Резултати от 1 до 9 от общо 9

Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #1

    Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Здравейте!
    Панасоника ми служи вярно вече 5 години и не е имало никакви проблеми с него. Никога не съм го използвал за отопление през зимата, само в преходните сезони и за охлаждане. От 1 седмица, покрай дъждовете и мъглите започна да спира да работи и да мига лампичката на вътрешното тяло - TIMER. Прочетох, че това означава проблем и с CHEСK-бутона установих грешка Н16, която издирих, че е: Outdoor Current Transformer open
    circuit, а в графата Primary location to verify имаме • Outdoor PCB и • IPM (Power transistor) module. Ще се търсят техници, но ми се искаше, ако някой от вас е запознат, на по-простичък език да ме светне сериозен ли е проблема?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Дано не съм прав, ама май си за компресор... Прословутата пружина при тези компресори на Панасоник .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #3

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Дано не съм прав, ама май си за компресор... Прословутата пружина при тези компресори на Панасоник .
    А, това е лоша новина. Outdoor PCB не е ли нещо като платка на външното тяло? А Outdoor Current Transformer open си го превеждам като "Отворена верига на трансформатора за ток /напрежение/ на външното тяло" или нещо такова? IPM (Power transistor) module не е ли пак някакви платки, транзистори и т.н.?
    ПС: Порових из нета и там предположенията при тази грешка също са компресор... Лошо

  5. SAGE
    Guest
    #4

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Имам три Panasonic-а, монтирани 08.2006 г., като на два от тях се повреди компресора (добре че стана в гаранционния срок).
    Мисля, че на първия даваше същата грешка.

    Едит:
    Грешката при мен беше F11.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #5

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Ако климатика ту работи ту не значи е пружинка - това се оправя. Ако обаче не работи въобще - най-вероятно е платка, което е по-лошо, защото е по-скъпо като сервизна част

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #6

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Климатикът не е изключвал 3 денонощия Най-мразя, когато някаква техника не знае дали работи или не От диагностична гледна точка най-обичам, когато "нещото" просто е умряло и не работи въобще - няма чуденки, това ли е, онова ли е... Не знам до колко е редно, но май ще го оставя, докато не спре съвсем, пък тогава ще търся майстори.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #7

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Да, пружинката ще се начупи на още няколко места и съвсем ще спре тогава....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #8

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    Климатикът вече въобще не може да работи на отопление Утре ще дойде един техник, за да го погледне и евентуално да потвърди, че проблема е в компресора. Ако е така, ще свалим външното тяло и...
    ТЪРСЯ ТЕХНИК, КОЙТО ДА РЕМОНТИРА КЛИМАТИКА МИ ! Във вторник ще ходя до София и ако има желаещи да ми помогнат, ще донеса външното тяло с мен.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #9

    Re:Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16

    http://www.climamarket.bg/?page_id=5
    но най-бързо ще стане ако го пратиш във Варна, защото в София са доста заети в ммента...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic дава грешка h16
    От barswolf във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 08-02-17, 22:08
  2. Ariston AVF 109 дава грешка F12
    От mitko_dvd във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 14-05-15, 17:47
  3. сушилня panasonic P80G2 дава грешка U-15
    От gin във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-14, 23:08
  4. Дайкин дава грешка А6
    От vessys във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-13, 21:23
  5. Gorenje - дава грешка Е2
    От kyosev във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 19-12-12, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе