Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Помогнете ако можете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #1

    Помогнете ако можете

    Здравейте имам следния проблем. Притежавам климатик OSAKA 12 SBP инвертор, закупен 2006г. Края на март месец както си работеше на топло изведнъж изпука>изцъка и външното тяло спря да работи. Април месец извиках техник който сменя някаква платка и след като климатика отново не тръгна ми каза че му е изгорял компресора. Преди три дни обаче се хванах с един комшия и свалихме външ. тяло, понеже знаех че е изгорял компресора му изпуснахме и фреона(аз вече бях поръчал нов климатик)..... И така отворихме му капаците и след дълго мерене с мултицет открихме един изгорял стъклен предпазител(от общо 3), подменихме го с с нов и закачихме захр. кабели както си беше климатика на земята и..........о чудо климатика вкл. перката и развъртя компресора, веднага го изклучихме. Та мисълта ми е следната - възможно ли е проблема да е бил този предпазител а мен да са ме прекарали с дежурното "компресора е заминал купувай нов климатик"

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #2

    Re:Помогнете ако можете

    Напълно, с оглед възможностите на повечето "майстори" на климатизатори.
    Извикай друг специалист, но с доказан капацитет да ти погледне Осаката, а ако се окажат твоите подозрения реалност - по подходящ начин омаскари предишния спец.
    Късмет с техниката.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #3

    Re:Помогнете ако можете

    Лошото е че ако се окажат моите подозрения верни, много ще ме яд защото аз вече инвестирах $$$$ за нова машина която вече е монтирана.......и така едни пари хвърлени без време.....!!!!!!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #4

    Re:Помогнете ако можете

    Възможно е напълно само предпазителя да ти е заминал. Осаката може да я продадеш винаги на някой друг.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Помогнете ако можете

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    Осаката може да я продадеш винаги на някой друг.
    Чак толкова да са търсени?-да ги не изнасят за Северна Корея, и ония да си правят ракетите от тях?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #6

    Re:Помогнете ако можете

    Diksanal на теб може да ти е смешно но на мен ми се реве. Изръсих се 1600лв. за нов климатик при положение че стария работи. Знам че много плюете осаките но аз от моята бях много доволен 6 години. И в най големите студове не ме е предавала - подържаше 25 градуса в 20 квадрата помещение без много да се зори/шуми/трака/пука и други такива работи(може и да съм случил на добра бройка). Най лошото е, че от фирмата от която идва техника (и даде диагноза изгорял компресос) ми заявиха "еми господине стават такива грешки" (грешки които за мен струват пари), а когато ги заплаших с комисията за защита на потребителите че това може би е фирмена политика за да могат да се купуват нови климатици едвали не ми се изсмяха - личеше си че не им пука много много на кого ще се оплача Аз. Пиша всичко това за да не пострадат и други хора като мен от "квалифицирани техници". Фирмата е ЕКОКЛИМА - Стара Загора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Re:Помогнете ако можете

    Пак ли инвестира в Осака? :rolleyes:

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #8

    Re:Помогнете ако можете

    Не този път инвестирах в Митсубиши GE-35. Взех го от същата фирма защото за Стара Загора те са единствени представители на МЕ. Това разбирасе се случи преди да почовъркам Осаката и да намеря изгорелия предпазител. Дори техните монтажници останаха "изумени" че Осаката работи и ми предложиха по евтин монтаж в друга стая и почистване ако не минавал през фирмата. НАГЛИ пръчки.Според мен този монтаж трябва да е за тяхна сметка.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Помогнете ако можете

    Грешки, когато човек извършва каквато и да е дейност стават. Хубаво е да се гледа позитивно на нещата от живота, защото негативното го съкращава.

    Никой не те е карал да даваш 1600 лева за нов климатик. При положение, че си бил доволен от климатика Osaka за 600 лева трябваше пак такава марка да си купиш или за толкова пари. След като можеш да дадеш толкова пари за нов не е проблем да дадеш 1/12 от тази сума да ти измият старият 6 годишен климатик, който вероятно никога не е виждал миене и да ти го монтират в друго помещение.

  12. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #10

    Re:Помогнете ако можете

    https://www.youtube.com/watch?v=fxCUyy_aVzA#ако ти е толкова голямо гайле тази Осака..пиши на лични и ще те освободя по най-бързия начин от нея ???

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #11

    Re:Помогнете ако можете

    Няма лошо в инвестицията на евтини пръчки.Цената на металите ще расте.Преди време японците купуваха от нас кари само заради оловото.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    18
    #12

    Отговор: Помогнете ако можете

    P9280003.JPGP9280001.JPGP9280009.JPGP9280005.JPGP9280006.JPGЗдравейте! Взех вътрешно тяло от климатик,(за марка и модел вижте снимките)което искам да пусна да работи без външно.Правих опити като свързвах към изводите за външното тяло, но резултат няма. При включване започват да мигат последователно един след друг двата крайни светодиода -левият(TIMER)жълт и десният(RUN) зелен. Средният(DEF) червен не свети въобще.При подаване на команди с дистанционно реагира ,като писка,а също така движи и клапата.Ако може някой да помогне.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #13

    Отговор: Помогнете ако можете

    ако във външното тяло е имало платка или дефрост датчик ще ги търси

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    18
    #14

    Отговор: Помогнете ако можете

    Какво да включа към изводите за външното тяло, които са три двойки обозначени ТН3 ,ТН4 и CN4 за да тръгне вътрешното тяло?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #15

    Отговор: Помогнете ако можете

    TH3, TH4 още един комплект датчици сигурно 5 или 10кОм, но на CN не знам. Пробвай като добавиш датчиците, ако пак не тръгне тогава ще мислиш и за CN4

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. На какво можете да опреличите снимката?
    От Compare във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 08-04-08, 15:21
  2. Ако можете, помогнете...
    От Slero във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 07-02-07, 17:01
  3. Помогнете ако можете...
    От X@kep във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-06, 16:14
  4. Помогнете ако можете!!! Проблем с изтриване
    От hecoat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 11-10-04, 09:59
  5. Отговори: 7
    Последно: 29-10-03, 01:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе