Резултати от 1 до 15 от общо 15

Osaka CH-12-SBP - не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    2
    #1

    Osaka CH-12-SBP - не топли

    имам осака 12 SBP инвертор от 2 години нямах проблем топли, охлажда доволна съм . преди 2 дни я преместиха и я почистиха и нещо стана . работи известно време (около час) духа си топличко и започва да мига индикатора run .климатика спира да духа run си мига и така около 10 мин издава едни звуци като че ли въздиша и задухва студено и после топло (ама обяснение ).не мисля ,че това е нормаленн режим на работа на 27 градуса е а не топли .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #2

    Re: и аз с проблемна осака

    Цитат Първоначално публикувано от doro
    имам осака 12 SBP инвертор от 2 години нямах проблем топли, охлажда доволна съм . преди 2 дни я преместиха и я почистиха и нещо стана . работи известно време (около час) духа си топличко и започва да мига индикатора run .климатика спира да духа run си мига и така около 10 мин издава едни звуци като че ли въздиша и задухва студено и после топло (ама обяснение ).не мисля ,че това е нормаленн режим на работа на 27 градуса е а не топли .
    Според мен климатика ти влиза в така наречения defrost. Тече ли вода от външното тяло докато духа студено? Преди правел ли го е това?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re: и аз с проблемна осака

    Нормално е .DEFROST значи ,че външното тяло е събрало скреж в това влажни време и се е размразявало.Въздишките са от промяната на посоката на нагретия фреон към външното тяло.Задухало е студено докато фреона се затопли до нормалните градуси.Ти се радвай,че се размразила Осаката,защото оплакванията при тази марка са много.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: и аз с проблемна осака

    Нищо и няма на Осаката, много добре си работи, точно така трябва да бъде

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: и аз с проблемна осака

    Вземи я сложи осаката на по нуиска температура и много по-рядко ще се размразява. Не е нормално климатика да се държи на 27 градуса, а и не е и задравословно. Лятото стоиш на по-ниска температура.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    2
    #6

    Re: и аз с проблемна осака

    благодаря на всички .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #7

    Re: и аз с проблемна осака

    Здравейте, не отварям нова тема защото тази върши работа
    климатика е Осака 12 SBP 3 години работи в помещение 20м2, но това лято гопреместих в друго малко по голямо 35м2. лятото работеше охлаждаше, но есента го дозареждаха с фреон /R22/ не топлеше. след това е пускан, но витаги е била положителна температурата и топлеше. Сега го пускам работи 4 часа и неможе да вдигне повече от 10 градуса в стаята, а температурата от вътрешното тяло е МАКС 30 градуса! тънката тръба отвън е топла ... дайте някакви мнения напълно съм наясно че 4,2kW e НЕдостатъчно за 90-100 кубика, но е Въпроса е за Температурата на изходящия въздух ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #8

    Re: и аз с проблемна осака

    да ти кажа, тъй като и аз имам наблюдения върху една такава осака, само че моята е конвенц, да не би проблемът да е, че се опитваш да я стартираш при прекалено ниска температура отвън?
    може да греша, нека по-знаещите да кажат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #9

    Re: и аз с проблемна осака

    Проблема не е в климатика,а в помещението и големите топлозагуби.Трябва да му помогнеш с някакъв друг топлоизточник.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #10

    Re: и аз с проблемна осака

    Духалка да дигне поне 14-15С вътре и пускаш мусаката...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #11

    Re: и аз с проблемна осака

    и аз така мисля за топлозагубите ама не трябва ли да дигне 40-45 оС

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #12

    Re: и аз с проблемна осака

    Искат да ти кажат да загрееш малко помещението, в което е климатика, тъй като по простите машини като осаката например, нямат такъв тип старт при много студено помещение
    затова пусни една духалка, остави я да направи 15-20 градуса, което с духалката става бързо и тогава стартирай машинката.
    мисля, че по този начин няма да имаш проблеми.
    успех.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #13

    Re: и аз с проблемна осака

    Като му влиза 10 и под 10*С,няма как да вдигне 40-45*С.На всеки градус вътрешна Т*С който му вдигнеш,той ще ти вдига с два градуса изходната Т*С

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #14

    Re: и аз с проблемна осака

    30С изходяща при 8-10С входяща е дори чудесна температура! Просто трябва да работи цял ден!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #15

    Re: и аз с проблемна осака


    значи всичко е наред Благодаря за отговорите просто го пробвах евентуално за 31,12 да се ползва

    и пак благодаря и Весело посрещане на 2009

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka CH-12-V - не топли?
    От mvalve във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 16-10-11, 10:26
  2. Osaka CH-17-SL - не топли
    От jordanbg във форум Климатици Osaka
    Отговори: 31
    Последно: 12-12-08, 12:04
  3. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 16:22
  4. Osaka CH-12-TNS - не топли
    От achod във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-07, 20:06
  5. Osaka 9-ка инверторен - не топли
    От atakmim във форум Климатици Osaka
    Отговори: 6
    Последно: 30-12-06, 13:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе