Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52

PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #16

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Това съм го чел по форумите не е мое твърдение.Просто припомних историята.А иначе не ми пука за КиК и Панасониците им.От 3-4год.не работим с този производител.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Panasonic не струват!

    Компресорите им се чупят на 3 години макс.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #18

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Пак старата песен...Как не се умори да повтаряш едно и също нещо???

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Направо се изказа... Може би ако беше уточнил кой точно модел компресор се чупи и в кои модели климатици и кога е влаган, щеше да има някакъв смисъл.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Така е, трябваше да доуточня, че става въпрос за онези компресори с пружинките, май роторни им викат.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    А аз се чудя защо скролчето ми още бачка... пък то какво било.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE



    Трошат се всички роторни компресори на панасониците независимо от модела.Последният беше на мой познат в края на декември 2011год. -по средата на 6-тата година(след изтичане на гаранцията) Модела му не е GKEW.Купил го навремето за 1000лв-китайски бил.Жалко.Аз ги харесвам и бих купувал, но при тази фактология, при която на една част от моите познати са им се скапали компресорите на панасониците не бих рискувал(нямам излишни пари)


    Няма обективна информация от сервизите за климатици която да показва каква е статистиката при различните марки и модели защото самите фирми производители, вносители и търговци-продавачи на климатици на краен потребител нямат интерес да се знае какъв процент от коя серия и марка какъв дефект дават и така да се знае от потребителите какъв е процента на вероятност да им аварира/дефектира климатика.Боят се от евентуален отлив на купувачи и крият статистиката за дефектиралите климатици, но и потребителите-купувачи не са чак толкова прости: "Парен каша духа..."

    Чупят се и от други марки, но аз освен на Краун и на панасоник за други нямам лични впечатления.Моето убеждение е че на панасоник в сравнение с другите известните марки в климатичната техника са едни от най-трошещите се роторни компресори.

    За мен моето впечатление е най-обективно при положение, че няма обективна информация от производителя за кои резервни части(марка и модел на климатика) има най-много заявки за доставка


    Deiane плюй си в пазвата и чукай на дърво бре.Има време

    Гореказаното не се отнася за панасониците за японския пазар -там не знам как стоят нещата.

    П.П. В интерес на истината когато избирах климатици за мен ги избрах по следния начин:

    1.По мои лични впечатления имах пряки впечатления от едни инверторни фуджита работещи в доста тежък режим в игрална зала с ротативки при минимално обслужване-чистене на филтрите веднъж на 4-5 месеца при годишна работа от 9 месеца 24 часа в денонощието и само 1 измиване(профилактика) на топлообменниците за 12 години работа(някъде на 8-мата година).За толкова време никакъв дефект/авария...

    Имах лош спомен от изгорели 3 крауна, 2 от които на моите родители...
    Имах и лоши впечатления от масовия дефект на компресорите на една от сериите на панасоник...
    Четох около 1 година във форума преди да се регистрирам като изчетох почти целия климатичен раздел.Констатирах че имаше оплакания от панасоник за изгорели компресори, някои от които извън гаранция (имаше един съфорумец с ник sadiata и не беше само той).Констирах, че имаше оплаквания за пукнати фреонови тръби на МЕ на външноя топлообменник от качил се нагоре лед.Имаше едно момче което се беше оплакало за повреден компресор на Нокрия 14-ка.Имаше и няколко човека които казваха, че са доволни от фуджицата си и че са преживяли няколко токови удара или прекъсване и последващо внезапно пускане на тока и са доволни, че климатиците им са здрави.Погледнах и как стои въпроса със сервиза.Така избрах:
    1.дайкина FVXS като 30% от решението ми беше чиста гъзария(тогава беше пуснат на пазара подовата серия на дайкин) и 70% практичност-нисък % на дефекти или почти липсата на такива, способност да топли, нисък шум при работа.

    2.дженерала(и 18 месеца по-късно фуджи илектрика) 12LD(C) kaто 100% от решението беше взето основано на практичността- липса на оплаквания за дефекти, най-силната дванайска към момента на покупката , устойчивост на българската ел.енергийна система и нейните особености, трима доставчици за България(взаимозаменяеми части-не съм пробвал дали дистанционите на единият стават за другия, но ще пробвам.Плазма филтрите няма никакъв проблем да се сменят ) ...
    Плазмата изобщо не беше фактор при покупката.Сега е задължителен елемент на климатика ако ще си харча парите.

    Тогава за нови климатици за японския пазар изобщо не съм гледал.Сега ми харесвт възможностите м, но ще чакам поне 2-3 години преди да купя климатик за 3-тата стая, тосет докато навлезнат на пазара климатици които да отговарят на новите изисквания на директивите за енергийна ефективност на климатичните системи до 12 кв за битова климатизация.Тогава ще избирам между фуджицу и тошиба, ако има модел панасоник с нон-стоп отопление при дефрост може и натам да погледна, като преди това проверя японските форуми дали има случаи на дефектирали панасоници

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Мерси, justify, но 6-та година кара Панасоничето, с японски скрол компресор е - за него нямам притеснения. Същият компресор го слагат все още в нови модели на Панасоник за северните страни, така че изводите си ги прави, аз съм си ги направил

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #24

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    и във форума и в живота и къде ли не няма смисъл да се говорят празни приказки...
    че панасоник имаха проблем и че той не беше от компресорите, а от глупавия софтуер на една серия така и никой не разбра...
    сега вече отказите свързани с компресор пак се сведоха до старата статистика 1-2 промила, което е съвсем в реда на нещата според мен...
    така или иначе панасоник имаше своя сериозен дял на българския пазар и бавно и полека ще си го върне, защото там от където се връща панасоник някои тепърва отиват...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #25

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Panasonic не струват!

    Компресорите им се чупят на 3 години макс.
    Готов ли си да се извиниш публично ако докажа противното?
    Интересно ми е върху каква бройка климатици Панасоник имаш наблюдение за да можеш да направиш подобно твърдение?
    Освен това смяташ ли че има малоумен производител който знае че му се чупят компресорите на "3 години макс", и дава 5 години гаранция? За да му е кофти вероятно? За да може да се набута?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #26

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Я,искрици ли припламват?Аз първо ще се извиня и после ще кажа,че китайските са шит-дори да не е дефектирал мотора-не топлят,ако не са в по-малки или яко изолирани помещения.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    То този компресор на панасоник от DKEW серията да не е влаган САМО в тази серия на ПАНАСОНИК , А ....

    Те потребителите на климатици панасоник вече в "кръжоци" отремонтирай си сам компресора на панасоника се организираха


    П.П. Намерете друга японска марка климатици на която потребителите са се самоорганизирали в "кръжоци" да си поправят компресорите , дайте линк и съм съгласен с каквото кажете

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #28

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Я,искрици ли припламват?Аз първо ще се извиня и после ще кажа,че китайските са шит-дори да не е дефектирал мотора-не топлят,ако не са в по-малки или яко изолирани помещения.
    Няма модел китайски Панасоник който фирмата да препоръчва за отопление под -5 градуса.
    За отопление в екстремни за климатизацията температури компанията предлага други модели.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330004009[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    То този компресор на панасоник от DKEW серията да не е влаган САМО в тази серия на ПАНАСОНИК , А ....

    Те потребителите на климатици панасоник вече в "кръжоци" отремонтирай си сам компресора на панасоника се организираха


    П.П. Намерете друга японска марка климатици на която потребителите са се самоорганизирали в "кръжоци" да си поправят компресорите , дайте линк и съм съгласен с каквото кажете
    http://www.mercedes-club-bg.com/forums/index.php
    Автомобилите Мерцедес съдейки с твоя аршин са боклуци!

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #29

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Ей, много разбирачи, много нещо. Интересно, как аз се отоплявам 7 зима с китайски панасоници в неизолиран апартамент? Сигурно си стоя на студено и си мисля как следващия път спокойно ще дам 2 бона за климатик?

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #30

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    То този компресор на панасоник от DKEW серията да не е влаган САМО в тази серия на ПАНАСОНИК , А ....

    Те потребителите на климатици панасоник вече в "кръжоци" отремонтирай си сам компресора на панасоника се организираха


    П.П. Намерете друга японска марка климатици на която потребителите са се самоорганизирали в "кръжоци" да си поправят компресорите , дайте линк и съм съгласен с каквото кажете
    като виден участник в кръжока по компресоромоделизъм искам за пореден път да припимня, че така наречения "компресорен" проблем при панасоник не беше поради компресора, а поради софтуера на DKE серията и това че едини същ компресор е влаган в различни модели не е аргумент да се оплюват всички серии и модели

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE f96
    От TDT във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-14, 18:36
  2. Проблем с климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 24-02-14, 18:17
  3. Panasonic CS/CU-RE12GKE - не топли
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 18-12-10, 13:47
  4. Panasonic CS/CU-RE12GKE - мнения
    От farkash във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 18-08-08, 21:50
  5. Panasonic CS/CU-RE12GKE - мнения
    От desiniko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-07, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе