Страница 1 от 15 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 219

Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    21
    #1

    Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря

    Здравейте, имам ето този климатик Panasonic CS/CU E-12DKE, както си работеше и изведнъж спря мига само таймера и не приема и предава повече. Обадих се във фирмата която ми го монтира и ми обясниха че можело да има токов удар , да изключа захранването да почакам 20 мин. и после да го включа на ауто режим след което на топло. което ще ми реши проблема . Да ама не. След стриктно изпълнение ефекта е нулев, не духа топло и това си е, компресора върти и нищо. След извесно време 10-15 мин. пак почва да мига таймера и така .
    Някои ако може да даде съвет ще бъда много благодарен.
    п.п Обадих се втори път на фирмата която го монтира и ми казаха след сряда ще ви изпратим човек.
    А ако е люта зима и разчитам на него да се топля?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от vfilipov
    Здравейте, имам ето този климатик Panasonic CS/CU E-12DKE, както си работеше и изведнъж спря мига само таймера и не приема и предава повече. Обадих се във фирмата която ми го монтира и ми обясниха че можело да има токов удар , да изключа захранването да почакам 20 мин. и после да го включа на ауто режим след което на топло. което ще ми реши проблема . Да ама не. След стриктно изпълнение ефекта е нулев, не духа топло и това си е, компресора върти и нищо. След извесно време 10-15 мин. пак почва да мига таймера и така .
    Някои ако може да даде съвет ще бъда много благодарен.
    п.п Обадих се втори път на фирмата която го монтира и ми казаха след сряда ще ви изпратим човек.
    А ако е люта зима и разчитам на него да се топля?
    Имаше такава тема за Панасоник няколко страници назад. Виж и огледай. Там е описано подробно.
    Накратко:

    От лошата партида на КиК Електроникс /Техномаркет/ е. Те внесоха такава партида на половин цена от Турция с дефекти на компресорите. По-шумни от другите панасоници и често дават грешки, накрая изобщо спира. Гадните изроди нарочно се насочили към тия Е12ДКЕ, защото са доста скъпи и печалбата им е била огромна.

    Като почне да ти мига таймера, от дистанционното натискаш бутона check, за да ти изпише коя е грешката и след това със стрелките на таймера почваш да ги изреждаш една след друга, докато чуеш 3 пъти звук. А означението на грешките ги пише вътре на капака на климатика.


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Няма да се плашиш , че си станал един от многото прецакани от "Турската афера".
    Всички преди тебе вече изреваха и им оправиха климатиците и вече са щастливи. Ти си от последните ама няма страшно

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #4

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Няма да се плашиш , че си станал един от многото прецакани от "Турската афера".
    Всички преди тебе вече изреваха и им оправиха климатиците и вече са щастливи. Ти си от последните ама няма страшно
    Интересно е другите как са ги оправили, защото ако им сменят климатик с друг нов от същата партида....?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #5

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Интересно е другите как са ги оправили, защото ако им сменят климатик с друг нов от същата партида....?
    Е аз лично видях на един познат как му смениха дефектния компресор след 4 дни чакане, а и от фирмата която го отремонтира, казаха че от тая партида всичките ги били обиколили по адреси заради дефекти сменяли компресори и други части на поразия, имали голям резерв във склада на части за дефектната партида.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #6

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Е аз лично видях на един познат как му смениха дефектния компресор след 4 дни чакане, а и от фирмата която го отремонтира, казаха че от тая партида всичките ги били обиколили по адреси заради дефекти сменяли компресори и други части на поразия, имали голям резерв във склада на части за дефектната партида.
    Е нормално да са имали, знаели са че са дефектни и са се запасили. Дано само тия части, които са слагали да не дадат дефект след месеци.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    21
    #7

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Отново пробвах няма никакъв ефект , не ми се иска да гледам грешки и тн. имам една молба към знаещите
    Има ли означение по което може да се докаже че това чудо не е от малайзия за каквото съм си платил доста а е от турция или там от където и да е, мисля да ги дам под съд, какво мислите ?
    Благодаря на всички

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #8

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от vfilipov
    Отново пробвах няма никакъв ефект , не ми се иска да гледам грешки и тн. имам една молба към знаещите
    Има ли означение по което може да се докаже че това чудо не е от малайзия за каквото съм си платил доста а е от турция или там от където и да е, мисля да ги дам под съд, какво мислите ?
    Благодаря на всички
    Точно от Малайзия са, но партидата е с дефекти (и е внесена от Турция, понеже там са я изтеглили от пазара, като разбрали за дефектите). А когато мига таймера, означава че има грешка и тя се разбира с дистанционното. Елементарно е. Поне си направи труда за това, ще форсираш много работата по ремонта. Иначе като пипат вътре може да тръгне климатика..... и след няколко дена пак. Ако си прочел другата подобна тема тука във форума ще разбереш повечко неща.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Истински Малайзийски са, при това с оригинални дефектни японски скрол-компресори , трябвало е да се изтеглят от мрежата и да не се продават в Турция , ама турците и нашите тарикати са се светнали и нашите ги взимат на половин цена и ги шиткат в К и К и то предимно в провинцията. За София останали малко бройки....
    Няма страшно , един такъв компресор е 800 кинта с монтажа и сега ще ти го сменят за тяхна сметка, не си първия с този проблем за тези климатици...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #10

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    ОФФ

    Видя ли табела КиК Електроникс /Техномаркет/
    Как може да има хора да се лъжат да пазаруват от боклуците на китов

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    ОФФ

    Видя ли табела КиК Електроникс /Техномаркет/
    Как може да има хора да се лъжат да пазаруват от боклуците на китов
    Кусев и Китов отдавна продадоха бизнеса на некви чуждоземци и сега си правят наново бизнеса в бившите югославски земи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #12

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Истински Малайзийски са, при това с оригинални дефектни японски скрол-компресори , трябвало е да се изтеглят от мрежата и да не се продават в Турция , ама турците и нашите тарикати са се светнали и нашите ги взимат на половин цена и ги шиткат в К и К и то предимно в провинцията. За София останали малко бройки....
    Няма страшно , един такъв компресор е 800 кинта с монтажа и сега ще ти го сменят за тяхна сметка, не си първия с този проблем за тези климатици...
    Едно уточняващо въпросче. Дали всички климатици от дефектната серия се развалят в гаранционният срок. А ако на някой сменят компресор или направо външното тяло с ново, дали слагат пак от въпросната серия. Може ли да се познае по някакви серийни номера или друго, кое е от дефектните и кое не ?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #13

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Едно уточняващо въпросче. Дали всички климатици от дефектната серия се развалят в гаранционният срок. А ако на някой сменят компресор или направо външното тяло с ново, дали слагат пак от въпросната серия. Може ли да се познае по някакви серийни номера или друго, кое е от дефектните и кое не ?
    Ами ако пак ти сложат от дефектните отново ще си го поправят за тяхна сметка защото гаранцията на компресора е 5 години.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    пфф сега чувам за тая афера .. добре че не взех Е9ДКЕ преди 2 години а избрах по скъпия ХЕ9ДКЕ и не от техномаркет

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re: Проблем с климатик Панасоник

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    пфф сега чувам за тая афера .. добре че не взех Е9ДКЕ преди 2 години а избрах по скъпия ХЕ9ДКЕ и не от техномаркет
    Аферата беше с е12дке, нямаше 9-ки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 15 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Samsung AQ12FA - изведнъж спря да топли и охлажда
    От hrutka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-08, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе