Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 85

Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #1

    Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Здравейте, имам следния проблем. Ляото си купих Panasoniic CS/CU-W12DKE. Реших, че вече не може да се издъдържа на летните жеги а и въпроса с отоплението през зимата не ми беше решен /и още не е /. Лятото на охлаждане работеше сравнително добре като изключим шума от нископрелитащ самолет на външното тяло. Викам ще го преживея, но дойде зимата. Докато температурите не бяха паднали под 0 градуса духаше сравнително топло, но беше започнал да заскрежава външната пита още тогава. Сега при - 7 той е един чудесен вентилатор духащ хладък въздух. Външното тяло е направо сковано от лед а шума е неповторим. Изпокарах се вече със съседите и незнам вече какво да правя. Виках техници но ми казаха че всичко е наред. Ако това те наричат наред да му е... ..... и на Панасониците и на всичко. Комшията ми се топли с един Haier и няма никакви проблеми в тях си ходи по къс ръкав а аз зъзна като бездомно куче. Ще взема да го откача и направо на вторични .

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Ами ако беше попитал първо в този форум, щяхме да ти кажем да не взимаш китайски Panasonic!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #3

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Е да де ама нали съм си голям разбирач и хайде с главата надолу. А то било по-добре някоя осака или мидея да бях си взел.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Да, Осаките топлят, и от енергото им се радват... кеф ти калорифер
    Иначе аз съм с Panasonic и при зададени 22 в момента е 22. Ама не е китаец и е до -15.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #5

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Китайски Панасоник се взима само за охлаждане, кво отопление за тия пари? Не виждаш ли че и Мидеята е по-скъпа?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    тоя модел е малайзийски ,но конвенционалните Панасоници определено не са добър избор за отопление .. сега както е -10 и надолу Мидеята в офиса също не топли особено ,повеява топъл въздух но мощноста и е много паднала

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #7

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Китайски Панасоник се взима само за охлаждане, кво отопление за тия пари? Не виждаш ли че и Мидеята е по-скъпа?
    Първо не е китайски и второ кое му е евтиното? 800 лв за конвенционален евтино ли е? Коя е тая по-скъпата конвенционална мидея? Айде без празни приказки ако обичате!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Имах предвид, че ако имам само 800 лева и трябваше да избирам между хубава Мидея и кофти Панасоник, се мятам при Мидеята, без да мисля...нищо че съм фен на Панасоник
    Мужду другото има бройки от твоя модел които топлят но е въпрос на късмет да уцелиш

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    ivoiv, моя е грешката - не е китайски. От малкото некитайски конвенционални Panasonic.
    Надявам се си бил запознат при покупката, че в техническата документация пише работен диапазон при отопление - от минус 5 до +24 градуса. Навън при мен е поне -10.
    Какво да се прави, твой си е, като се вдигнат малко температурите - пак си с него.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #10

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Имах предвид, че ако имам само 800 лева и трябваше да избирам между хубава Мидея и кофти Панасоник, се мятам при Мидеята, без да мисля...нищо че съм фен на Панасоник
    Мужду другото има бройки от твоя модел които топлят но е въпрос на късмет да уцелиш
    Добре, кажи ми тогава кой конвенционален панасоник 12 не е кофти според теб, защото когато го купувах ми казваха че това е доста добър конвенционален климатик. А относно мидеята, вече съм напълно съгласен - никога повече няма да си купя уред на който да пише панасоник /изключение може да има само за телевизор/

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #11

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    ivoiv, моя е грешката - не е китайски. От малкото некитайски конвенционални Panasonic.
    Надявам се си бил запознат при покупката, че в техническата документация пише работен диапазон при отопление - от минус 5 до +24 градуса. Навън при мен е поне -10.
    Какво да се прави, твой си е, като се вдигнат малко температурите - пак си с него.
    Мисля , че проблема не е в това какво пише защото при -5 си беше същото дърво. Мислиш ли че на всички конвенционални клими на които пише че са до -5 спират да духат топло при по ниски температури. На мидеите колко пише пак -5 но да си чувал за замръзнала и духаща хладък въздух мидея? Абе прецаках се яко аз.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #12

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Добре, кажи ми тогава кой конвенционален панасоник 12 не е кофти според теб, защото когато го купувах ми казваха че това е доста добър конвенционален климатик. А относно мидеята, вече съм напълно съгласен - никога повече няма да си купя уред на който да пише панасоник /изключение може да има само за телевизор/

    CU/CS A-125KE

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #13

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Добре, кажи ми тогава кой конвенционален панасоник 12 не е кофти според теб, защото когато го купувах ми казваха че това е доста добър конвенционален климатик. А относно мидеята, вече съм напълно съгласен - никога повече няма да си купя уред на който да пише панасоник /изключение може да има само за телевизор/

    CU/CS A-125KE
    Да де ама за 1300 бонбона нали се сещаш че вече има и свестни инвертори.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    За 1300 няма свестни нови инвертори. Ако парите не стигат за добър инвертор е по-добре да се вземе много добър конвенционален. Mitsubishi, Daikin.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re: Панасоника е много хубав на външен вид но става единствено за вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от ivoiv
    Добре, кажи ми тогава кой конвенционален панасоник 12 не е кофти според теб, защото когато го купувах ми казваха че това е доста добър конвенционален климатик. А относно мидеята, вече съм напълно съгласен - никога повече няма да си купя уред на който да пише панасоник /изключение може да има само за телевизор/
    Веднага ти отговарям, твоя климатик е повреден защото не се размразява, в момента влагата е ниска и не трябва да става на буца лед, питай който и да е майстор и ще ти потвърди.
    След като го размразиш напълно утре, го сложи на 25-26 градуса, вентилатора на първа степен , изчакваш 5 минути да поработи и мериш. Ако изкара над 42-45 градуса-климатика не е лош , ако изкара към 30 и нещо е вече съвсем зле

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LED TV 60" единствено изискване е да има DLNA
    От kalinntv във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-14, 00:39
  2. Външен вентилатор на FTXS...
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 111
    Последно: 05-04-13, 10:16
  3. Леденяса Панасоника
    От Daxy във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 38
    Последно: 05-03-12, 20:38
  4. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 19:57
  5. Отговори: 10
    Последно: 28-12-06, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе