Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #1

    Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Здравейте, реших да купя климатик за една от стаите на къщата ни в Плевен. Понеже ходим десетина пъти в годината в Плевен, реших че няма смисъл да хвърлям една пачка пари за скъп инвертор. Стая 14 кв. 38 куб. м.,север, ПВЦ дограма. Купувам основно за охлаждане и отопление в преходни сезони (без Декември, Януари и Февруари) Реших да търся евтин "китаец". И се вкарах в едни измислени филми.... Ми те производителите си пишат каквото си искат в техническите характеристики на китайците. Харесах си Gree. Климатик клас А по характеристика. Всъщност се оказа клас D. Даже клиенти се оплаквали в КЗП, но без особен резултат. От Vimax категорично ми отказаха да ми поставят този климатик. След 2 дни ровене и сравняване на технически данни се отказах да рискувам с най-евтините китайци. И някак си стигнах до това: http://www.**********************/klim...gke-1094.html#
    За съжаление не открих много отзиви за него. Може ли някой да помогне със съвет. Струва ли си парите? Все пак Панасоник не биха си позволили да послъгват толкова в техническите характеристики на продуктите си, както правят Gree, Midea, Techniker още плеяда други китайци. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от evgeniy

    За съжаление не открих много отзиви за него.
    Ползвай търсачката на форума де-има поне 20 теми...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #3

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Мдааам. Ползвах търсачката. Не прочетох и двадесетте теми, но разбрах, че е стар модел и че няма да топли в преходните сезони.
    И какво се оказа на практика? Няма нещо, което човек може да си купи под 1000 лв. и то да му свърши работа за изстудяване и топлене в преходните сезони, да може да се спи на него без да имаш чувството, че си окачил банциг на стената отвън и съседите да излизат от леглата си на кючеци по 02:00 часа, за да говорят за майка ми, овесени на прозорците си и гледайки как климатика дефроства обвит в пара и свистящ, като парен локомотив на Лондонска гара през 18 век.
    Баси, мислех, че съм дал много пари миналата година, като си купих Митсубиши хиперинвертор за 2 бона и малко. Ама май не са толкова много за работата, която ми върши. Давайте предложения за друго, че полудях вече. Три дена чета, като за изпити тия пусти форуми. И съм доникъде.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Значи не си чел добре. Машината се справя отлично за цената си. Двоен топлообменик, голямо тяло.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #5

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Значи не си чел добре. Машината се справя отлично за цената си. Двоен топлообменик, голямо тяло.
    Да разбирам ли, че според теб ще се справи на и на -5 градуса да прави 20 градуса в помещение 38 куб. м., североизток, с ПВЦ, но е къща с две външни стени и без изолация.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Грито е доста ефтино и тихо за тази си цена няма по добро предложение. Касапа от форума беше много изненадан от грито след монтажа той поне може да го потвърди тук.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #7

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Грито е доста ефтино и тихо за тази си цена няма по добро предложение. Касапа от форума беше много изненадан от грито след монтажа той поне може да го потвърди тук.
    Да, прочетох за Гри-то, каквото сте написали с Касапа в другата ми тема, но днес във Vimax колегите ти категорично отказаха да ми продадат още по-малко да инсталират Гри в къщи. Имали са проблеми с клиенти, които са ги дали на КЗП, мерили са го и излязъл, че е поне клас D. Не поддържал температура, дефектирал. Въобще категорично отказаха дори да обсъждаме темата Гри, въпреки, че го имат в сайта си. Наистина, четох, че много от "китайците" си пишат каквото си искат по етикетите.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от evgeniy
    Да разбирам ли, че според теб ще се справи на и на -5 градуса да прави 20 градуса в помещение 38 куб. м., североизток, с ПВЦ, но е къща с две външни стени и без изолация.

    При мен се справя в 25 квадрата без проблем. Ако е монтиран правилно и внимателно няма да те предаде. Стига да не очакваш да работи като машина за 2 бона. При -5 изобщо не се и замисля дали да топли. До -12 е железен.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Това че го имат в сайта не значи че го имат налично а причини за отказ от продажба могат да извадят много въпроса е какво им изнася. Аз миналата година имам много броики монтирани на грии и няма никакви оплаквания точно от към шум бих казал че за да разбереш че работи външното трябва да го пипнеш. Избора си е ваш но за малко пари големи претенции имате.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #10

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Mega

    При мен се справя в 25 квадрата без проблем. Ако е монтиран правилно и внимателно няма да те предаде. Стига да не очакваш да работи като машина за 2 бона. При -5 изобщо не се и замисля дали да топли. До -12 е железен.
    Това звучи доста добре. Относно монтажа Велев да каже. Става въпрос за Плевен. Че там с тези температури +-40 градуса зиме и лете - не знам, какво да очаквам.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Този панасоник монтирвах миналата есен в Никопол и бях скептик и си мислях че ще ме тормози човека но не ми се обади а къщата дори беше не измазана. Проблема е че не се намира в момента този модел.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #12

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Избора си е ваш но за малко пари големи претенции имате.
    Велев, тук не става въпрос за парите. А за какво да ги дам най-добре. Панасоника (ако го купя) ще ми стъпи на 800 лв. с монтажа. Не са толкова малко. Искам да взема нещо, което ще топли и до -5 градуса. Ама не само на книга. И съм готов да дам и 1000 лв. с монтажа.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    До -5 в толкова малка стая ще те свари тази машинка. Иска само малко внимание, че в този температурен диапазон има навика да заледява отворите на тавата. Ако се грижиш за него ще те топли.

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,37432.0.html

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Ми то за 1000 има други машини инвертори къде по добри и тихи и дебата става излишен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    25
    #15

    Re:Panasonic - CS/CU-UW12GKE Моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Проблема е че не се намира в момента този модел.
    Аз мога да го взема още утре този Панасоник. Тук го има. Ти кажи, ако ти го пусна със спиди до Плевен, за колко пари ще ми направиш читав монтаж. Аз съм този, "рекламния агент на Здравко", или както ме нарече онзи ден по Скайпа. Ако това има значение за цената на монтажа и за теб
    А кой е Здравко, между другото?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От maddog9 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 108
    Последно: 18-07-17, 22:53
  2. PANASONIC CS/CU-UW12GKE
    От root666 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-11, 18:26
  3. Midea MSR5-12HRN1 vs. Panasonic CS/CU-UW12GKE
    От nikman във форум Климатици Midea
    Отговори: 23
    Последно: 16-11-09, 23:20
  4. Panasonic CS/CU-UW12GKE - как се сваля предният капак?
    От glowndark във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-09, 22:25
  5. Panasonic CS/CU-UW12GKE - мнения
    От conrad във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 24
    Последно: 07-09-08, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе