е малко.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #7

    Re: Проблем с Осака

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Кофти работа щом веднага се размигва може би е електрониката пробвай след изключване от контакта за 5 минути като го включиш дали компресора прави опит да тръгне трябва да пипнеш външното тяло и да усетиш слаба вибрация. По принцип има други начини за откриване на проблема но няма да ги описвам тук. Най добре викай сервиза който го обслужва. За пари незнам колко ще ти вземат но няма да е малко.
    Аз ги викам, ама казват най-рано догодина
    Благодаря за инфото

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам инверторен климатик Osaka CH-12-LBP
    От ikonoma във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-12, 16:08
  2. Osaka CH-12-V - не топли?
    От mvalve във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 16-10-11, 10:26
  3. Osaka CH-12-SBP - не топли
    От doro във форум Климатици Osaka
    Отговори: 14
    Последно: 27-12-08, 18:02
  4. Osaka CH-17-SL - не топли
    От jordanbg във форум Климатици Osaka
    Отговори: 31
    Последно: 12-12-08, 12:04
  5. Osaka CH-12-TNS - не топли
    От achod във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-07, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе