Резултати от 1 до 11 от общо 11

PANASONIC CS/CU-UW12GKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #1

    PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Ще купуваме климатик на майка ми за около 500 лева без монтажа и бяхме загледали Мидеите, но видяхме този Панасоник за същата цена PANASONIC CS/CU-UW12GKE, http://technomarket.bg/products/0903...-cs-cu-uw12gke , Дали е по-добре от Мидеята и ще топли до - 5 градуса? При по-ниски температури ще се разчита на акумулираща печка и духалка. Помещението е южен панелен хол 18 квадрата с две външни стени, едната с 6 квадрата нова пвц дограма.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    ... Аз имам такъв, ако е правилно монтиран топли много добре. Ако не го спираш зимата топли и под -5. Тестван е до -12 и няма грижа, но е много важно да не го спираш. Ако ще го ползваш наистина само до -5 няма да имаш проблеми. С две думи за парите си е супер.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Тази Midea MS9A-12HRN1 (A5) за 530 лева поне е клас А/А (отопление/охлаждане) за разлика от този Panasonic който е клас В/В. Не че и двата биват, но единият е малко по-така.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #4

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    А Мидеята, която е по-така според теб с една капилярка ли е или с две? С компресор 10,5 BTU или се бъркам? Май тези старите Мидеи, които настина ставаха за нещо ги няма вече? Този модел кога се появи?
    От Панасоник за първи път тази година се опитват да отхапят от баницата на Мидеа, въпреки че въпросния модел не е тазгодишен. И така като гледам успяват, въпреки че "успехите" ще се броят по-късно.
    А това с класовете и какво пише по етикетите особено на Мидеа...
    Нека да не бъда разбран неправилно - не съм против Мидеа и считам, че е една от най-добрите китайски фабрики...
    Честно казано при въпросния модел на Панасоник има склонност за трупане на лед, но това е вече след -5 и то покрай морето или река Дунав. Препоръчвам нагревател на тавичката с термостат
    http://www.climamarket.bg/?p=2476

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    ... И при мен трупаше лед, докато не оправих наклона леко обратно на компресора и леко навътре и последната зима нямаше проблеми.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #6

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    ...не съм като че ли привърженик на този метод - кога работи, кога не работи - нагревателя си е друга работа, въпреки 100-те вата разход на ел.енергия

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    То е ясно, че за 500 лева нищо свястно не може да се вземе, но в случая има малка разлика между машините по каталожни данни.

    Данните за моделът Midea са официални от българският вносител. Щом пише клас А/А значи може да е така, сега да почнем да оспорваме дали А/А означава нещо или не означава ли. Външното тяло на Midea-та е с 2,5 килограма по-тежко, това според някой също нищо не говорело. Същият модел отдава 400W повече на отопление, на охлаждане също е в повече, но там не е толкова важно. От друга страна след като дебелата тръба на Midea-та е 10-ка, а не 12-ка каквато би трябвало да е значи нещо с мощността на компресорът не е наред, ама май същото се отнася и за Panasonic-а, защото и той е със същата тръба.

    Накрая обобщавайки като цяло и двата модела не струват.

    Да се върнем обаче на въпроса дали моделът Panasonic ще върши работа до -5°. Отдава на отопление 3,7 kW. При външна -5° от тях ще са останали казано ориентировъчно на база други подобни модели, защото не можах да намеря данни за него около 1,7 kW. Ти си прецени ще ли върши или няма работа.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    ... Пак да кажа, имам модела за парите си работи добре и топли. Преди имаше точно този спор във форума и бях поканил желаещи да видят и да убедят лично. Не ме разбирайте погрешно, не казвам, че е върха, просто казвам, че го имам, тестван е и за парите си става и работи трета зима без да се спира. Не казвам нищо за Мидеята, не защото имам нещо против, просто не съм се докосвал до нея и нямам впечатления.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Ами Мидея конвенционал тези който сега ги има не са това което бяха преди. Идеята е да се купуват конвенционали само за охлаждане.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    А каква е гаранцията, че ако на него пише инвертор става за отопление.

    Мисля, че няма значение какво пише на климатика: конвенционален, инвертор или каква марка е, важното е какво се крие зад името: качество на елементите и сглобката, технически параметри, срок на гаранция, поддържаща фирма и други.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #11

    Re:PANASONIC CS/CU-UW12GKE

    Какво значи не струват? Струват като за по 500 лева. Аз ще подговя малко по-подробно сравнение съпроводено със снимков материал, но ще ми отнеме време. Няма да се излъчва първенец - просто нека фактите говорят...
    А по отношение на това какво се крие зад името си мисля, че за съжаление и двете марки са си позволявали спекулации на гърба на клиента, естествено...Коя повече е вече друг въпрос.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От maddog9 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 108
    Последно: 18-07-17, 22:53
  2. Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение
    От evgeniy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 23-06-12, 13:25
  3. Midea MSR5-12HRN1 vs. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От nikman във форум Климатици Midea
    Отговори: 23
    Последно: 16-11-09, 23:20
  4. Panasonic CS/CU-UW12GKE - как се сваля предният капак?
    От glowndark във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-09, 22:25
  5. Panasonic CS/CU-UW12GKE - мнения
    От conrad във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 24
    Последно: 07-09-08, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе