Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Panasonic CS/CU-RE18JKX-1 или някой друг ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #1

    Panasonic CS/CU-RE18JKX-1 или някой друг ?

    Здравейте, след много четене тук и на други места най-накрая реших да си направя регистрация и да питам, защото никъде не можах да намеря съвет точно за параметрите, които ме интересуват.
    Става въпрос за отопление на две стаи с обща квадратура 35м. кв. разположени на Г - хол и спалня. В момента ги отоплявам с панасоник и съм доволен, но вече е стар и искам да го сменя. Площа на прозорците не е голяма, а изолацията е добра. Сумата, която съм склонен да похарча за покупката е окло 1800/2100лв. Искам хубав климатик със запас от мощност. Мисля си за 18ка, но не мога да харесам модел. Засега съм се спрял на CS/CU-RE18JKX-1, но не съм сигурен дали е оптималния избор за тези пари. Никъде не видях и до колко градуса работи на отопление. ще съм Ви много благодарен ако дадете съвет и ми препоръчате с обосновка какво да взема. Склонен съм да взема и друга марка в този ценови диапазон, но както казах ползвам панасоник и съм доволен, въпреки лошите неща, които изчетох за тях.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Избор на климатик

    http://www.fujitsu-general.bg/cat_30_product_30.html
    Това е най-доброто според мен, но не е ли по-добре да си вземеш 2 климатика? Но пък ако досега си бил доволен от начина на отопление на 2 стаи с 1 климатик...

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3

    Re:Избор на климатик

    Дайкин FTX60GV e твоя климатик. С 3D въздушния поток ще имаш еднаква температура навсякъде.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Избор на климатик

    Я ми разтълкувай "3D въздушен поток"

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Избор на климатик


  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #6

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    http://www.fujitsu-general.bg/cat_30_product_30.html
    Това е най-доброто според мен, но не е ли по-добре да си вземеш 2 климатика? Но пък ако досега си бил доволен от начина на отопление на 2 стаи с 1 климатик...
    този наистина има добри показатели но ми нодскача бюджета - до 2100, а този и 2400 без монтаж. иначе съм благодарен за бързата реакция.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Избор на климатик

    Ако си доволен, от този си климатик, просто си вземи един по-малък за другото помещение, а този ще смениш след време...

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #8

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Я ми разтълкувай "3D въздушен поток"
    Търси в гугъл. Ти ми разтълкувай климатик до 2100 лв. Уруру Сарара не е ли по-добре?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #9

    Re:Избор на климатик

    А за този модел на панасоник нищо ли не може да кажете?
    CS/CU-RE18JKX-1

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #10

    Re:Избор на климатик

    До -15 го дават. За 2000 лв. трябва да е добър, но аз бих взел Дайкина. Ако си от Северна България, Панасоника може и да не се справи при екстремно ниски температури. С Дайкина ще имаш запас + икономия през деня, ако няма хора в помещението.

    http://www.**********************/klim...X60GV-195.html

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #11

    Re:Избор на климатик

    Ако трябва да съм честен единственото, което ме кара да се колебая за дайкинито е класа на енергийна ефективност - ВВ. Ако и това притеснение ми разсеете по някакъв начин избора е направен. А иначе климатика ще се ползва в южна българия - Кърджали и бих казал, че екстремно ниските температури са рядкост, но както всяко правило и това си има изключения.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #12

    Re:Избор на климатик

    Щом си от Кърджали и това ще ти свърши работа: Почти 20-ка на отопление, клас АА

    http://www.**********************/klim...x50gv-340.html

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Избор на климатик

    Той и да не беше от Кърджали, пак му върши работа 50-ката...

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:Избор на климатик

    Lubo7745, концепцията за отопление на повече от едно помещение с един климатик е тотално погрешна. Дори там, където се налага голяма машина, като препоръчаната от колегата Аруба, аз бих предпочел две по-малки. Успех в избора!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #15

    Re:Избор на климатик

    Благодаря на всички. Мисля, че ако пренебрегна дайкинито след толкова препоръке ще е глупаво. Мисля да се спра на 50ката.
    Относно казаното от Касап - да съгласен съм с теб и бих сложил два по-малки, но там живее тъста и той така иска. Варианта с двата по-малки го обсъждахме в началото и отпадна.
    БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 04-02-08, 13:23
  2. Panasonic CS/CU-E9GKE - 1 300 лв. или друг на тази цена?
    От kaki във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 21
    Последно: 21-10-07, 14:54
  3. Panasonic VS6 или някой друг телефон???
    От cristo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-06, 11:12
  4. Някой-друг въпрос...
    От Raziel във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-04, 13:34
  5. Отговори: 5
    Последно: 08-05-02, 05:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе