Резултати от 1 до 7 от общо 7

Panaconic RE-12 GKE, дефрост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #1

    Panaconic RE-12 GKE, дефрост

    Здравейте! Имам въпросния климатик от заглавието на темата. От началото на тази седмица и ниските температури, климатика започна да прави дефрост без външния топлообменник да е заскрежен. Тези дефрости са през интервал 40 мин. и продължават от 3 до 8 мин. Преди тези студове климатика се размразяваше при нужда, когато е много заскрежен. Сега това постоянно дефроставане е доста досадно. Въпросът ми е това нормално ли е или не?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re:Panaconic RE-12 GKE, дефрост

    В момента това е един от най-обсъжданите въпроси в климатичния форум. Нищо му няма. Ще се отрави, като се позатопли времето

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #3

    Re:Panaconic RE-12 GKE, дефрост

    Да нормално е при повечето медели е така с малки искючения предполагам

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #4

    Re:Panaconic RE-12 GKE, дефрост

    Това е нормално за този модел, а другите как се държат. Взех да си мисля за модела NE на Panaconic, но и ако той прави така...., а имам голямото желание да си го закупя.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328044096[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Да нормално е при повечето медели е така с малки искючения предполагам
    Твоят как се държи в тези температури?

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #5

    Re:Panaconic RE-12 GKE, дефрост

    И NE-12 LKE е същия при миносови прави контролни дефрости доста често по 2-3 минути които според мен са ненужни но пак е много икономичен иначе и има голям понтенцил днес при -12 дърпаше около 700-800 вата и като ги свали на около 400-500 и дефрост но пак топли и подържа зададените 22 утре сутринта шего форсирам на 30 да вида какво топлодаване ще направи и какъв расход Но климатика е страхотен струва си парите ако го вземеш няма да сажеляваш

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #6

    Re:Panaconic RE-12 GKE, дефрост

    Явно е нормално при Пнасониците, защото и моя Е12ДКЕ, се държи по същия начин. Направи ли дефрост, вече знам, че вън е пд -8гр. Размразяването е на около час, без видима нужда, за 3-4 мин. Ползвам го повече от 5г. и вече не обръщам внимание. Още повече, самия дефрост, по никакъв начин не влияе на комфорта в помещението, и доста често , дори и не го забелязвам. Възможно е да имат заложен, някакъв алгоритъм, за контролен дефрост, при по ниски температури.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #7

    Re:Panaconic RE-12 GKE, дефрост

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Явно е нормално при Пнасониците, защото и моя Е12ДКЕ, се държи по същия начин. Направи ли дефрост, вече знам, че вън е пд -8гр. Размразяването е на около час, без видима нужда, за 3-4 мин. Ползвам го повече от 5г. и вече не обръщам внимание. Още повече, самия дефрост, по никакъв начин не влияе на комфорта в помещението, и доста често , дори и не го забелязвам. Възможно е да имат заложен, някакъв алгоритъм, за контролен дефрост, при по ниски температури.
    Не знам да ли е норално, но до -10 нямаше такова нещо. Знам, че от машина в този ценови клас не може да се очаква, кой знае колко, но тези дефрости не ми харесват. За сравнение с моят климатик в офиса ни се отопляваме с един Санг 18-ка. Без значение да ли е минус 18 или -23, като тази сутрин машината не е направила нито един дефрост и си духа топло през цялото време. Мислех, че Панасоника, макар и китайски е една идея по-добър, но уви, малко съм разочарован
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328190003[/time]_________________________________________________

    При днешните температури от -13 климатика заработи, както трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 20:35
  2. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 20:36
  3. Дефрост при FTXS50J
    От thesaint11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 78
    Последно: 10-02-13, 16:11
  4. Дефрост при Daikin FVXS25F
    От cve_t във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 07-03-12, 14:22
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 02-02-11, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе