Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Panasonic E12-GFEW подов

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #1

    Panasonic E12-GFEW подов

    Здравейте търся мнения относно този Panasonic E12-GFEW подов. Възнамерявам да слагам такъв и ще се радвам на мнения от вещите в занаята и от ползватели на такъв. Като ТТданни ми върши работа, но ме притеснява едно изречение най-отдолу в каталога на Панасоник
    ОБЩИ ЗАБЕЛЕЖКИ Условия на измерване Охлаждане Отопление
    Вътрешна температура на въздуха 27ºC DB / 19ºC WB 20ºC DB
    Външна температура на въздуха 35ºC DB / 24ºC WB 7ºC DB / 6ºC WB
    DB (Dry Buld): Температура при нулева влажност; WB (Wet Buld): Температура с отчитане съдържанието на влага
    Този модел не е подходящ за непрекъсната работа в режим отопление под -5ºC (24-часова работа).
    никъде не видях да има звездичка че се отнася за моделите, а и най отгоре има табелка -15
    по надолу в Работен обхват Отопл. Мин. / Макс. °C -15 / 24
    ЛИНК към каталога
    та очаквам мнения по въпроса

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Цитат Първоначално публикувано от alexx
    Здравейте търся мнения относно този Panasonic E12-GFEW подов. Възнамерявам да слагам такъв и ще се радвам на мнения от вещите в занаята и от ползватели на такъв. Като ТТданни ми върши работа, но ме притеснява едно изречение най-отдолу в каталога на Панасоник никъде не видях да има звездичка че се отнася за моделите, а и най отгоре има табелка -15
    по надолу в Работен обхват Отопл. Мин. / Макс. °C -15 / 24
    ЛИНК към каталога
    та очаквам мнения по въпроса
    Колебаех се като теб октомври миналата година между фуджи/фуджитсу/дженерал и панасоник LKE серията.Избрах за офиса от подписа фуджи илектрик 12 ЛД и не съжалявам.

    В 19кв офис на 3 етаж, изцяло вътрешен офис(само прозореца и стената на прозореца имат досег с околната среда не може да се затопли повече от 17 градуса.Така ми се оплака наемателката.Каза още, че когато му даде газ на 24-25 градуса се получавало шум от външното тяло сякаш ще излита...всичко се тресяло и вибрирало.Сутрин на -6 с моят климатик никакъв проблем да направи 23 градуса и да ги поддържа целодневно.
    Аз не бих рискувал с панасоник.Само като им видя дизайна опреди 5 години на подовата серия 100% закупен от дайкин и 100% еднакъв с него, ми става ясно 100% че и технологията им е отпреди години...
    Особено след като ми се оплака тази моя позната, не бих дали лев за климатик панасоник за европейския пазар.

    Насочи се към мицубиши(илектрик или хеви) дайкин, фуджи илектрик, фуджитсу, дженерал, тошиба, шарп.Ако искаш 100% японско toyotomi или chofu.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    По принцип външните тела на ПАНАСОНИК, от тези, които се продават в България, които са до -15 имат индекс 3 накрая, другите са до -5, -7, та нещо ме съмнява, че са "сбъркали" каталога.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    По принцип външните тела на ПАНАСОНИК, от тези, които се продават в България, които са до -15 имат индекс 3 накрая, другите са до -5, -7, та нещо ме съмнява, че са "сбъркали" каталога.
    Откакто се получи "масовия дефект" на 6000 компресора на климатици панасоник в Бг нямам доверие на производителя, вносителя и търговците които го препоръчват.Някои от тях може "без да искат" да са внесли от моделите без тройка и да ги продават като такива с тройка(до -15 градуса).От време на време се замечтавам за панасоник,ако не за друго поне заради дизайна, но като си спомня дефектната серия и всякакви еротично-дизайнерски фантасмагории умират у мен.
    Доста вода ще изтече докато спечелят отново доверието ми, ако изобщо успеят да го спечелят...
    От това което чета в шведския форум за панасониците има много оплаквания и клетви...и отбелязване че нямат нищо общо с тошиба, фуджитсу, мицубиши или дайкин.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #5

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    ....Някои от тях може "без да искат" да са внесли от моделите без тройка и да ги продават като такива с тройка(до -15 градуса).
    +1
    миналата есен като взимах климатика и аз се бях ориентирал в началото към панасоника и знаех че -3 е нискотемпературната серия обаче всички "търговци" с които говорих ми обясняваха как нямало такова нещо... как те всичките били -3 ама вече не им го пишело по моделите... а като ги питаш що в каталога има 2 варианта седят и те гледат като теле в железница...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #6

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    За да няма много оферти за други марки "как добре се справят "
    тук става дума за ПОДОВ климатик
    Комплект KIT-E12-GFEW-1
    Вътрешно тяло CS-E12GFEW
    Външно тяло CU-E12GFE-1 тук пише -1, не нито -3 нито -7
    мисля и желая да монтирам ПОДОВ в момента в тази стая има Дайсекай 3 и е излишно да коментираме плюсовете на стенните климатици.
    Стаята ще е детска и ще се седи на пода така че ще се сменя климатика. Искам информация за конкретния модел на Панасоник
    или ще се ходи на Daikin FVXS35F, Fujitsu AGYF 12LAC, Mitsubishi SRF35ZIX-S, Toshiba B13UFV-E

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Да, де това казваме, с индекс 3 са до -15, другите без индекс или с индекс 1 са или до -5 или до -7.Ако е подов, по-добре разгледай другите теми, там има описание как работят.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Моя коментар беше по скоро "добре гледай какво точно ти продават" - въпреки че така като гледам този подов го дават за ниско температурен (-15) а той няма "клонинг" който да не е нискотемпературен (ако може да се вярва на преведения каталог).
    Най-идиотското в този каталог е че за всички модели пише...
    "Този модел не е подходящ за непрекъсната работа в режим отопление под -5ºC (24-часова работа)."
    Дори и за тези които са от "-3" серията...Аз лично бих потърсил информация на език различен от българския.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    По всички сайтове по света го дават до -15.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #10

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Дано само след това от фирмата не му кажат "ама нали тука пише да не го ползвате дълго при -5" - гаранцията отпада...

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Леко се поправям по-света го дават до -15, ама модела е с индекс 2 - http://www.ecoconsult.no/index.php?p...hk=1&Itemid=27 .Така, че пак нещо не е наред. http://www.lmg.nu/fileadmin/support/..._12_18gfe2.pdf ето сервизното на 2-ката.Така като го гледам, хич не ти го препоръчвам - при -10 отдава номинално 1000 вата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Чак ми е странно като гледам диаграмата на +7 отдава 3.5kw а на -10 отдава 1kw.
    Гледам че 12-ката CU-E12GFE-2 е с капилярка.

    Последния файл най-отдолу е за 18-ката която е с TPB /expansion valve/ но според докоментацията пак си е много зле при -10 градуса.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #13

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Откакто се получи "масовия дефект" на 6000 компресора на климатици панасоник в Бг нямам доверие на производителя, вносителя и търговците които го препоръчват.Някои от тях може "без да искат" да са внесли от моделите без тройка и да ги продават като такива с тройка(до -15 градуса).
    Недоверието - само към търговеца, вярвай ми знаят какво продават! Имам приятел, собсвеник на магазин за климатици, много добре знаеше че са внесени машини произведени за и Гърция, Италия и Испания, защото цената е била почти на половина. Зимата "свят му се зави" да обикаля и да сменя компресори...
    @sunmanbg нужно ли е човек да е с 5 висши образования, за да знае всичко за бойлера, печката, климатика, автомобила, мебелите и т.н... Топката остава в ръцете на търговците, именно те трябва да ни обясняват на всеки според нуждите - това ДА това НЕ! /но не го правят/.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #14

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    не съм казал че не трябва да обясняват, нито че човек трябва да разбира от "всичко" - просто жиевеем в БГ... и когато някой ти каже "няма проблем, това е нещотото дето ти трябва - дай сега 5лв" - човек трябва да има едно на ум и да се огледа (било по форуми било по сервизни)

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #15

    Re:Panasonic E12-GFEW подов

    GFE-то на panasonic е правено съвместно с Дайкин. Така че, ако го плюете, маскарите и така прехвалените иначе подови дайкинчета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подов климатик
    От avast3 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 08-02-14, 19:52
  2. Toshiba RAS-B**UFV-E/RAS-**SAV2-E Подов
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 24
    Последно: 21-03-12, 18:10
  3. Hitachi RAF/RAC 25NX2 подов - как са ?
    От estqwerty във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 23-02-12, 16:08
  4. Плюсове на подов тип климатик
    От peterasap във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-11, 19:28
  5. Подов Daikin и денивелация?
    От Mega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-10, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе