Резултати от 1 до 6 от общо 6

Osaka 12-ка - не работи режим охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #1

    Osaka 12-ка - не работи режим охлаждане

    Здравейте
    Имам проблем с Осака 12
    Взех го преди зимата и работеше на отопление без грашка, но сега преди два дена го пускам на охлаждане и той пак на отопление включва. Сумати и опити правих и неще да включи.
    Техници те от тази ..... фирма няма да ги викна въпреки че е в гаранция. Накой ако има идя да подсказва. Според мене или е блокирал тр. вентил и ли някоя платка се е ебнала.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Проблем с Осака 12 не вклучва на охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от jaga

    "Проблем с Осака 12 не вклучва на охлаждане"

    Здравейте
    Имам проблем с Осака 12
    Взех го преди зимата и работеше на отопление без грашка, но сега преди два дена го пускам на охлаждане и той пак на отопление включва. Сумати и опити правих и неще да включи.
    Техници те от тази ..... фирма няма да ги викна въпреки че е в гаранция. Накой ако има идя да подсказва. Според мене или е блокирал тр. вентил и ли някоя платка се е ебнала.
    Искренно се надявам, че не говориш както пишеш.
    От уважение към останалите- коригирай си грешките, а по въпросът ти:
    - аз бих пробвал да го изключа директно от контакта, после с дистанционното ще го оставя на " Auto"
    ако няма ефект- направо го върни, след като е в гаранция !
    Добре е да укажеш и модела.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #3

    Re:Проблем с Осака 12 не вклучва на охлаждане

    Най-вероятно е блокирал 4-пътния вентил,но при всички положения ще трябва да викаш техници.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Osaka 12-ка - не работи режим охлаждане

    Включи го на отопление и веднага застани близо до външното тяло,ослушвайки се. Малко преди да се включи компресора,трябва да се чуе металическо кратко изчаткване-4пътника се включва от охлаждане(без напрежение на бобината) към отопление(с напрежение към бобината му).Ако не се чуе-4пътника е блокирал.
    Вариант 2-пак си отвън,и както си работи на отопление,някой вътре да му дръпне щепсела от контакта.Веднага трябва да чуеш ясно и силно ''изпуфтяване" с леко разтърсване на тялото,понеже ,както е под високо налягане, 4 пътника се връща в режим на охлаждане и налягането рязко пада.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #5

    Re:Osaka 12-ка - не работи режим охлаждане

    Ванко, знам че има два типа четирипътници. Едните с напрежение на бобината са на отопление, а без напрежение са на охлаждане. Точно както ти казваш. Само че аз не съм виждал такъв все още. Всички които сега съм преглеждал са: под напрежение - охлаждане, няма напрежение - отопление. Не знам, може би при някои минисплитове е както казваш. Централните домашни системи, които са комбинирани с газово или отопление на ток, зимата като ги преглеждам, слагам термостата на охлаждане и машината тръгва с напрежение на четирипътника (така съм сигурен че газовото отопление няма да се включи и няма да ми се бърка при прегледа на климатика). После му дърпам едната жица , както си бачка, изпъшква сериозно и веднага минава на отопление. По самата тема, най-добре е да си викне човека специалисти и да видят дали е четирипътния или управлението нещо.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Osaka 12-ка - не работи режим охлаждане

    С Оса-аката е точно така,както го казвам.99% от тукашните домашни сплитове са така.Единици са моделите с обратното захранване,повечето са 100 В,втората употреба. Има и някои на прав ток,още по-редки.Осаката не е между тях.
    Пък де да знам,може пък да са "изкарали" и такъв модел.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 21:39
  2. Panasonic CS/CU-RE12HKE - пуфти в режим охлаждане
    От dminkov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 23-07-09, 23:26
  3. Отговори: 3
    Последно: 27-05-08, 23:13
  4. Режим Sleep при охлаждане
    От DEF във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 23-07-07, 23:33
  5. Osaka CH-14-LBP - автоматичен режим
    От felipe във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-07, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе