Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #1

    Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло

    Здравейте

    Имам следния проблем с въпросния климатик : Във всички стаи в къщи се чува едно постоянно нискочестотно бучене, явно се получава резонанс. Климатика е на година и половина и работи постоянно през зимата. Размразява се нормално. Странното е, че като го пусна на охлаждане, това бучене спира. Има малко лед и шушулки по долната тава, но едва ли е от там проблема. Моля, дайте съвет какво да направя, да слагам ли някакви гумени тампони ?

    Поздрави и весели празници.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Опитай дали при пълна липса на лед и шушулки има пак вибрации. Ако няма това означава, че леда измества баланса и се появява резонансна честота.
    Мисля, че трябва да провериш и нивелацията.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    MikiOne: Ако си настоил вентилатора на вътрешното тяло на минимум, това също оказва влияние, трябва да е на автоматичен или максимален режим за да е по-ниско налягането в системата което води до по-малко натоварване за компресора.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Опитай дали при пълна липса на лед и шушулки има пак вибрации. Ако няма това означава, че леда измества баланса и се появява резонансна честота.
    Мисля, че трябва да провериш и нивелацията.
    Леда почти неможе да измести ресонанса, тъй като масата на леда и многократно по-малко от масата на клиамтика.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Леда почти неможе да измести ресонанса, тъй като масата на леда и многократно по-малко от масата на клиамтика.
    А ако не е добра нивелацията и леда се събира само в единия край? Какво става с центъра на тежестта?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #6

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Опитай дали при пълна липса на лед и шушулки има пак вибрации. Ако няма това означава, че леда измества баланса и се появява резонансна честота.
    Мисля, че трябва да провериш и нивелацията.
    Пробвах да го включа на охлаждане при минимални обороти за да се поразтопи леда, но нищо не стана. Мисля да затопля тавата с пистолет за горещ въздух. Какво ще кажете ?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    MikiOne: Ако си настоил вентилатора на вътрешното тяло на минимум, това също оказва влияние, трябва да е на автоматичен или максимален режим за да е по-ниско налягането в системата което води до по-малко натоварване за компресора.
    Венилатора е на ауто, сега ще видя при мах как ще се държи, но ме съмнява, че ще има ефект.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #7

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Привет отново.

    Успях да поразмразя климатика почти напълно и махнах дренажната тръбичка. Върху него имаше една голяма буца лед - от климатика на комшиите над нас.
    Сега вече е съвсем друго положението - вибрациите почти изчезнаха и почна по-рядко да се размразява /преди беше на около час/. Въпреки всичко мисля да си поръчам тампони от http://centro-clima.com/stoiki.html

    Благодаря ви за съветите и весело посрещане на Новата година.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Цитат Първоначално публикувано от MikiOne
    Привет отново.

    Успях да поразмразя климатика почти напълно и махнах дренажната тръбичка. Върху него имаше една голяма буца лед - от климатика на комшиите над нас.
    Сега вече е съвсем друго положението - вибрациите почти изчезнаха и почна по-рядко да се размразява /преди беше на около час/. Въпреки всичко мисля да си поръчам тампони от http://centro-clima.com/stoiki.html

    Благодаря ви за съветите и весело посрещане на Новата година.
    Вземи си да са такива, като тези от снимката, защото са по-добри от останалите /цената е 2 лева при повечето фирми/


  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    http://i.data.bg/07/11/29/685694_orig.jpg има ефект, сам си ги монтирах
    Аз като гледам, те май са същите като тези на снимката горе.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #10

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    http://i.data.bg/07/11/29/685694_orig.jpg има ефект, сам си ги монтирах
    А от къде могат да се поръчат или купят. Аз съм от Русе.
    Тези от centro-clima такива ли са ?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #11

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    И при мен се получава нискочестотно бучене,климата е Саньо,като сложа ръка на стената зад външното тяло-усещам вибрации.Няма тампони,доколкото си спомням нивелацията е добре,понякога са по-слаби,друг път по силни,не съм си поставял за цел да го дебна,нямам време,иначе работи безупречно,все още не съм го виждал заскрежен,не ми е много удобен там,цял месец си работи на 23* и вента на auto.Да взема да му сложа тампони?!Всъщност утре ще надникна през прозореца надолу,и ще проверя нивелацията първо...Но понякога ме дразни,особено нощем-една стена ни дели,и го чувам понякога..28-ца е.Ако не намеря тампони,има ли някаква алтернатива?!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #12

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Опитай дали при пълна липса на лед и шушулки има пак вибрации. Ако няма това означава, че леда измества баланса и се появява резонансна честота.
    Мисля, че трябва да провериш и нивелацията.
    Вибрациите продължават. Както бях написал по-горе, след като махнах леда и шушулките нямаше такова бучене, но това се оказа временно. Ще се наложи да слагам тампони, че много дразни това бучене. Все пак остава странно за мен защо в режим на охлаждане липсват тези вибрации ?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #13

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    и при мен е същото положение - HITACHI RAS/RAC-E14H2

    до скоро всичко си беше нормално - топли без да се чува нискочестотно бучене, но от няколко дни бучи - за топлене и размразяване проблеми няма, климатика е сложен на тампони

    на горния етаж има климатик, който "пикае" в/у моя и отзад се образува дебела шушулка дебела около 10 см по височината та питата - дали е от това проблема или от влажния въздух и ниските температури

    и още нещо - правилно ли е да се обръща цикъла, т.е. да охлажда при тези ниските температури, за колко време трябва да се прави това
    споделете

    10x

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #14

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    Аз току-що говорих с техник от ф-ма за климатици в Русе и той ми каза, че тези вибрации вероятно се получават от замръзване на тампоните на компресора. Посъветва ме да размразя дъното на климатика с гореща вода, ама се притеснявам да не стане някоя беля.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #15

    Re: Вибрации на Panasonic PE9DKE или нещо друго...

    значи все пак е нормално явление - а тези вибрации могат ли да окажат негативно влияние на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум вибрации от външното тяло на климатика
    От Rumy_23 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-12, 19:57
  2. Panasonic CS/CU-PW12CKE - перката на външното тяло не върти
    От Papa Diop във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 10-02-08, 22:39
  3. Panasonic CU-PE12DKE - от външното тяло капе конденз
    От stn във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-06, 00:19
  4. Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва
    От alexi_dobrev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 93
    Последно: 11-02-06, 18:15
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе