Резултати от 1 до 9 от общо 9

Сравнение на инверторите Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    Сравнение на инверторите Panasonic

    Отделих цял ден в ровене в интернет и четене на сервизни документации и упътвания. Опитах се да обхвана де що има инверторен Panasonic на нашия (че и на чуждия) пазар в последно време. Сигурно имам много пропуски, но основното май е тук. Извадил съм минимално ниво на шум (при Low на вентилатора), COP и минимална външна температура, при която го дават да работи по книжка. Правил съм сравнението за 9-ки, но от всички модели има 12-ци и т.н.

    Тези 3-те са едни модели, които не знам дали се намират в БГ - правени са за северните страни като Норвегия, затова и буквичките им са малко по-различни. Странното е, че в един PDF видях за тези на -20 градуса, че даваха нещо (предполагам нагревателче), за което пишеше, че предпазва компресора от замръзване.
    HE9GKE 24 dB; COP 5,22; до -20 градуса; антиалергичен; (Nordic Model 2007)
    NE9GKE 22 dB; COP 4,36; до -20 градуса; антиалергичен; (Nordic Model 2007)
    CE9GKE 24 dB; COP 4,31; до -10 градуса; йонизатор; (Nordic Model 2007)

    А това са моделите, намиращи се в БГ:
    XE9EKE 26 dB; COP 4,44; до -15 градуса; прахосмукачка; антиалергичен; 1599 лв; модел 2006;
    HE9DKE 26 dB; COP 5,22; до -10 градуса; 1899 лв; (Nordic Model - 2005 или 2006);
    TE9DKE 24 dB; COP 4,26; до -5 градуса; model 2005; 1439 лв;
    E9GKE 21 dB; COP 4,31; до -5 градуса; йонизатор; produced 12.2006; 1299 лв;
    E9GKR 21 dB; COP 4,26; до -5 градуса; йонизатор; // като E9FKR (23 dB) //
    E9DKE 26 dB; COP 4,26; до -5 градуса; йонизатор; 1219 лв; // като E9EKE
    PE9DKE 27 dB; COP 4,02; до -5 градуса; 929 лв;
    RE9GKE 23 dB; COP 4,02; 929 лв;
    XE9DKE 26 dB; COP 4,00; model 2005; 1124 лв;

    От тази марка изглежда фаворитите ми са XE9EKE и HE9DKE, макар че не знам вторият дали още се намира в БГ. Както виждате, не са от най-тихите, а пък по-тихите модели работят до не толкова ниски температури... странна работа.
    Това е от мен, дано ви се стори полезна темичката. Ще се опитам да направя подобни и за Mitsubishi и General.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    Тоя с прахосмукачката го спряха, много се разваляла, стар модел е. Тия дето с GKE са новите модели, а ако има Т най-отпред е топ модела на серията, тоест ТЕ-9GKE е топ модела, а също и ХЕ-9GKE .

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    Айде и от мене още един, два.

    Panasonic CS-256SB СОР 6
    Цена : 2249 лв.

    Panasonic CS-227TB СОР 5.75
    Цена : 1449 лв.

    На това казвам аз топ модели .
    Мисля че са 100 волтови, но се предлагат в Бг.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    Аз XE9GKE не съм виждал. А най-странното е, че новите модели работят до -5, а по-старите са до по-ниски. Аз лично съм доволен от този с прахосмукачката. А и е единствен до -15.
    А онези горните 3, дето са Nordic, намират ли се у нас? И наистина ли им е над 5 COP и за -20 дали са с нагревателче, някой ако ги е виждал...
    Jackas, не съм се ровил изобщо в оригиналните Японци... Ясно, че ще са с по-добри показатели, ама там знаем за другите недостатъци от волтажа и т.н. (но да не изменяме темата).
    Кой според вас от европейските модели е най-добър?

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #5

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    deian
    Моделите са от сайта на една Варненнска фирма

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    Знам я тази варненска фирма
    Ще си позволя да те поправя за едно нещо, muchoto.
    "Т" отпред не означава "топ модел", а Super Deluxe Slim вътрешно тяло.
    "Х" пък означава само Super Deluxe.
    Прилагам една интересна картинка как да разчитаме означенията на сплит-системите на Panasonic.
    [img width=800 height=385]http://store1.data.bg/deianr/Clima/Panasonic-signs.jpg[/img]

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    deian, грешиш, тихи са. Повечето супер тихи климатици(21dBA) са толкова тихи само на охлаждане. На отоплени 24, 25 даже 26 dBA е много добро. Приемрно Фуджитата са 21 dBA, но когато е във такъв супер тих режим практически е изключен. Духа-нето му е толкова слабо, че незнам дали ще може да поддържа необходимата температура през нощта. Най добре е когато се сравняват децибели да се гледа и дебита на въздух при тези режими.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    Знам. Обаче това 26 съм го дал при охлаждане и LOW на вентилатора. На отопления отива към 29 dB. А да не говорим ако оставим вентилатора на AUTO или High. С тези, които ги дават на 21 dB, не съм имал досег.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Сравнение на инверторните Panasonic

    Има ли японски Panasonic под тази марка или са с марка National в страната на изгряващото слънце
    Поразгледах national.jp - доста интересни неща има. Включително го има и моделчето с прахосмукачката, за което има и едно хубаво клипче Е, под други означения е за там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 36
    Последно: 10-07-12, 07:47
  2. Кое пречи на инверторите да работят на ниски обороти
    От Board_Man във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 29
    Последно: 19-02-11, 14:55
  3. Спира ли компресора при инверторите?
    От farkash във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 20-09-08, 20:26
  4. Как да предпазим инверторите си от токови изненади?
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 23-12-07, 13:20
  5. Сравнение на видеокартите
    От Serg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-01, 14:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе