Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

National CS-G25K-W -Спря да топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #16

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    ? Кое е глупост, че малки пропуски се намират като се надува с Азот ли? С пропускотърсача ще намериш микропропуск ама трудно. Колегите са казали достатъчно ясно каква е процедурата. Хайде да позволим на работещите да си вършат работата както намерят за добре, вместо да даваме оценки кой, как и без какви уреди да не пускаме в дома си.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #17

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли


  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #18

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    sve4lio, хайде по спокойно с тона, за да не се наложи да гледаш форума само като линк....Имай малко уважение към участниците в дискусията!

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    Чудя се само ако идеш при изпуснала система, първо ще я заредиш с фреон и след това ли ще търсиш пропуска с детектора ли? И ако е микропропуск ще има да търсиш доста. Ако така лесно се намираше пропуск с халоген детектор нямаше в колите да слагаме оцветители. Но ние неразбиращите освен халоген детектор носим и бутилка с N2 и най-важното е, че знаем как да ги използваме. Вместо да се правим на месии и да се заяждаме по форумите.
    Ако има какво полезно да кажеш е добре, ако ще влизаш в пререкание с колегите за неща които съм убеден, че знаят по-добре от теб, мисля, че е безмислено.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #20

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    :-)


    чл. 18. Забранено е триенето на мнения и тоталната им промяна след като вече е дискутирано и някой друг участник е отговорил на него. Изключение се допуска само ако мнението ви е последно в темата по време на редактирането му!

    Имай уважение към събеседниците си и спазвай правилата на форума!

    5 дена наказание.

    Крис

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #21

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    мега, не им се впрягай, да наливат и точат фреони на воля то е като кацата с зеле - трябва да се преточва...
    колкото да е тъжно моята констатация е, че към момента след инсталаторите побеждават в най-малка степен професионалистите...
    а да се употребяват термини като "пропускотърсач" направо е смешно - те не са чували за вакуумпомпа...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #22

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    Climamarket, той от много знание си изтри всичките постове дето написа, кой от кой по компетентен и заядлив. Да ги беше оставил да се посмеят и другите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #23

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    Kолко градуса трябва да е изходящия въздух на вътрешното тяло при зададени на дистанционното 22С а външната е около 2С.Защото като го меря така показва около 30-35градуса.Май пак е заминал фреона?Мога ли да разбера по някакъв начин дали е заминал фреона без манометри или не може?Забелязвам че външното тяло заскрежава само по средата една лента и много на често прави дефрост.на около 10 мин.а влажността е около20%

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #24

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    По това което описваш, се оказва, че работата не е свършена както трябва и отново машината има проблем. Имам наблюдения върху тези модели и мисля, че знам къде е пропуска. За целта е необходим демонтаж на външното тяло. Явно, тези които си идвали, просто са имитирали дейност.....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #25

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    Оказа се изтървало кранче и счупена капачка на кранчето.Ако не беше счупена капачката нямаше да го има проблема.Друг е въпроса че това го открих аз с просто око а господата който са техници не го видяха при условие че целия кран беше омазнен и капачката беше с дупка по средата.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #26

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    И какво предприехте в краен случай? Само сменихте тапата ли? Ако е така, отново ще се спука и отново ще има липса на хладилен агент.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #27

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    Виждал съм да поставят масивни тапи, направени на струг без да сменят кранчето.Старата ми ъглова Осака спука тапата още първата зима и после изкара още 7 със такава тапа.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    Когато двата метала (крана и тапата му) са различни, имат различни разширения при различните температури и ако има пропуск на фреон от крана тапата никаква работа не върши. Трябва нов кран, той не е скъп, но подмяната му струва малко повече.

    Osaka-та може да е имала спукана тапа, но не е задължително да е имала едновременно и пропуск на фреон от крана, затова и е нямало проблеми с тапата от друг метал.

  17. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #29

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    Напоследък и аз забелязах така тенденция на спукани тапи при наи различни марки И понеже тука от където сам няма тапи ги заварям с оксижена като на спуканото го напластявам да стане по дебело малко тефлон на резбата и завивам и става до сега не са ме викали явно държат

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #30

    Re: National CS-G25K-W -Спря да топли

    принципно пукането на тапите е серийно при така наречените "сърверни" климатици, които работят зимно време на охлаждане и за да не се получава това е желателно целия кран да се изолира, за да не влиза в съприкосновение с въздуха и да не трупа лед
    иначе състезанието в цените скоро ще доведе до това ако може крановете да не са от некачествен бронз, а чугун?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с National CU-G25F-спря да топли
    От ank72 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 20-01-15, 13:49
  2. Продавам климатик National CS-G25K-W
    От ambrozia403 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 07-07-12, 14:14
  3. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 22:08
  4. GENERAL ASH 9 USB - спря да топли
    От Rus_Fot във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-11, 13:26
  5. National CS-G25K-W
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 67
    Последно: 09-11-10, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе