Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree9Одобрявам

NATIONAL, "CS-E220A-S"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #16

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    среден апартамент, на третиа етаж, изолация няма, само пвц дограма, докато комшиите са под мен и запалят печката нямам проблем с отоплението24 градуса, но заминат ли някаде, машината започва да се мъчи, и тази година няма да изхвърлям печката, че комшиите са учениции и събота , неделя, ваканциите ги няма струва ми се че трябвало да взема по голяма машина или да не е японска 2 употреба

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    за тия пари ще вземеш нова която и при -5 няма да направи 23 в помещението да не говорим за -20 че изобщо няма да работи

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #18

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    среден апартамент, без изолация, пвц дограма докато комшиите палят печката е добре, струва ми се че е трябвало да взема по голяма машина, или да не е японска 2 употреба

    - - - - - - - - - -

    не бяха проблем парите, исках японско , проиведено за япония

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #19

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    Според мен климатика се справя повече от прилично при дадените обстоятелства.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #20

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    Аз съм с подобни 22-ки в стаи от по 14~15 квадрата в перфектно изолирано жилище и по-миналата година когато температурите паднаха до -27*С машините си видяха зор, а в твоя случаи номиналната мощност на отопление според мен е леко недостатъчна.
    SPSt одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #21

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    чудя се дали да не го преместя в детската която е наполвин по малка, около 10,12 квадрата, и да взема или по голвм японски климатик, или не6то за 1,500 лв, даите препораки

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    за 10-12 квадрата ще заспи няма да го усещаш кога работи .. това е най маломощния модел 22 от тая серия не искай чудеса от него .. ако искаш неусетна икономична работа без да се мъчи машината и без да студуваш си сметни едни 90-100 вата на кубик номинал .. слагаш една японска 28ца в това помещение а 22ката в по малкото и ще видиш разликата

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #23

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    Адаш, този модел не е най-маломощния, а е най-мощната 22-ка (7509 BTU) от тази серия. През 2000~2001 година, E серията на National е най-високата. В режим отопление може да се развърти до 19795 BTU.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    имах предвид ,че е 22ка .. ако беше Е280 щеше да се справя

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #25

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    когато го купувах ми казаха че е 12 по нашите стандарти, и ще се справя без проблем, как да отида да си купя друг, като пак ще ми пробутат нещо по малко, не разбирам много от климатици, особено на японски

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #26

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    Няма да ходиш пак при тези...Още като си видял, че има нещо съмнително при покупката е трябвало да се откажеш. Машина се предлага спрямо параметрите и съответните мощности необходими за помещението. Факта, че са изтрили нарочно охлаждащата мощност, говори за желания от тяхна страна да "метнат" евентуалния купувач... За помещението в което е тази машина в момента е необходима машина която да отдава номинално поне 3.6 kW и да има максимално развъртане над 6.0 kW. Тоест, ако трябва да купуваш пак японски климатизатор, трябва да се спреш на модели които съдържат в името си 28 или 36 (като пак повтарям, не всички които съдържат тази цифра (28) в сигнатурата ще свършат работа).
    Давам пример:
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.3 ~ 7.6), 12287 BTU (1024 ~ 25939)
    diksanal и zzz харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    33
    #27

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    лятото, страшна миризма излизаше от него, при първото пускане на охлаждане, звънах на фирмата, обесних им че не са го почистили както трябва, а те поискаха пари за профилактика, после ми обясни приятел да го оставям да се обдухва когато ще го спирам , и ва6ите ли миришат така като не ги оставяте да се обдухват

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #28

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    От думите ти, става ясно че фирмата е пълна "драматургия"...

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #29

    Отговор: NATIONAL, "CS-E220A-S"

    Цитат Първоначално публикувано от rumen74 Виж публикацията
    когато го купувах ми казаха че е 12 по нашите стандарти, и ще се справя без проблем, как да отида да си купя друг, като пак ще ми пробутат нещо по малко, не разбирам много от климатици, особено на японски
    1. Това 9ка; 12ка и т.н. не е по наши, а по английски стандарти. Ние ползваме "кВт" за измерване на отоплителна мощност.
    2. Когато купуваш, не слушай какво ти обясняват, а гледай киловатите които машината отдава, смятай и тогава решавай. Изненадите ще са минимални! Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 14:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе