Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree9Одобрявам

Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #1

    Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Трябва да избера климатик за жилищо помещение 25м2,65м3.Големи топлозагуби,София.Кой от двата?За Панасоника четох ,че по упътване не се давал за продължителна работа под -5?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Нито един.Избирайте климатик с номинална мощност от поне 5.5 кв в режим отопление.

    Въпросът както е зададен е уравнение с много неизвестни защото: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от ilpe Виж публикацията
    Трябва да избера климатик за жилищо помещение 25м2,65м3.Големи топлозагуби...
    Здравей,
    Първо се опитай да редуцираш топлозагубите и чак след това си избери подходящ модел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #4

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Здравейте, някой има ли впечатления от този климатик, тъй като се двоумя между него и Фуджицу 12LECA. Не знам много за компресорите и кои е по издръжлив но този на Панасоника е с 5 год. гаранция и бил стар модел, докато само външното тяло било по-ново. Искам да отоплявам и охлаждам с него помещение което 28кв.м с 1 външна стена 4,7м и височина 2.60м. На стената има 4 прозореца стандартна височина като за тухлен блок (не им знам височината) но грубо заемат 1/3 от стената.От ПВЦ дограма са. На среден етаж съм като съседите също се отопляват. Стаята е всекидневна която искам да отоплявам само вечер за около 5-6 часа и с температура 22-24 градуса, не повече. Както казах тухлени стени като над тях са залепени гипсокартонени плоскости навсякъде на разтояние 5см от тухлата. Външната стена е с 10см изолация - стиропор. В помещението не е студено дори и при много ниски температури навън и с 1 духалка от 2000 Вата за 10-15 мин се загрява. Със западно изложение е. Като допълнение при големите студове имам и парно, което не ми е много рентабилно и искам да огранича ползването му.

    Бихте ли ме посъветвали за техническата част на климатика а именно има ли някъкви детски болежки или откази и общо взето на нивото на Фуджицу ли е или е по-претенциозен?
    Мерси предварително!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #5

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от sawion Виж публикацията
    Искам да отоплявам и охлаждам с него помещение което 28кв.м с 1 външна стена 4,7м и височина 2.60м.
    Бихте ли ме посъветвали за техническата част на климатика а именно има ли някъкви детски болежки или откази и общо взето на нивото на Фуджицу ли е или е по-претенциозен?
    Мерси предварително!
    Не знам за 28кв.м., но Е12NKE-3 е добра машина. За фуджицу-то -с около 300лв. е по-евтин.
    Болежки: не е толкова тих, често миене на филтрите и по-добра работа на минусови температури, отколкото на плюс(ако последното е болежка:D).
    paparak_ivi одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Giggio Виж публикацията
    Болежки: не е толкова тих, често миене на филтрите и по-добра работа на минусови температури, отколкото на плюс(ако последното е болежка:D).
    колега това за Фуджи или за Панасоника го казваш? и имаш ли преки наблюдения над Панасоника?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #7

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от sawion Виж публикацията
    колега това за Фуджи или за Панасоника го казваш? и имаш ли преки наблюдения над Панасоника?
    Няколкометрови наблюдения върху E12NKE-3 (почти двумесечни) .:D
    Този пост е редактиран от Giggio; 01-01-13 в 21:25.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Още един положителен глас за E12NKE-3 добра машина имам я от септември работи прилично
    Този пост е редактиран от paparak_ivi; 08-01-13 в 10:20.
    mirandi одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    501
    #9

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Аз не съм много доволен имам фуджи и засега по ми харесва.Моя пак издава ония дразнещ звук.Ето и за тези които незнаят за какво говоря panasonic nke 12 - YouTube А и ме дразни че често дефроства а съседа отдолу е със осака и един път не съм я чул да дефроства а често пуша на терасата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Относно дефроста мога да кажа, че е много относително. Моят Е15 NKE-3 дефроства повече при влажно и особено мъгливо време. При сух студ почти не дефроства. Иначе нямам никакви забележки, а също и този звук го няма.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    501
    #11

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Долу горе по колко време дефроства вашата машина?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    91
    #12

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    привет, някой може ли да обясни защо при NKE-3 /до 12-ските/ има капилярки а не ТРВ ? заразглеждах сервизното описание и се зачудих, това с капилярките не е ли решение за по-евтините машини?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #13

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Панасоник си залагат на това от години....В което няма нищо лошо.
    mirandi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #14

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Долу горе по колко време дефроства вашата машина?
    Между 2 и 5 мин. Досега още не е,знаеш какво е навън...

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    7
    #15

    Отговор: Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от ilpe Виж публикацията
    Трябва да избера климатик за жилищо помещение 25м2,65м3.Големи топлозагуби,София.Кой от двата?За Панасоника четох ,че по упътване не се давал за продължителна работа под -5?



    И кой ти каза ,че панасоника не може да работи под -5 ? Това са пълни глупости незнам каде си го прочел но E12NKE12-3 работи до - 15 без проблеми дори в техническите характеристики го дават до минус 15 на отопление (имам E12NKE12-3 и Е9МКЕ-3) БЕЗОТКАЗНИ МАШИНИ ! А който иска може да вземе нордик серията на панасоник която е за скандинавските страни и е до -20 и има подгрев на тавата .
    Този пост е редактиран от paparak_ivi; 13-01-13 в 11:12.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  2. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA VS Панасоник CS-E12NKEW/CU-E12NKE-3
    От kele6 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 27-07-12, 23:16
  5. Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?
    От astragon във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 15-07-12, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе