Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Леденяса Панасоника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #31

    Re:Леденяса Панасоника

    гарантира безотказен режим на работа(справка в гаранционната карта на климаком).При останалите никъде не пише безотказен ,а работен диапазон.

  2.  
     
  3. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #32

    Re:Леденяса Панасоника

    Абе то туй вашето замръзване ли е?............вижте това
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330949259[/time]_________________________________________________

    !!!!!!!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Нещо не ми се връзва тази работа, с нагревателите. Какви по-драстични условия от тази зима трябва да станат, за да видя моите китайски панасоници "леденясали"!? След като при тези условия си работят добре, не виждам защо трябва изкуствено да си набутвам още повече сметките за ток.
    П.П. Мислех скоро да ги сменям с по-класни машини, ама колкото повече чете, толкова повече се разубеждавам да го правя. Ще си ги карам докрай.
    Много е важно къде са монтирани климатиците ти Какво е изложението? Имат ли навес над тях, сиреч вали ли ги дъжд и сняг? Също е важно какво е отношението мощност на климатика спрямо помещението. Ако сложиш 12-ка в 15-18 квадрата, много ясно че няма да имаш проблем, т.к. тя почти няма да работи на макс Плюс това Панасониците от ниския клас почти винаги са с доста мощни компресори - 800-900 вата Аз за това им се кефя на Панасоник Рядко си правят гавра от подобен тип с клиентите си, дори и при китайчетата

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #34

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Абе то туй вашето замръзване ли е?............вижте това
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330949220[/time]_________________________________________________

    !!!!!!!!!
    Това е ледогенератор клас А бе какво не му харесвате....?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #35

    Re:Леденяса Панасоника

    Баба,кви 8-900 вата,тва е за конвенционалита,инверторите им са по 600 вата.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #36

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Баба,кви 8-900 вата,тва е за конвенционалита,инверторите им са по 600 вата.
    ето един от многото примери - 9-ка 750 вата - 12-ка 900 вата - 15-ка 1100W

    http://www.tsc-lg.cz/data/dokumenty/...RE_9_15JKX.PDF

    Друг пример е Panasonic CS/CU-YE12MKX

    Има още много

    Ако някъде има 600 ватов, то вероятно е scroll.

    А и казах в повечето случай, не винаги Примерно 12-ката e12*ke e с 750 ватов компресор. Но при най-ниския клас в повечето случаи няма компромис с компресорите

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #37

    Re:Леденяса Панасоника

    В хола имам PANASONIC CS/CU-PE12CKE. Стаята е с южно изложение и е 18 м2, 51 м3. Климатикът няма навес, сиреч каквото пада от небето, все е върху него. В двете спални (13 м2, 36 м3) имам по един PANASONIC CS/CU-PE09CKE. Те са с източно изложение и са монтирани на терасата, т.е. имат си защита отгоре. Може ли да ги провериш с какви мощности са им компресорите?

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #38

    Re:Леденяса Панасоника

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    В хола имам PANASONIC CS/CU-PE12CKE. Стаята е с южно изложение и е 18 м2, 51 м3. Климатикът няма навес, сиреч каквото пада от небето, все е върху него. В двете спални (13 м2, 36 м3) имам по един PANASONIC CS/CU-PE09CKE. Те са с източно изложение и са монтирани на терасата, т.е. имат си защита отгоре. Може ли да ги провериш с какви мощности са им компресорите?
    Ще пробвам да намеря сервизните, да

    Можеш само да се радваш, че имаш такова прекрасно изложение на помещенията Освен че ти е комфортно и влиза светлина, можеш да минеш и с по-нисък клас климатици и пак да се топлиш ефективно Това е причината поради която си толкова доволен от климатиците си всъщност Не казвам че са лоши:P Не ти ги храня климите в никакъв случяй Просто казвам че им спестяваш много с това изложение Ще ти издържат много дълго време, въпреки че са от ниския ценови клас

    За пример ще ти дам сравнение с моите клими едната топли 26 квадрата ЮГ и харчи 30 лева, другата топли 18 квадрата СЕВЕР и харчи 45 лева Това е за по-топлите месеци - октомври, ноември; при поддържана една и съща температура и двете са 12-ки

    Наистина ОГРОМНО значение оказва изложението
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330966860[/time]_________________________________________________

    Ето го сервизното:

    http://www.lmg.nu/fileadmin/support/..._pe9_12cke.pdf

    650W e компресорът и при двете машини, леко са изпилени тези модели наистина... Но пък имат сравнително тежки тела - 9-ката 32 кила - 12-ката 36 кила - 840 фреон за малката и 1020 грама фреон за 12-ката. А и все пак си ги сложил в по-малки стаи 12-ка в 18 квадрата e супер за тия машини и с това изложение 9-ките пък не ги коментирам изобщо, щом не им навява снежец и топлят такива помещения

    Не ги мисли Но и не ги прехвалвай много Можеш само да се радваш и да си благодарен

    p.s. Ама пък тука какви неща чета...

    https://forum.setcombg.com/index.php...,49500.14.html

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #39

    Re:Леденяса Панасоника

    Мерси. Нямам намерение да хи прехвалвам. Когато ги купувах преди 7 години, въобще не съм се замислял и не съм чел форуми. Харесах ги, защото тогава много хвалеха Панасоник, а и цената им беше супер. Засега ми вършат работа, но за следващите определено ще бъда по-внимателен. Дано изкарат поне още 3 години.
    А иначе, наистина са малко преоразмерени, ама това си е чиста случайност. Падат се по около 90-100 W на кубик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 19-03-11, 07:32
  2. Отговори: 84
    Последно: 24-06-10, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе