Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

OSAKA CH-09-LBP - с COP 3,6 вярно ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #16

    Re:OSAKA CH-09-LBP - с COP 3,6 вярно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Не е нагревател на компресора, а нагревател, който директно те топли и лапа яко ток. Трябва да намериш начин да го изключиш. По принцип така осигуряват безпроблемното топлене на Осаките в студа - понеже не може да вземе достатъчно топлина от атмосферата по ред причини (а другите го правят), слагат един нагревател и ти си мислиш, че климатикът топли. Топли, ама по-скоро се е превърнал в духалка 1 или 2 кВ.
    Няма как само компресора на 12-ца да гълта 2.3 кВ! Това е абсурдно. Макар че нищо абсурдно няма в тази марка...
    Поредния бисер на Деанчо.Абе момче младо,като не си наясно как действа този вътрешен нагревател не се обаждай неподготвен.
    Ето тук http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg372775 съм обяснил как и кога работят тези нагреватели. Не вярвам при този климатик да е по различен начин.
    Цитат Първоначално публикувано от KrasenK
    Консумацията се променя плавно десета по-десета от ампера.Ако е нагревател ще има рязък скок поне от 3 ампера и нагоре.
    Това е.

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #17

    Re:OSAKA CH-09-LBP - с COP 3,6 вярно ли е?

    Писал си за нагревателя на компресора(при положение че Осака има такъв),а другият вътре - неговите 750 вата къде ги слагаш...?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #18

    Re:OSAKA CH-09-LBP - с COP 3,6 вярно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Писал си за нагревателя на компресора(при положение че Осака има такъв),а другият вътре - неговите 750 вата къде ги слагаш...?
    Нещо не четеш както трябва.
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg372775
    Там съм написал,че вътрешния се включва автоматично при големи разлики в зададената температура на климатика и деиствителната в помещението.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #19

    Re:OSAKA CH-09-LBP - с COP 3,6 вярно ли е?

    Да ,така де нагревател се включва...нагревател...калорифер демек ...няма лошо.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:OSAKA CH-09-LBP - с COP 3,6 вярно ли е?

    Виждам, че явно имаш нещо лично против мен.
    Дефинирай "големи разлики" в предния ти пост или покажи сервизно на този модел Осака, където е описан алгоритъма за работа на този нагревател.
    Кому е нужен този нагревател при един качествен климатик?

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    8
    #21

    Re:OSAKA CH-09-LBP - с COP 3,6 вярно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от KrasenK
    Взех си си климатик OSAKA CH-09-LBP .Инвертор незнам AC или DC на минимум харчи 500 вата а на максимум до 2300 вата.Но колко отдава? Дали са верни цифрите или са изсмукани от пръстите. Например OSAKA CH-09-CN обикновен е с COP 3.6 !? На доста известни марки е по- нисък.
    И аз си купих климатик OSAKA CH-09-LBP. В гаранция съм Имам проблеми с отоплението
    Черпеше голям ток-около 7 до 9 А ,а не топлеше добре
    Изпратиха го в Бургас и там са му сменили капилярна система. Сега работи по –добре,но не топли ефективно
    Ето какво замерих:
    При t навън - 0 гр и t на помещението =15 гр / 10 кв. м. площ , t зададена 20 гр,замерих начален ток 7 до 8А. След 1 час тока падна на 4 А.След 3 часа тока падна на 3.3 А.те около 0.75 kW консумация ,когато t на помещението стана 19 до 20 гр.и така продължи около 5 часа без да изключва. После за около 30 мин изключи и пак продължи с ток около 3.3 А.А Мидеята ми 9-ка работи в хол 18 кв. м с по-голяма площ с по-малък ток при установена температура -20 гр с около 2 А. Не е нормално на малкото помещение тока да е по-голям. Може би компресора да не е в ред ида консумира по- голям ток или нещо друго. Дайте съвет къде може да е проблема.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294934940[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от KrasenK
    Взех си си климатик OSAKA CH-09-LBP .Инвертор незнам AC или DC на минимум харчи 500 вата а на максимум до 2300 вата.Но колко отдава? Дали са верни цифрите или са изсмукани от пръстите. Например OSAKA CH-09-CN обикновен е с COP 3.6 !? На доста известни марки е по- нисък.
    И аз си купих климатик OSAKA CH-09-LBP. В гаранция съм Имам проблеми с отоплението
    Черпеше голям ток-около 7 до 9 А ,а не топлеше добре
    Изпратиха го в Бургас и там са му сменили капилярна система. Сега работи по –добре,но не топли ефективно
    Ето какво замерих:
    При t навън - 0 гр и t на помещението =15 гр / 10 кв. м. площ , t зададена 20 гр,замерих начален ток 7 до 8А. След 1 час тока падна на 4 А.След 3 часа тока падна на 3.3 А.те около 0.75 kW консумация ,когато t на помещението стана 19 до 20 гр.и така продължи около 5 часа без да изключва. После за около 30 мин изключи и пак продължи с ток около 3.3 А.А Мидеята ми 9-ка работи в хол 18 кв. м с по-голяма площ с по-малък ток при установена температура -20 гр с около 2 А. Не е нормално на малкото помещение тока да е по-голям. Може би компресора да не е в ред ида консумира по- голям ток или нещо друго. Дайте съвет къде може да е проблема.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294935539[/time]_________________________________________________

    И аз си купих климатик OSAKA CH-09-LBP. В гаранция съм Имам проблеми с отоплението
    Черпеше голям ток-около 7 до 9 А ,а не топлеше добре
    Изпратиха го в Бургас и там са му сменили капилярна система. Сега работи по –добре,но не топли ефективно
    Ето какво замерих:
    При t навън - 0 гр и t на помещението =15 гр / 10 кв. м. площ , t зададена 20 гр,замерих начален ток 7 до 8А. След 1 час тока падна на 4 А.След 3 часа тока падна на 3.3 А.те около 0.75 kW консумация ,когато t на помещението стана 19 до 20 гр.и така продължи около 5 часа без да изключва. После за около 30 мин изключи и пак продължи с ток около 3.3 А.А Мидеята ми 9-ка работи в хол 18 кв. м с по-голяма площ с по-малък ток при установена температура -20 гр с около 2 А. Не е нормално на малкото помещение тока да е по-голям. Може би компресора да не е в ред ида консумира по- голям ток или нещо друго. Дайте съвет къде може да е проблема.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. Вярно ли е твърдението ?!
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 22-02-12, 16:48
  3. вярно ли е?
    От hipopotama във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 11-03-09, 17:39
  4. Това вярно ли е???
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-05, 14:20
  5. Абе това вярно ли е???
    От IvO™ във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 24-02-05, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе