Резултати от 1 до 14 от общо 14

Panasonic CS/CU-Е12DKE - не топли добре и замръзва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #1

    Panasonic CS/CU-Е12DKE - не топли добре и замръзва

    Преди месец си купихме климатик Панасоник 12 за 1500 лв без монтаж.С него излезе 1650.Казаха че малоазийските са поскъпи,но по хубави за това взехме такъв.Но днес възникнаха проблеми.Значи както си работеше на отоплителен режим по обяд започна да духа едвам едвам-хладък въздух.Вечерта забелязах,че отдолу е започнал да заскрежава и да замръзва.Казаха ми че може да е имало токов удар,за това го изключих от кабела за 20 мн,пуснах на авто и и после на отоплителен.Но продължава да духа съвсвм слабо,струва ми се че и външния вентилатор не бучи толкова като друг път.Като го пусна да охлажда работи перфектно.Не знам какво да правя,моля ви помагайте.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Да не би да си е достигнал зададената температура? Отвори си книжката и виж как се пуска тест за грешки и ако "изплюе" нещо, кажи коя е грешката

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #3

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Проверих в книжката,но никъде няма тест за грешки.Освен да рестартирам дистанционното,макар че не ми се вярва да се оправи...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #4

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    От дистанционното с малка отверка, клечка за зъби или подобно натискаш в дупката Check и задържаш за около 5 сек. докато дисплея не изгасне и долу на мястото на часовника на се изпише -- . След това със стрелките за нагоре/надолу започваш да скролираш през всички кодове. На кодът на който климатика изписука значи има проблем. Ако изписуха само на H00 значи всичко му е наред.

    Списък с кодовете за грешки има тук.

    Ако си настройл климаитка да поддържа по-ниска температура от моментната в помещението не очаквай да задуха топло и силно. Задай му висока температура в режим отопление и остави вентилатора на авто. По принцип е нормално питата да заскрежава в тази влажна зима особенно ако гониш висока температура вътре. Аз съм със същия климатик плюс още един E9DKE и съм страшно доволен. До сега не съм виждал скреж по тях, а малкия даже не съм го виждал да капе.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #5

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Направих теста с дистанционното,както ми каза-изпищя само на H 00.Колкото до градусите обикновенно го пускам на 26 скорост авто или 4,докато се стопли,после го намалям до 24 и така си стои.Обикновено пускам и пауар режима като го пусна за да затопли по бързо.Просто в момента си духа съвсем слабо дори на мах скорост.Духа нито топло нито студено,хладко,като поработи малко повече леко се затопля..

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Добре де, колко градуса е в стаята...нямаш ли термометър? Ако е достигнал зададената температура, разбира се че така ще работи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #7

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Що ли си мисля, че ти няма нищо на климатика

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #8

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Дано да си прав и утре като го пусна да тръгне нормално,защото днес цял ден умирам от студ,понеже помещението ми е 30 кв.и основно разчитам на тоя климатик.Неска цял ден работи и ефект никакав,имам чувствотото че един сешоар повече щеше да стопли

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Ами крайно време е да кажеш, че си му задал едиколко си градуса , а той си седи като заспал и в стаята е станало як студ . Ако стаята изстива все повече, значи наистина се е скапало нещо и в понеделник ще викаш майстор. Нямаш ли стаен термометър да кажеш колко градуса е станало и да ни дадеш малко "светлина в тунела".....

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #10

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Хора климатика ми май се оправи.Явно вчеракато започна да замръзва не можа да източи водата.Днес на обяд,като напече слънце го пуснах,отсрани водата от тръбите и сега си работи Благодаря на всичи които вчера ми помогнаха.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Една много полезна информация за притежателите на Панасоник. Знаете за повреждащите се компресори. Фирма Техноклима във Варна е намерила цака да ги ремонтира. Незнам какво им правят но ги ремонтират и не се занимават с КиК. Разбирта се неказват как. Не го възприемайте като реклама. Нямам нищо обща с тази фирма.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Ами щом са се преборили с компресор на Панасоник, значи ще могат да се справят и с другите, сега остава да кажеш и горе-долу срещу какви кинти ги оправят.
    Иначе ако визираш "турчетата" Е12ДКЕ, те са с гаранция на компресора 5 години и едва ли някой ще се възползува , но все пак е ценна информация.Мерси!

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #13

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    От дистанционното с малка отверка, клечка за зъби или подобно натискаш в дупката Check и задържаш за около 5 сек. докато дисплея не изгасне и долу на мястото на часовника на се изпише -- . След това със стрелките за нагоре/надолу започваш да скролираш през всички кодове. На кодът на който климатика изписука значи има проблем. Ако изписуха само на H00 значи всичко му е наред.

    Списък с кодовете за грешки има тук.
    Проверка за грешки с бутона "check" се прави само ако климатика спре сам и таймера започне да мига .

    За панасоници в момента горят компресори предимно на евтините им конвенционални модели /китайските/.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Климатик Panasonic CS/CU-Е12DKE - Проблем

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Ами щом са се преборили с компресор на Панасоник, значи ще могат да се справят и с другите, сега остава да кажеш и горе-долу срещу какви кинти ги оправят.
    Иначе ако визираш "турчетата" Е12ДКЕ, те са с гаранция на компресора 5 години и едва ли някой ще се възползува , но все пак е ценна информация.Мерси!
    Точно турчетата оправят за да не се занимават с техномаркет. Незнма колко струва ремонта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka 17-ка - не топли добре
    От Aleksandars във форум Климатици Osaka
    Отговори: 32
    Последно: 27-01-10, 19:58
  2. Panasonic CS/CU-PE9DKE - не охлажда и не топли добре
    От vrangel67 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-09, 00:36
  3. Panasonic CS/CU-YW12DKE - не топли добре
    От divi4 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-09, 19:41
  4. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 16:22
  5. Panasonic CS/CU-PW12DKE - не топли и не разскрежава добре
    От pikinana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-07, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе