Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #1

    Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    Здравейте,
    решил съм да вземам климатик тези дни и се колебая между тези двата.
    Като цяло повече клоня към Панасоника заради 5г. гаранция и сравнително добрите отзиви.
    Ще се ползва основно за отопление и е много важно да се справя с тази функция без никаква доп.помощ,а стаята е около 23 кв.м с изолация и пвц дограма!

    Може ли да предложите и някакви други модели и марки в ценовия диапазон до 1600 лв с монтажа?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    От тези два модела в студа GE35VA се справя по-добре (в големия студ), но е наложително да му се сложи система против лед. Панасоника пък има повече екстри. И чети добре гаранцията на Панасоник от 5 години е само за компресора!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #3

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    Продавачът ме убеждаваше,че е пълна 5г. гаранция!
    А каква е тази система против лед за Митсубишити?

    И някакви алтернативи на тези два модела в този ценови диапазон?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    GE35VA в комбинация с нагревател и интелигентна система против лед е супер. Малко са машините, които работят при -20 градуса и ME се справя, но може да направи лед в тавата. Не, че други марки не могат де. За Панасоника, помоли продавача да оформи тази пълна 5 годишна гаранция официално и го взимай. Да видим дали ще се върже? Панасоника не е лош, но под -10 градуса отстъпва на ME-то.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #5

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    Според мен е неудачно да се сравняват тези два модела по простата причина, че панасоник е значително по-мощен от митсубиши и че не е регистрирано НИКАКВО оплакване от сорта на късане на външен топлообменник от лед, което си е хит при митсубиши...
    Имам достатъчно наблюдения и по двата модела и без да се "изхвърлям" мога да кажа, че митсубиши с нищо не превъзхожда панасоник в конкретното сравнение...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #6

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    :rolleyes:
    Добре,а след като никой не предлага алтернатива на тези два модела, да разбирам ли че те са най-доброто в този ценови диапазон,което мога да взема?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    Когато имаш даден (ограничен) бюджет не може да имаш много алтернативи.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    не познавам толкова много модели и не мога да те посъветвам, но тези двата наистина са добри и в никакъв случай няма да сбъркаш ако се спреш на тях

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #9

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    погледни и Sharp AY-XPC12JR

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Според мен е неудачно да се сравняват тези два модела по простата причина, че панасоник е значително по-мощен от митсубиши и че не е регистрирано НИКАКВО оплакване от сорта на късане на външен топлообменник от лед, което си е хит при митсубиши...
    Ти колко оплаквания имаш от GE серията, че било хит?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    ... Всъщност това със скъсания топлообменик беше при GC серията, където тавата отдолу е равна и трупането на лед е гарантирано.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #12

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    и аз май заприличах на тези, които не искат да купуват панасоник, защото имало проблем с компресора, пък било то и преди години...

    откровенно казано съм имал доста проблеми със скъсани от лед топлообменници и не само на GC, но и на GE когато излезе, после както виждам нещата са се подобрили, но никой от климаком не си направи труда поне да обясни, че проблема е решен и какво е решението...

    тази зима цъфна поредния, но беше GA по памет (дано да не бъркам модела преди GC)

    моето мнение за тази марка и конкретните модели все пак си остава положително въпреки проблемите в миналото


  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    тази зима цъфна поредния, но беше GA по памет (дано да не бъркам модела преди GC)

    GA и FA беше предни зими Dindo беше писал за това през 2007-8 година.Тази зима имаше писано от фирми от Русе за 5 климатика от серията GE- 25-ци и 35-ци.За мен това е достатъчно.Уплашиха се от "шума" и вниманието на потребители във форума и въпреки обещанието така и не качиха снимки на спуканите тръби.

    Има няколко теми във форума за МЕ и проблемите му с леда: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,56210.0.html

    Та това е писаното във форума, а колко е ненаписаното ...


    П.П. Пък какво отговаряш на хора които ги мързи да четат във форума и се изказват колкото да имат мнение ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Има няколко теми във форума за МЕ и проблемите му с леда: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,56210.0.html
    Та това е писаното във форума, а колко е ненаписаното...
    Тази тема съм я чел и освен полемика, не виждам никакви конкретни доказателства. Аз съм потребител и за мен мнението на потребителите е най-важното, а не на фирмите. Във форума има много собственици на GE серията и никой не се е оплакал от спукан топлообменик.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    П.П. Пък какво отговаряш на хора които ги мързи да четат във форума и се изказват колкото да имат мнение ...
    Това на кого ще отговаря climamarket си решава той. А твоите мнения във форума не ме интересуват.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #15

    Re:Koe да избера- Panasonic E12MKE или Mitsubishi Electric GE35VA ?

    При тази зима която мина не само митсубиши късаха топлообменници в Русе.Имаше скъсани топлообменници и при Дайкин.А за замръзвания имаше от всички марки включително и топ модели.Митсубишитата които имаха проблем болшинството бяха от GC серията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  2. Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От ilpe във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-13, 19:19
  3. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-проблем или не
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-12, 16:21
  4. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе