Резултати от 1 до 8 от общо 8

Gorenje - дава грешка Е2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    19
    #1

    Gorenje - дава грешка Е2

    Имам хладилник Горение с 2 компресора и електронно управление. От няколко дни забелязвам, че на дисплея за фризера се сменя температурата и грешка Е2. Иначе мисля, че фризера работи, дори пробвах да намаля температурата от-20 на-24 и изписва, че я е достигнал. Спешно ме интересува каква е тази грешка, че скоро едно прасе ще си намери нов дом вътре и трябва да му е комфортно ;-)

  2.  
     
  3. Lokoto
    Guest
    #2

    Отговор: Gorenje - дава грешка Е2

    Е2 - проблем с отчитането на сензора на изпарителя в хладилната част/вътре в изолацията/.
    Проблема с Е2 на хладилника е в датчика,който се намира отзад на хладилника, вътре в изолацията - изрязва се и се сменя.
    Намира се в изолацията на хладилната част, копае се на около 40см. от горния ъгъл надолу и на около 5-10 см. отляво-надясно гледан отзад. Датчикът е поставен на изпарителя в хладилната част, скрит в алуминиева тръбичка.
    Snimka.bg: Gorenje K357/2 грешка E2 - Други - batalski
    Може и без него, но компресорът включва по често.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    19
    #3

    Re: Gorenje - дава грешка Е2

    Благодаря за бързия отговор. Да разбирам ли, че може да работи надеждно и в това състояние? И ако трябва спешно да го сменя, може ли да ми посочиш точното наименование и параметри? Въобще за какво точно е този датчик?
    Ти говориш за датчик в хладилната част,а грешката мига на втория ред на дисплея, който показва темп.на фризера. Кой компресор започва да работи повече? Коя е засегнатата система всъщност-хладилната или фризерната? Може би питам малко повече, но искам да си изясня всичко
    Този пост е редактиран от kyosev; 18-12-12 в 12:43.

  5. Lokoto
    Guest
    #4

    Отговор: Gorenje - дава грешка Е2

    Бих ти препоръчал да се обърнеш към сервиз.
    Ти едва ли можеш да се справиш сам. Още повече, че ремонта не е толкова скъп - 50-60 лв. с частите барабар.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    19
    #5

    Re: Gorenje - дава грешка Е2

    Ами не съм хладилен техник - имам съвсем общи познания /някога имах сладолед-машина и ми се наложи да се запозная с тази техника/, но съм ел.инженер, затова си мисля, че с електрониката бих могъл да се оправя. Лошото е, че не намерих техн. документация, затова питам. Ще се радвам, ако можеш да ми отговориш. Благодаря.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Отговор: Gorenje - дава грешка Е2

    Въобще няма смисъл да се обръщаш към сервиза на Горение.Те взимат едни пари за да ти препрограмират контролера така че да игнорира датчика.При това не е малка сума.
    Никаква разлика няма със и без този датчик.Но ако решиш - ремонта наистина е извънаредно прост.Изрязваш, сменяш термистора и това е.
    А другия начин е на платката, направо на куплунга за датчика, да запоиш постоянен резистор 6ком.
    Този пост е редактиран от badr; 18-12-12 в 19:43.

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #7

    Отговор: Gorenje - дава грешка Е2

    Ето къде се намира Snimka.bg: Gorenje K357/2 грешка E2 - Други - batalski но по лесно е със съпротивление на платката

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Отговор: Gorenje - дава грешка Е2

    А най-лесно е да не правиш нищо!
    Моят вече седма година си мига и нямам проблеми! Ако се появят, ще го "тунинговам" на шкаф за зимнината!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic дава грешка h16
    От barswolf във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 08-02-17, 22:08
  2. Ariston AVF 109 дава грешка F12
    От mitko_dvd във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 14-05-15, 17:47
  3. Дайкин дава грешка А6
    От vessys във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-13, 21:23
  4. Panasonic CS-E12DKEW дава грешка Н16
    От p.petrov_dr във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 09-11-11, 09:01
  5. Haier HSU-22H03R2(DB) - дава грешка
    От roussinov във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-09, 23:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе