Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Леденяса Панасоника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #16

    Re:Леденяса Панасоника

    Зависи в кой град си колега.Ако живееш в южната част на страната защо не.Ако си в русе много ме съмнява да се получи при този тези условия.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329292196[/time]_________________________________________________

    Като посочих он/оф нямах предвид всички такива машини.Визирах он/оф машините на Панасоник които се продават в момента.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Re:Леденяса Панасоника

    Знаете че масово хората сами си избират марката и модела или купуват с цел охлаждане но после решават и да се отопляват и нещата се омазват.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #18

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976
    Зависи в кой град си колега.Ако живееш в южната част на страната защо не.Ако си в русе много ме съмнява да се получи при този тези условия.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329292140[/time]_________________________________________________
    Като посочих он/оф нямах предвид всички такива машини.Визирах он/оф машините на Панасоник които се продават в момента.
    В Пазарджик. Надявам се разбираш, че това не е Петрич или Царево.
    Машината се продава и в момента.
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Знаете че масово хората сами си избират марката и модела или купуват с цел охлаждане но после решават и да се отопляват и нещата се омазват.
    Ами, не съм я купувал само за охлаждане. Подобно на Мега и на мен ми излезе доста изгодно. А групата на "Климамаркет" бяха така добри да сложат и допълнителен нагревател с термодатчик. (Не е реклама).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #19

    Re:Леденяса Панасоника

    С нагревателя значително го облекчаваш,зная за какво говориш.Аз също работя с тяхната фирма.иначе без него е зор голям. Не мога да се съглася обаче с теб че условията в двата града са еднакви.Този месец съм поставил такива нагреватели над 50 дотук и не липсваха маркови машини изобщо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #20

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976
    С нагревателя значително го облекчаваш,зная за какво говориш.Аз също работя с тяхната фирма.иначе без него е зор голям. Не мога да се съглася обаче с теб че условията в двата града са еднакви.Този месец съм поставил такива нагреватели над 50 дотук и не липсваха маркови машини изобщо.
    А със тези нагреватели не се ли вдига разхода на ток ? А за COP въобще да не говорим нали ? Аз само MITSUBISHI ELECTRIC съм виждал да изискват поставяне на нагревател за да важи гаранцията при отопление под -1 C !

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Re:Леденяса Панасоника

    Зависи какво управление се сложи. В момента имам Smart управление. Пуска се при дефрост и може да работи от 10 до 60 минути след това, има си настройка. Така работи само когато има условия за заледяване. При настройка 20 минути нагревателя се пуска при начало на дефроста и работи 20 минути след това. Така всичко, което се отцеди от топлообменика има време да излезне през отвора на тавата. След това спира, защото няма нужда. Това е цел превенция и разхода на ток през 3-те зимни месеца е символичен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #22

    Re:Леденяса Панасоника

    За разхода на ток има устройства които могат да ти покажат колко е консумацията на машината.А при замръзнал климатик за какъв СОР говорим?СОР-а не топли май тогава.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #23

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976
    А при замръзнал климатик за какъв СОР говорим?СОР-а не топли май тогава.
    При замръзнал климатик(да чукнем на дърво) ,някои даже вдигат копа,като подгряват външната пита с помощта на топла вода от бойлера.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #24

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976
    За разхода на ток има устройства които могат да ти покажат колко е консумацията на машината.А при замръзнал климатик за какъв СОР говорим?СОР-а не топли май тогава.
    Калпавите клими си замръзват спор няма , ама уж маркова машина да тръгнем да я оборудваме с нагеватели като акумулираща печка се съгласи че нещо не е много редно.Ако е фабрично поставен и разхода на ток е съобразен с нагревателят и копа е смятан с него по бих се съгласил ама някакви самодейки не върви ...

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от strupi
    Калпавите клими си замръзват спор няма , ама уж маркова машина да тръгнем да я оборудваме с нагеватели като акумулираща печка се съгласи че нещо не е много редно.
    Изобщо няма значение дали климатика е марков или не. Всички замръзват при определни условия. Просто някои модели са по-предразположени към замръзване. Има ли условия замръзва. Как мислиш тавата да е ледена, да капне вода на нея и да не замръзне? Не случйно машините за северните страни имат вградени нагреватели. Дали някой ще си сложи нагревател или ще дебне машината да не замръзне е негов избор. Само, че някой машини имат защита и ще спрат, но други нямат и след това става весело.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:Леденяса Панасоника

    Да излезеш в студа с кофата гореща вода и с канчето да поливаш външното тяло също е самодейна дейност. Производителят не е описал в инструкциите за ползване на уреда подобни самодейни изпълнения, ама хората ги правят. Ако след като тялото замръзне ползвателят не го размрази каква е алтернативата да го изключи и да чака пролетта ли?

    Как си го представяте това някой производител да си признае, че неговият продукт може да замръзне и в резултат да спре или да се повреди тоест, че има недостатък и в потвърждение на това да дава указания в инструкцията за ползване на уреда за решаване на проблема, чрез: сешоари, пистолети за топъл въздух, топла вода и обръщане режима на охлаждане.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #27

    Re:Леденяса Панасоника

    Тези "самодейки" изключват горепосочените манипулации.Иначе както каза колегата има нордик модели който може да си ги позволи.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #28

    Re:Леденяса Панасоника

    Нещо не ми се връзва тази работа, с нагревателите. Какви по-драстични условия от тази зима трябва да станат, за да видя моите китайски панасоници "леденясали"!? След като при тези условия си работят добре, не виждам защо трябва изкуствено да си набутвам още повече сметките за ток.
    П.П. Мислех скоро да ги сменям с по-класни машини, ама колкото повече чете, толкова повече се разубеждавам да го правя. Ще си ги карам докрай.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #29

    Re:Леденяса Панасоника

    ... Това с нагревателите е по желание, не е задължително. Който не иска не слага.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #30

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Това с нагревателите е по желание, не е задължително. Който не иска не слага.
    ццц...не е така , на определена марка е задължително, пише изрично в гаранционната карта, справка в картата на климаком !
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330547374[/time]_________________________________________________

    Нещо се отплеснахме от темата, ето още един красавец . Все пак в Русе сме един екстремен полигон за тестване на климатици в сурови зимни условия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 19-03-11, 07:32
  2. Отговори: 84
    Последно: 24-06-10, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе