Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 73
Like Tree6Одобрявам

Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #16

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Не бъркаш, според сервизното е толкова. За по-малка стая ще е неприятно течението, особено на охлаждане, на минимален вентилатор дебита е 447м3/ч. за 9-ка. Компресорът е 900 вата, което е много добре.
    Този пост е редактиран от pilot; 27-10-12 в 10:05.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    5
    #17

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Поздрави на всички участници във форума.Вчера ми монтираха panasonic CS/CU QE12-NKE.Външното тяло на климатика работи много тихо.Голямо е и има много хубав дизайн.Вътрешното тяло също е голямо,не се чува никакво пукане на пластмаси или преливане на фреон. Духа много горещ въздух,но и температурите във Варна все още са високи.Засега единствената ми забележка е,че вътрешното тяло можеше да е с една идея по-тихо.За сега съм много доволен от климатика.Ще споделя повече впечатления,когато температурите паднат под нулата.

    - - - Обновено - - -

    Пропуснах да отбележа,че съм много доволен от монтажа,който беше извършен от Климамаркет Ефендулов.Момчетата бяха много внимателни,работиха много чисто и направиха всичко както трябва.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #18

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Оправи си местоживеенето, че това "Българиа" и ученик в първи клас няма да го напише.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #19

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    nikimalev, Честито и със здраве да си го позлваш. Машинката е добра. Относно шума, това е парадокса. Машини който им дават 20 db са шумни, колкото други, на които им дават 27 db. Да познаем ли кой лъже?
    Този пост е редактиран от Mega; 31-10-12 в 21:21.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #20

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Честито и от мен!!!

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #21

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Честито и от мен с здраве да го ползвате цялото семеиство Сигурен сам че модела е добър нямам от него монтирани но тепърва ще сложим иначе за NE серията мога да кажа че е страхотен имам доста такива сложени

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #22

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Честито.Със здраве,и много години да ти служи безотказно.А като настъпи истинската зима,може да направим малко сравнения с DAISEIKAI 6.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #23

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Зачетох се нарано за ДУХЛИВОСТТА на NKE-то - че той ВЕЕ и ДУХА повече от Шарповете БРЕ! На 9GHR на лоу го дават 5.1 куб.м. в минута или 306 м3/ч, а къде го Панасоника с 447 !?!?! Я верно собствениците да кажат колко духа, че за примерно 15 м2 то ще те отнесе направо, камо ли да спиш там!?! Има ли супер лоу скорост на вентилатора и с какъв дебит е?

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    5
    #24

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Имам климатик CS/CU QE12-NKE с който топля две преходни стаи.Вътрешното тяло е поставено в стая която е 11 квадрата.В хола имам 9 LKE,която е много по-тиха и прави по-малко течение от 12-ката Нордик.Но в Нордика ми харесва това,че топли много здраво и за по студени стаи или за населено място с по-ниски температури ще е по-добър вариант.От 13 години се топля с климатици и зимата правя така.Примерно през деня поддържам 24 градуса,а вечер когато лягам го слагам на 20 и понеже температурата не може да падне под 20 градуса климатика работи на минимома си и вътрешното тяло само обдухва въздуха и на практика си е безшумен.От мен това,избора си е твой.Успех!

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #25

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    От любопитство - при обдухване само и работа на минимум - променя ли положението на жалузите/ посоката на течението?
    Питам, понеже при достигната температура и он-оф работа Хитачи 25YH5 и Шарп 9GHR - вдигат нагоре, докато LG- S12MH - забива надолу!?!

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    5
    #26

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    С Нордика топлим две преходни стаи и поради тая причина клапата е настроена максимално нагоре.И няма значение с каква мощност работи климатика тя стои в горно положение.Забелязах разлика с другия панасоник (9ЛКЕ) който изключва когато достигне зададената температура,а Нордика намалява работата си до минимум без да изключва.Вчера така беше заспал за 5-6 часа настроен на 24 градуса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #27

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    а някои знае ли каква е разликата му с Панасоник CS/CU E 12NKE 2012 ? Питам защото съм хвърлил око на един такъв пък е с 400лв по-евтин, явно че има за какво но дали е съществена разликата?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #28

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Да, има съществена ралзлика, разликата не е само в цената и не е случайна. NE и QE серията са Nordic.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #29

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Реално разликата е в друг компресор(скрул) ТРВ-накратко термо винтил и отопление в тавата на външното тяло.
    Съвсем различни климатици са ако можеш да си посволиш нордика го взимай.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2
    #30

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Колега chachoto старият модел да,но тези конкретно не е с scroll компресор.

    А ето и един Нордик от Русе

    Снимка0019.jpgСнимка0049.jpgСнимка0031.jpg

    Точно над моето външно тяло има 4 климатика на комшии на по горните етажи.На третата снимка се вижда колко сняг и лед е събрала козирката от горните климатици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Едно рамо - SAMSUNG UE-40F6400 vs.PANASONIC TX-L42ET60E
    От johny3 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 04-11-13, 15:05
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. С.Т.А.Л.К.Е.Р.И, дайте едно рамо!
    От XIIID във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-07, 09:33
  5. Моля ви за едно "рамо" за Р4 1.6 Willаmate
    От Macharoka във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-03, 03:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе