Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree1Одобрявам

Osaka 17-ка - не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #16

    Re:Проблем с една Osaka

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    преди, в хладните дни,само 20 гр разлика ли е правил?
    Ами не съм мерил преди температурата, но гледам, че монтажниците в гаранционната карта от 12.2007 г. са записали следните данни /ако може да им се вярва/:
    външна Т: 0 гр.
    в помещението: 15 гр.
    изходна Т: 45 гр. /направо невероятна разлика от 30 гр./

    Иначе разлика от около 18-19 гр. при вентилатор на max. (520 куб.м/ч) горе-долу покрива характеристиките, с които се продава климатика /ако не греша нещо в сметките/:
    C/H - 9200/9600 BTU - 2698/2815 W

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re:Проблем с една Osaka

    Може да са направили измерването при мин.ск. на вентилатора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #18

    Re:Проблем с една Osaka

    Вероятно е така. Но като чета тук за климатици от нисък клас с 50 и нагоре градуса изх. Т, направо се притесних. Между другото, днес Мидеята в службата /24-конвенционална/ също не се справяше особено добре /не повече от 40 гр. изх. Т/. Явно е от времето.
    Засега ще изчакам да се позатопли малко навън и тогава пак ще меря. Ако и тогава не може да направи 18-20 гр. разлика на вентилатор на макс, ще тормозя Еко клима /още цели 2 години гаранция има/.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Проблем с една Osaka

    Само така с тормоза.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    8
    #20

    Re:Проблем с една Osaka

    Винаги когато стартира изписва тази грешка Е4 в режим на отопление,вярно не замръзва,размразява се не се обледенява ама не топли не може да смогне,а датчика наистина не е верен наистина показва с около 4-5 градуса повече което е лошо защото изключва на ниска температура,смених го с panasonic,просто няма място за сравнение

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #21

    Re:Проблем с една Osaka

    За топленето - сигурно имаш големи загуби на енергия в помещението или не е добре оразмерен, все пак е само 2,8 кВ, които при - 10 гр. външна Т стават около 2 кВ.
    Проблемът с невярното отчитане на стайната температура се решава като изкараш отвън датчика, който е под филтрите. При мен така стайната Т достига и подминава с около 1 градус зададената Т на дистанционното.

    П.С: Сега видях в другата тема, че новият ти Панасоник е 12. Значи не е много коректно да го сравняваш с девятката осака. Дванайските дори при осака са 4+ кВ, а девятката ти е 2,8 кВ.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Проблем с една Osaka

    Тия 2,8 кВ направо си стават 1,4 при -10° при Осаката, ако не и по-малко. Тъй като е конвенционална, не може да се развърти над номинал. При -15° я имаш 1 кВ, я не. И ако топлозагубите са ти по-големи, не се чуди защо не стопля 15 кв.м.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #23

    Re:Проблем с една Osaka

    deian, ти ползвал ли си този модел климатик или отново просто си говориш общи приказки за осаките? И аз по-принцип не ги харесвам осаките, ама имам този модел и такъв спад в мощността не съм забелязал.
    Та молбата ми е, хайде да спрем да говорим "по-принцип".

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re:Проблем с една Osaka

    Не говоря по принцип, а казвам как са реално нещата и защо не може да се стопли човекът. Проблемът не е в климатика, а в оразмеряването му. Нямам нищо против Осаките конкретно.
    Ако докажеш, че тази Осака си запазва над 50% от мощността при -15°, ще е някакво чудо, защото това го правят само най-скъпите инвертори. Покажи крива за спадането на мощността с понижаване на температурата ако можеш.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Re:Проблем с една Osaka

    От каде да ти покаже крива като те дори не-можеш с гугала да ги намериш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #26

    Re:Проблем с една Osaka

    За - 15 не твързя, че ще е ефективен, но в началото на януари, при -8, -9 външна Т, за 4-5 мин. правеше 15 + разлика м/у входяща и изх. Т на макс. вентилатор /520куб.м./. Това май грубо сметнато прави над 2 кВ.
    Но този спор е безсмислен. Аз не искам да убеждавам никого в нещо, което не иска да повярва. Така или иначе аз не съм търговец, а просто ползвател на посочения климатик.
    А и в общи линии сме на едно мнение, че колегата, който е ползвал осаката, май не го е оразмерил много добре. При тези евтини климатици е необходимо известно преоразмеряване.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    2
    #27

    Re:Проблем с една Osaka

    Проблем с климатик Osaka

    Някой знае ли причината, поради която климатика си се включва на режим размразяване на около час, при условие, че допреди два месеца не е правил така, а и сега температурите са доста високи. Климатика е инвертор, модел SBP 09 CH.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:Проблем с една Osaka

    Работи си добре.В момента влажността на въздуха е висока и в комбинация с температури около 0 градуса, топлообменника се заскрежава повече и по-често, отколкото при ниски температури и сух въздух.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Проблем с една Osaka

    При каква външна? Аз дефрост не съм виждал от някой февруари при моите. Навън си е топло при мен.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re:Проблем с една Osaka

    Аз имам 12-цата на това ГРЕЕ.Така си размразява по-начестичко, когато е влажно и температурите са около нулата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-12 CN не топли достатъчно добре!
    От didotop във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 02-12-11, 19:44
  2. Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!
    От netranger във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-11, 21:07
  3. Panasonic CS/CU-YW12DKE - не топли добре
    От divi4 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-09, 19:41
  4. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 16:22
  5. Fujitsu AOY12RSE - не топли добре
    От vanko68 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-07, 10:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе