Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #16

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    ако имаш пари вземи си нов климатик за този ще хвърлиш 650 лв а е вече на 4 години

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #17

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Че какво като е на 4 години - да не се е изтъркал..... След смяната на компресора със сигурност ще го изкара още доста! какво да си купи срещу 650 лв? - Midea?...

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #18

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Климатика не е само компресор. Има и други неща в него които могат да дефектират. За 4 годишен климатик да хвърлиш 650лв ми се вижда много. И плюс това тръгнеш ли веднъж по пътя на ремонтите, все по него ще си вървиш. Като спре пак и има проблем, ще си кажеш "Абе аз съм го платил веднъж, после дадох още 650 кинта как да го хвърля сега" и така пак ще идеш на варианта с ремонта. Ако е гаранционен разбирам да си смениш компресорчето, ама като ще даваш тия пари, направо сменяй машината.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #19

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    MikiOne, срещу 650 лв. ще имаш:
    1. стар - донякъде допустимо;
    2. Panasonic - ето тук става много лошо.

    Ремонта е безмислен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    1-какво е това "стар"? Кое е остарялото в този климатик?Има стари клими по на 15 г и работят по-добре от новите боклуци..
    2-Защо да е лошо? DKE e легендарна серия откъм всякакви качества,изключая дефектния компресор,който в интерес на истината Панасоник си го оправят за тяхна сметка . Освен тази издънка,кое лошо си чувал за тая серия???

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Re:И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

    Днес ходих на адрес за диагностика на един Национал 100волтов. Оказа се че човека има и Панасоник от дке серията със скапан компресор след година работа а сега и Национала. Та национала е от 1991г. компресора му се оказа че е дефектирал чува се щтракане и никъв ефект върху налягането. Работил е 19 години една и съща марка колко е деградирала за годините че компресора да се скапе след година.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Велев,обяснявам ти СПЕЦИАЛНО за теб - деградацията е една малка пружинка на клапана на ротора,идваща от външен доставчик,не е била произведена от Панасоник.Тя ,вследствие т.нар.умора на материала,се чупи доста по-бързо от нормалните 7-10 г експлоатация. Разбира се,Панасоник си вземат бележка и безплатно подменят дефектните компресори. Едва ли твоята Мъдея би направила нещо подобно...В новите серии отново се "градират" и ще трябва бая да почакаш,за да видиш подобна ситуация. Аз да говоря ли колко е деградирала Мъдеята от 5 г насам,а? Няма да ми стигнат 10 страници.Не можеш от единичен случай като твоя да правиш слон.Всъщност ти го можеш де...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #23

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    vanko68,
    1. Стар, преди всичко защото е без гаранция. Затова писах, че е допустимо- не е фатално.
    2. Аз имах конвенционален Panasonic- компресора изгоря веднага след изтичането на гаранцията, абсолютно никога не е работил задоволително(обяснението на техника беше за масов дефект в недобре изчислена капилярка)- фирма която допуска такива боклуци в производствената си линия е всичко друго, но не и добра марка.
    Много внимателно съм оглеждал конвенционално LG- изработката е с пъти по-прецизна, топли повече, работи и досега. Имам и BEKO- купен преди Панасоника, двойно по-евтин, работи и до днес- след стотици студени стартове и 10 пъти повече отработени часове.
    За мое успокоение, в момента конвенционалните модели на Panasonic са доста по-зле дори и от моя- това наистина е постижение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Това,че ти си имал подобна ситуация не значи,че е масово.Конвенционалните модели на Панасоника са си в ред,зависи какво си купуваш и какво очакваш.Китайчетата са доста евтини и ясно са си написали хорицата,че не стават за отопление под -5 гр.Какво ще кажеш за скъпите конвенционалки на Панасоник?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #25

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    vanko68, за "масово" ми каза техника- можел да го оправи, но късно се сетих, вече беше изгорял.
    За цената: 880 лв. без монтаж беше панасоника, бекото тогава беше 450. Може за Panasonic и това да е евтино- ти кажи.
    Пишеше, че работи добре до -7 гр., но от +3 надолу правеше само вятър.

    Ти изобщо имаш ли поглед в/у конкретните боклуци, или спориш за спорта.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #26

    Re:И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

    На фона на целия този спор мога да кажа, че DKE е сполучлив модел , ако уцелиш компресора да е ОК.... много модели могат да мечтаят за такъв дефрост при -15 -20 градуса.., изобщо не е лош климатика с изкл. на този глупав дефект, затова и казах така... за мен си заслужава смяната на компресора дори и на тая цена, защото на тази цена наистина няма какво свястно да се вземе!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re:И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

    По мои наблюдения свестни климатици на каквато и да е цена все по-рядко могат да се намерят.

    Производителите вече правят климатиците по начин горе-долу да изкарат без проблеми времето на гаранцията, като случаите на дефектиране преди изтичането на гаранционния период се увеличават при всички марки. Този проблем се знае от къде идва: от постоянният стремеж за сваляне на цените свързан с голямата конкуренция на пазара и от очакването на потребителите за понижаване на цените във времето. Също така от разбиването на производството в отделни малки тясно специализирани външни компании вместо в една голяма отново с цел в търсене на по-ниска цена за отделните елементи изграждащи системата. Тези малки външни компании произвеждащи дадени компоненти за климатичните системи също се конкурират ценово с подобни на тях.

    Свестен климатик е този който си върши работата за която е създаден по най-незабележимият възможен начин без да изисква постоянно внимание и грижи, без да създава проблеми и въвлича в допълнителни разходи.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #28

    Re:И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

    На фона на целия този спор мога да кажа, че DKE е сполучлив модел , ако уцелиш компресора да е ОК.... много модели могат да мечтаят за такъв дефрост при -15 -20 градуса.., изобщо не е лош климатика с изкл. на този глупав дефект, затова и казах така... за мен си заслужава смяната на компресора дори и на тая цена, защото на тази цена наистина няма какво свястно да се вземе!
    Да, така е, с изключение на компресора, никакви други проблеми не прави. А да случиш на компресор при тази серия е да ти се счупи в гаранция.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #29

    Re:И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

    ...те хората от Panasonic доколкото разбрах затова и са изпратили компресори за тези всичките продадени бройки, ама какво правят нашите си е друг въпрос...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #30

    Re:И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

    kakво правят нашите ????
    ми как какво - както е у нас : тарикатите на баламите вода носят

    що някой който си е изпълнил гаранционните условия и не му е сменен компресора, не пише оплакване

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4-спря да топли
    От todor1376 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-14, 20:03
  2. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  3. GENERAL ASH 9 USB - спря да топли
    От Rus_Fot във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-11, 12:26
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря
    От vfilipov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 218
    Последно: 18-12-10, 23:09
  5. Osaka 9-ка не-инвертор - спря да топли
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-08, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе