Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Не е препоръчително купуването на инверторен климатик с роторен компресор. Поради ползване на такива с малка мощност работещи на максимални обороти живота им е кратък. Специално за марката Panasonic преди 7 години са влагали в моделите си 12-ки инверторни компресори с електрическа мощност по 900W докато сега в същите слагат по 600W. После защо живота им бил кратък, защото за да постигнат същият резултат вършат 2 пъти повече работа.

    Нормално е търговци и собственици на сервизи много да хвалят точно тези модели да ги купувате, защото след като краткият им живот свърши пак при някой от тях ще отидете да ви ги ремонтират. Ако нямате желание да ремонтирате то пак на някой от тях ще кацнете за нов. Всички по веригата имат изгода често да давате пари, тоест живота на стоката, която Ви продават да бъде кратък. И още нещо за тази марка, финансовият резултат на компанията Panasonic Corporation за фискалната година Март.2011-Март.2012 г. се очаква да е загуба в размер на 10 000 000 000 USD, при което президента и подаде оставка. Тази загубата кой си мислите, че ще я покрие, от къде ще избият парите. Не само загубата трябва да се покрие, ами акционерите и печалба искат.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #32

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    след като всички инверторни климатици на пазара са с роторни компресори да спориш с вален1 дали роторния компресор е препоръчителен е все едно да си говориш с радиото...


  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #33

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Ааа някои дайкини са със суинг .. което си е пак ротационен, но малко по-особен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #34

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Нормално е търговци и собственици на сервизи много да хвалят точно тези модели да ги купувате, защото след като краткият им живот свърши пак при някой от тях ще отидете да ви ги ремонтират. Ако нямате желание да ремонтирате то пак на някой от тях ще кацнете за нов. Всички по веригата имат изгода често да давате пари, тоест живота на стоката, която Ви продават да бъде кратък. И още нещо за тази марка, финансовият резултат на компанията Panasonic Corporation за фискалната година Март.2011-Март.2012 г. се очаква да е загуба в размер на 10 000 000 000 USD, при което президента и подаде оставка. Тази загубата кой си мислите, че ще я покрие, от къде ще избият парите. Не само загубата трябва да се покрие, ами акционерите и печалба искат.
    Изглежда имаме във форума специалист както по климатична техника, така и като финансов анализатор.
    Ако си прочел всичко, ще видиш че не само Панасоник, а всички японски производители имат сериозни загуби тази година. Не само заради цунамито, а и заради наводненията в Малайзия. Най-сериозни са при Панасоник. Но ако не си част от информацинния поток, няма как да знаеш че тези загуби са "предвидени" заради предстоящото преструктуриране на компанията, и са предимно в сектор електроника. В климатичния сектор който е отделен бизнес, Панасоник имат сериозна ПЕЧАЛБА. Дори и след многото разходи по сливането на Панасоник и Саньо. Което е видно по пазарния дял който Панасоник има на Японския пазар, а именно - най-големият.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    ВАЛЕН1 +1

    Затова ли сменяте/ремонтирате само пружинката на компресора, защото проблема е САМО в софтуера.

    Каква е ползата нова пружинка със стар софтуер???= явно ползата е за търговците.Защо да ви сменяме софтуера като новата пружинка или компресор ще се счупят задължително "благодарение" на стария софтуер и вие-потребителите ще "кацнете" я за нов климатик, я нов компресор или ремонт на компресор със или без тест...

    Защо панасоник като разбра проблема вместо да сменя компресорите не смени платките със софтуера на неавариралите климатици панасоник превантивно, за да предотврати по-скъпата смяна на компресор??Защо на авариралите компресори на панасоници не сменят компресор+ платка със софтуер, а само компресор нали проблема е със софтуера, каква в ползата от нов компресор+ стар софтуер нали причината е софтуера и тогава 100% компресора ще аварира отново...????


    Панасоник навремето се наакаха много здраво, но не само те.Разликата с другите климатични производители е че няма такова яко осиране като панасоник, но разбира се имат други проблеми.

    Разбирам всички търговци, че не им е приятно да се говори по този въпрос-те с това си вадят хляба. Всяко разочарование от определена марка е и разочарование от климатиците изобщо и една немалка част от потенциалните купувачи, са се насочили към друг вид отполение извън климатичното, което се отчита като загуба за целия климатичен бранш и изваждане на пари от джоба на търговците на климатици...


    За загубите на панасоник

    Вчера щях отново да отговоря, но донякъде сметнах за ненужно да отговарям на търговци мотивирани единствено от личният си имуществен интерес за печалба.Така или иначе смятам че climamarket няма вина да положението с компресорите на панасоник които дефектират и има желание да помогне докато други и това няма да предложат, а направо ще кажат дай пари за нов климатик или си купи компресор+ремонта равно на ХХХ лева...

    Нямам лично отношение към никого, нито лична изгода, но горните въпроси продължавам да си ги задавам от доста време, а отговори няма...

    Имам и един въпрос на който ви оставям сами да си отговорите: При еднакви условия в едно и също помещение един и същи климатик при еднакви външни и зададена вътрешна температура, но единият път изпълнен с EEV а другият път с капилярка, компресора на кой климатик ще работи по -леко и ненатоварено и кой ще е по-натоварен за целия живот на климатика- този изпълен с каплиярката или този изпъленен с ЕEV ??? По какъв начин различното изпълнение с капилярка и с EEV ще се отрази на живота на компресора/климатика???

    Ако имате желание търговците отговорете честно на потребителите...

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #36

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    CS/CU-UE12HKE-то бих взел аз, та ако ще другото да е с EEV (а то не е... :P)
    HKE има 900 вата компресор, а 12GKE има 750 ватов. И двата са Ротарианци
    По-добро от мощният компресор нЕма!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #37

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Отговарям честно:
    Доставената от "външен доставчик" пружинка се чупи при връщане от дефрост. Подмяната и с по - здрава решава проблема. Защо да се сменя и платка тогава??? От следващата година доставчика е сменен, и такъв проблем липсва.
    Че Панасоник загуби сериозни продажби в България е вярно, но че България на фона на общите продажби е смешна сума, също е вярно. Няма производител който да прави специални модели за 100-300 очакващи повече от климатизацията клиенти в балканска държава. Затова пък Има производители които произвеждат достатъчно широка гама, за да могат да срещнат повече очаквания. За различните очаквания- различна цена!Панасоник е един от тях.
    И независимо от твоите нападки, (а и на още доста професионалисти) марката се продава добре в България, защото не всички я мразят, и има много доволни клиенти.
    Ако не знаеш че Панасоник има климатици с EEV и искаш да си купиш такъв, ми пиши на лични, ще ти доставя!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    варна
    Мнения
    36
    #38

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    И все пак никой не отговори на justify :
    Имам и един въпрос на който ви оставям сами да си отговорите: При еднакви условия в едно и също помещение един и същи климатик при еднакви външни и зададена вътрешна температура, но единият път изпълнен с EEV а другият път с капилярка, компресора на кой климатик ще работи по -леко и ненатоварено и кой ще е по-натоварен за целия живот на климатика- този изпълен с каплиярката или този изпъленен с ЕEV ??? По какъв начин различното изпълнение с капилярка и с EEV ще се отрази на живота на компресора/климатика???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #39

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Предполагам, че никой не отговаря, защото въпроса е рода на:
    "Кое е по-добре: една жена на 50 или две на 25?"

  12. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #40

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Аз си мисля ,че климатика с капилярка в целия си работен диапазон има само едно съвпадение с хипотетично ИДЕАЛНИЯ режим на работа а всичко извън тази точка е недостатъчно точно,докато с ТРВ може да се нагажда и да запази висок ефект от работата си.То сигурно зависи и колко добре му е направена програмата за работа де.Според мен има КОСВЕНА връзка с живота на компресора.Подобно е при колите-висока мощност при ниски или високи обороти при един и същ двигател с различно направен разпределителен вал например, но нищо не пречи вала да е лошо конструиран и резултата да не е добър въпреки добрия замисъл.Затова съм съгласен с тезата че климатик се избира не по марка а по модел.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #41

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #42

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от mitko414
    Предполагам, че никой не отговаря, защото въпроса е рода на:
    "Кое е по-добре: една жена на 50 или две на 25?"
    От трите-дашната.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #43

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от goro21
    И все пак никой не отговори на justify :
    По какъв начин различното изпълнение с капилярка и с EEV ще се отрази на живота на компресора/климатика???
    Малко грубо е, но. ....
    https://www.youtube.com/watch?v=Agr89PUwdsM#
    цялата поредица за днешната техника
    http://vbox7.com/collection:1483063

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #44

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    въпреки, че тази говрилня отдавна ми е омръзнала ще си позволя да изкажа няколко съображения по въпроса:
    - така наречения "живот" на отделни възли и агрегати от даден уред е безмислено да се коментира без да се разгледа "живота" на останалите па макар и компресора са е образно казано "сърцето" на системата. ако пренесем това върху човека ясно е, че много хора си отиват от сърдечни проблеми, но с това далеч смъртността не се изчерпва. за мен времето, в което се купуваха така наречените "железни" вечни уреди отдавна е в историята, печелят тези, които правилно са оразмерили "живота" на всички възли и агрегати в един разумен експлоатационен срок...
    -панасоник като компания слава богу има достатъчно история на българския и чуждия пазар и през нея успяхме да видим и "железни" уреди, които макар и на 12-15 години работят БЕЗОТКАЗНО и до днес, въпреки, че външният им вид е такъв, че по-добре е да бъдат изхвърлени...видяхме и други, които трудно могат да се нарекат надеждни, особено въпросната серия ДКЕ, която освен компресори показа и почти 100% дефектация на лагерите на вътрешните мотори;
    -за мен преимуществата на ТРВ-то са безпорни, но не бива да забравяме, че то не може да бъде "панацея" и НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗГЛЕЖДА БЕЗ СЪОТВЕТНИЯ СОФТУЕР ЗА УПРАВЛЕНИЕ, който ако не е кадърно написан ни икономия, ни "живот" няма да се види. подобен вид "фетиш" към определени части от климатика съчетан с липса на какъвто и да е цялостен анализ на софтуера за управление и на цялостното устройстно на хладилната част си е една чиста ГОВОРИЛНЯ, която, впрочем, и представлява по-голямата част от този форум с цялото уважение към него (форума) и неговите именити участници...
    -що се отнася до мен аз винаги съм бил и оставам достатъчно кричитен както към панасоник, така и към другите марки, старая се по-скоро да бъда в помощ на тези, които имат нужда от обективен съвет, избягвам безмислените плюнки, които така са характерни за вален1 например, не си позволявам да се изказвам "компетентно" по въпроси, марки и модели, които не познавам...

    мога да пиша и още, но едва ли някой ще си направи труда да чете повече...извинявам се ако съм засегнал някого и най-вече вален1, който е един от примерите за тотален негативизъм във форума...

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Re:PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE

    Реализъм с нюанси на негативизъм.

    Откъсът от филма по-горе показва тенденцията при ползването на различни стоки. Аз тази тенденция я възприемам, като негативна. Възможно е подобна тенденция от: производители, търговци и сервизи да се възприема като позитивна, но за мен е негативна, защото ме кара по-често да си бъркам в джоба, а за да има нещо в него трябва да се бачка и то много. Ако искаш да притежаваш например климатик поради краткият живот на изделието ще се налага често да го подменяш. Нещата вече започват да изглеждат, като абонамент. Искаш климатик? - 1000 лева ти е абонаментната такса, преди се е плащала през 20 години, сега вече се плаща през 4 години.

    Да, в постовете ми присъства това мое негативно възприятие за все по-краткият живот на продуктите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE f96
    От TDT във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-14, 18:36
  2. Проблем с климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 24-02-14, 18:17
  3. Panasonic CS/CU-RE12GKE - не топли
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 18-12-10, 13:47
  4. Panasonic CS/CU-RE12GKE - мнения
    От farkash във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 18-08-08, 21:50
  5. Panasonic CS/CU-RE12GKE - мнения
    От desiniko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-07, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе