Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #1

    И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли

    От няколко дена въпросния климатик духа топло докато стигне до етап на размразяване.
    Тогава спира и започва да мига лампичката на таймера. Като го изключа от мрежата и не работи известно време, като го пусна - тръгва... и така до следващото размразяване. Чеквах го и на Н16 започна да бибка.
    Доколкото разбирам проблема е в платка във външното тяло. Възможно ли е компресора да е сдал багажа или
    може би има нещо разместено или лош контакт ? Иначе на охлаждане работи. Климатика е купуван и монтиран 2006 г.
    Няма правени профилактики.
    При тези симптоми може ли със сигурност да се каже, че компресора е повреден ?

    Поздрави.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #2

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    99% компресор в един момент съвсем ще спре да топли

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #3

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Давайте хилядарки да се "топлите" с климатиции... Един конвекторен радиатор е под 300лв....

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Оригинално... ма рискуваш, да останеш неразбран нещо...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    CodeWarrior- ти се базикаш нещо май а като ходиш да плащаш тока колко плащаш

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    ...сигурно кара и трабант за 300 лв.За какво да плаща повече ? И трабито го вози от А до В...

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от CodeWarrior
    Давайте хилядарки да се "топлите" с климатиции... Един конвекторен радиатор е под 300лв....
    Хитро,ами тогава взимай брадвата и бегай в гората за дърва...

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #8

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Нема нужда чак в гората - хората ги карат пред врата ..., че нарязани и нацепени дори! И в този занаят обслужването се пододбри доста в последни времена... Само хамалогията и пушека няма кой да намали на любителите на този вид отопление..

  11. Junior Member Аватара на cameo
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #9

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    MikiOne, ако си спазвал гаранционните условия Panasonic дава гаранция за компресора 5 години. Условията на търговската гаранция са написани на гар. карта. Успехи!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #10

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ...сигурно кара и трабант за 300 лв.За какво да плаща повече ? И трабито го вози от А до В...
    Ахам с такъв "трабант" адакс стоя по къси ръкави вкъщи.... Голям лукс топленето с климатик, сигурно е плюс да ти вее във врата и на -15 да се цудиш какво да пуснеш да се стоплиш.

    chachoto, базикам се защото топленето на климатик е според повечето хора най-евтиния вариант. Тогава трабанта не знам кое е. Купува климатк за 2-3 хилки и после за 1 седмица като стане студено, мръзне, ама се радва как се "топли" евтино. Трудно е да убедиш хора които гледат винаги да минат максимално тънко, че понякога комфорта е на първо място, не цената. Да, плащам повече ток, ноооо стоя на топло, ходя по гащи и бос вкъщи. Поддържам 24-26 градуса, нищо не ми вее, не размразява и не духа чат пат студено, проблеми с пукане и шум нямам. Топля баня, хол, кухня и спалня, не се завирам в една стая с климатика и не дебна кога някой ще отвори врата 5см, че да не влезе студено. Та така караме тия с трабантите.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    За твоя Адакс да не си дал малко пари? Той си е най-обикновен конвектор, да не мислиш, че има в него някаква космическа технология
    Защо реши, че с климатиците не можем да поддържаме 24-26° и да топлим целия апартамент? Можем, че и доста по-икономично от теб.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #12

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Е, радиаторите Адакс, са едни от най-хубавите конвекторни радиатори, не може да се сравняват с трабанта. Но само едно искам да пипитам CodeWarrior, след като темата е за повреден климатик ти за кво се правиш на оригинален, след твоя пост всичко остано е спам и почва спор с тебе, и темата на човека се забозва.то и моя пост е спам ама ми писна от такива, хубаво топлиш се с качествени радиатори, ние с климатиците сме се прекарали, еми трай си там кво злорадстваш, и спамиш на човека темата.

    П.С. Аз имам такива радиатори още от 1999-та, с климатици съм от 2006 и вече 4-та година не съм пускал Адакса, просто не се е налагало. MikiOne извинявай още един път за спама.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Цитат Първоначално публикувано от CodeWarrior
    Ахам с такъв "трабант" адакс стоя по къси ръкави вкъщи.... Голям лукс топленето с климатик, сигурно е плюс да ти вее във врата и на -15 да се цудиш какво да пуснеш да се стоплиш.

    chachoto, базикам се защото топленето на климатик е според повечето хора най-евтиния вариант. Тогава трабанта не знам кое е. Купува климатк за 2-3 хилки и после за 1 седмица като стане студено, мръзне, ама се радва как се "топли" евтино. Трудно е да убедиш хора които гледат винаги да минат максимално тънко, че понякога комфорта е на първо място, не цената. Да, плащам повече ток, ноооо стоя на топло, ходя по гащи и бос вкъщи. Поддържам 24-26 градуса, нищо не ми вее, не размразява и не духа чат пат студено, проблеми с пукане и шум нямам. Топля баня, хол, кухня и спалня, не се завирам в една стая с климатика и не дебна кога някой ще отвори врата 5см, че да не влезе студено. Та така караме тия с трабантите.
    По едно нещо си приличаме и по две се различаваме:

    1.и аз си седя у дома по къс ръкав и слипове;

    2.твоят апартамент които топлиш целия с един радиатор е от 16кв.м., моят който топля с 2 климатика е 86 кв.м.(айде като изключа едната неотоплявана стая -14кв.м. остават 72кв.м.)

    3.сам си забелязъл втората разлика е като отидеш да плащаш тока.

    Тази нощ в моята спалня понеже забравих климатика на 26 градуса и заспах, цяла нощ беше на 26 градуса-най-комфортно ми е на 20 градуса.Навън имаше мъгла и беше -2 градуса...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #14

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Днес ми се обади техник от сервиза и ми предложи за 650 лв. - демонтаж, смяна на компресор /нов, не от дефектна партида/, зареждане с фреон и монтаж.
    Как ви струва офертата, заслужава ли си да подменя компресора ?
    Човека ми обясни, че са смъкнали цената на въпросния компресор.

    Със здраве.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #15

    Re:И моя Panasonic CS/CU E-12DKE спря да топли

    Взимай, само компресора беше доскоро по-скъп. Като сложиш демонтаж монтаж 80 лв, смяна + R410A още поне 100 тина лв виждаш къде отиваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4-спря да топли
    От todor1376 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-14, 20:03
  2. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  3. GENERAL ASH 9 USB - спря да топли
    От Rus_Fot във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-11, 12:26
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря
    От vfilipov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 218
    Последно: 18-12-10, 23:09
  5. Osaka 9-ка не-инвертор - спря да топли
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-08, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе