Резултати от 1 до 5 от общо 5

Osaka CH-20-SR - тръби без бандаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #1

    Osaka CH-20-SR - тръби без бандаж

    Здравейте преди около месец ми сложиха климатик Osaka CH 20 SR. Тръбите доидоха малко по дълги и лентата която беше в комплекта не стигна и оставиха около 50 см. не обвито.Вижте Като пипна когато е включен са топли и обвитите и тези, то едва ли може иначе. Като разглеждах темите разбрах че може да се разкапят с времето. Та кажете с какво да ги обвия, с хартиено тиксо дали ще стане, защтото изолирбанда е малко тесен ще идат 2-3 ролки :P

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Тръби без бандаж

    И да не ги обвиеш няма страшно. Загубите са само теоретични. Иначе бандажни ленти продават.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Тръби без бандаж

    Тези от Осака пак са се осрали. Спестили са, в буквалния смисъл, жълти стотинки. Съветвам те да си ги бандажираш, че тази изолация с която си се разваля доста бързо ако се огрява от слънце. Ако на скрито място няма да имаш проблеми. Виждал съм изолазия без бандаж на повече от 10 години и не се е развалила, но друг вид. Тази бялата на смимката направо с поглед се скапва.

  5. off
    off е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #4

    Re: Тръби без бандаж

    Вземи и си ги бандажирай! На втората година ще ти се разкапят гумите по медните тръби.Аз даже се престарах и понеже единия ми климатик е на знойно място,къде с бандаж,къде не му сложих от гумено-стиропорената изолация за водопровод.Смятам че много помогна.Възможно е монтажниците да са ползвали неизолирана тръба от хангала понеже там съм с 4 метра тръбен път.Климатикът по бързо затопля вътрешната пита,а и не съм виждал надежден топлопровод който да топлоотдава по такъв начин.Конденза по изолацията също изчезна.Ако помислите практично то бойлер който е топъл при изхода задържа водата топла до 2 дни, а такъв който не (новите модели) 3 дни.Не е възможно и тук да не се оказва някакво влияние.

    П.С. И на "Техномаркет" продават бандажна лента,но реално смисъла и е главно естетически.При този модел изолацията по медните тръби се разкапва относително бързо от слънцето.Ако държиш, но не ти за занимава да търсиш исползвай изолирбанд!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #5

    Re: Тръби без бандаж

    Щом хората по света са доказали на теория и практика, че трябва да се изолират тръбите - значи трябва! И въпросът е: Да презапася ли изолацията с още една! Щом от Осака са ти го монтирали така, значи са кухи лейки. Мен ще ме е срам да направя такава полвинчата работа!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ППР тръби за отоплителна инсталация?
    От fen./hitachi във форум Отопление
    Отговори: 32
    Последно: 05-02-21, 09:59
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  3. Използване на стари тръби
    От emka22 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 06-04-12, 17:01
  4. Външният ми тръбен път е останал без изолации и бандаж
    От lubopiten във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-10, 16:05
  5. Тръби на парно и хладилник…
    От leigep във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-09, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе