Резултати от 1 до 8 от общо 8

Подновяване филтрите на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Подновяване филтрите на климатика

    Понеже климатиците си имат всякъкви разни филтри - антибактерялни , ябълкови и нам си кви, те си имат и капацитет.Понеже не ми е много ясно с филтъра на моя климатик, който е антибактерялен, и за който ми казаха че единствено на слънце да се оставя и всичко било ок - ама нещо не ми звучи много много.Та моля някой компетентен да се произнесе: Има ли срок на експлоатация филтъра на климатика, ако има колко е, и накрая да си дойдем на думата:
    Тази тема я пиша понеже ми мина на акъла, че ако филтърът има срок на годност, дали неможе да си побългарим ей http://www.tweuropebg.com/youlong/models/.htm от тези филтри ( в края на страничката са) с ножичката?

    P.S. Мамка му, нещо неиска да се запише страницата там където искам да се отвори - значи вижте реда МОДЕЛИ и най-отдолу са филтрите .... след като се зареди тъпата страница

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Подновяване на филтрите на климатика

    По принцип всеки производител си слага някакъв срок за смяна, обикновено съм виждал 2 години за разните меки антибактериални и ароматизиращи филтри.Плазмените касети са си вечни, в ДЖЕНЕРАЛА дават 2 години за електростатичния филтър, който е наврян вътре.ТОШИБА също дават 2 години за разните филтри по моделите си.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Re:Подновяване на филтрите на климатика

    Махни го и не се занимавай с глупости.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Подновяване на филтрите на климатика

    На Даикин фотокаталитичните филтри са три годишни. След това ако ти се дават пари си купуваш нов. Разбира се можеш да си сложиш каквто филтър намериш и изрежеш по твоя размер. По принцип тези филтри не вършат особена работа. За добро филтриране на въздух се слагат специални въздухоочистители или си купуваш УРУРУ САРАРА с граден такъв филтър.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #5

    Re:Подновяване на филтрите на климатика

    Здравейте, имам малко дете - 2г, което вече изкара няколко бронхита, можете ли да ме ориентирате към някакви модели въздухоочистители. Благодаря на отзовалите се!:-)

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Подновяване на филтрите на климатика


  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Подновяване филтрите на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от naskostoev
    Здравейте, имам малко дете - 2г, което вече изкара няколко бронхита, можете ли да ме ориентирате към някакви модели въздухоочистители. Благодаря на отзовалите се!:-)
    Детето ти не е изкарало няколко бронхита заради това, че нямаш въздухоочистител.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Подновяване филтрите на климатика

    Решението за детето е една стабилна почивка на планина.Моя синковец и той като малък, на 9 месеца, прекара бронхиолит и после имаше проблеми с дихателните пътища.Заведох го лятото на Банско, когато стана на 3 години, прекарахме там 10-ина дена и след това край.Вече е на 9 години и няма подобни проблеми, но лятото продължавам да го водя на планина поне 7 дена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. взаимозаменяемост на филтрите?
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 28-11-11, 16:35
  2. Да спра или не климатика
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-11, 18:28
  3. Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите
    От rusevrrr във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 09-02-11, 10:11
  4. Midea MSG-12HRDN1 - проблем с филтрите
    От harpbg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-10, 10:38
  5. Не мога да отворя предния панел за да почистя филтрите
    От zaho_cool във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 18
    Последно: 06-10-08, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе