Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73

Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #31

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Супер машинка! Със здраве и честито на собствениците!
    Този пост е редактиран от babati; 29-12-12 в 18:05.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #32

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Имам клиент с Toshiba Daiseikai 6 и с Panasonic NE-12MKE, втората машина е от два месеца и е много недоволен от нея (относно шум) и сега иска да я продава. Ако има желаещи да се сдобият с 12-ка Нордик, на по-ниска цена да пишат на лични.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-12-12 в 11:41.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Indoor Noise (H / M / L / QLo) 42 / 33 / 30 / 26 - за нЕкой хол се е УтепАла тая 12-ка

  5. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #34

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Страно аз имам 4 нордикта и несе оплаквам от щум при ословие че се наглася ръчно степента на вентилатора ?Но за сметка на това са много мошни машини .Като недостатък по честия дефрост но дане забравяме че са Скандинавско изпалнение.Но всеки да ваярва в това което иска И полследно когато Тошиба Даисекаи достигне минимала на Нордикта на Панасоник не ка ми се обадят тука или по скоро да видим клип с консумацията .

    Ясно ,то при повечето клими се чува фреона при дефрост особенно при къс тръбен път е наи изразено.При 3 метра и нагоре тръбен път дефроста е доста по тих от такъв с около 2 и под 2 метра.
    Този пост е редактиран от turboie; 30-12-12 в 17:52.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #35

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Всеки да вярва на ушите си-един по-глух, друг с по- чувствителен слух.Добре е да се преценяват пишещите във форума и по -грамотността им :rolleyes:...

    Аз лично се напатих от неграмотни и прости хора-"майстори" във всяка една сфера от живота ...

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #36

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Turboie, човека има проблем не с шума по време на работа а с много шумен дефрост и пукане по време на дефрост, както и чест дефрост (4-5 пъти на нощ). Което е странно за флагман. Казва, че изобщо не може да спи при тази машина. За сметка на това от миналата есен има Daiseikai-6, не е спирал и на -28 градуса. И каза, че не дефроства с дни. Говорим за време като сегашното. Ако го прави е много незабележимо. И да, Daiseikai e ниво над NE-серията. При NE имаме страхотно външно тяло и посредствено вътрешно. Вече е доказано. И аз имах по-големи очаквания от Nordic-а. А човека освен всичко е незрящ и повярвай ми има в пъти по-добри сетива от нас. Проблема е, че избирахме машината за кухненски бокс а в последствие там са започнали да спят и нещата се променят. Та всеки има право на избор. Но човека си иска Daiseikai-6.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-12-12 в 17:35.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #37

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Като държи на тишината, защо не му предложиш ZJX-S или FD?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #38

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Като държи на тишината, защо не му предложиш ZJX-S или FD?
    Предложих му, иска си изпитаното. ZJX-S под -18 работи по-зле от Toshiba-та. Там, в Годеч зимата е много люта. Чувствам се лично ангажиран с този човек, сам в планината на 60 км. от София. Като натрупа дори не мога да стигна до него. Трябва му нещо с голям запас. Ако има сили за FD35VABH ще е добре. Но там имам други притеснения недай си боже да се наложи. Има време да си мисли де, докато продадем Panasonic-a. Предполагам ще си държи на 6-та серия с антилед система.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-12-12 в 18:15.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #39

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Е, то 12-ка с по-голям запас от VABH, едва ли ще намери, все пак му дават запазване на номинална мощност, при -15+мощен компресор. Но щом е свикнал и си иска Тошиба 6-ца, по-добре нея, корава и калена машинка. Поне е малко по-безшумна от 5-цата вътре.

    П.С. Иначе те поздравявам за отношението към клиента!

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #40

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Да ти кажа 5-цата е доста тиха. Не гледай данните. Понеже се заслушвам често като слагам и тествам, спрямо Panasonic-a е като няма. Ако иска 35VABH не е проблем, но там цената е с 500 лв. нагоре.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #41

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    За Панасоника, незнам, аз ги сравнявам с Мицубишитата.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #42

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    За Панасоника, незнам, аз ги сравнявам с Мицубишитата.
    От Мицубишитата по-тихи няма. Било то МЕ или MHI. Факт е. Не мога да кажа на черното бяло.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #43

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Имам NE-12LKE. За първа зима го ползвам.
    За топленето, топли, ама дефростите му наистина са чести. Преди двадесетина дни, когато валя снега и външна температура минус 5-6 градуса, зададени 22 градуса вътрешна (държи си ги без проблем), го засякох -- на 40 минути прави дефрост 10 минути и определено не е незабележим дефроста откъм шум.
    Да изпреваря евентуални въпроси: помещението е 20 кв.м. южно изложение, троен стъклопакет, но за сметка на това голям прозорец приблизително 5 кв.м., тухла + изолация, отдолу не топлят.

    Абе, защо Daiseikai 5 е по-скъп от Daiseikai 6, то като гледам характеристиките донякъде ми се изяснява, но това не е ли стъпка назад?
    Този пост е редактиран от mitko414; 01-01-13 в 11:54.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    5-а е по-скъпа заради вътрешното тяло и компресора.6-а е наследник на ІІІ-а серия.

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #45

    Отговор: Panasonic CS/CU QE-NKE - Рамо до рамо с Daiseikai?

    Единствените ненужни дефрости са в сухия студ когато топлообеника е чист на външен вид и прави дефрост но пак това че несе вижда скреж не значи че няма лед между ламелите и небих казал чеса ненужни а по чести. Аз на ненужен дефрост казвам когато дадени модели размразяват по време на 40 минити без значение на външната температура.А Панасоника това него прави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  2. Едно рамо - SAMSUNG UE-40F6400 vs.PANASONIC TX-L42ET60E
    От johny3 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 04-11-13, 16:05
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  4. С.Т.А.Л.К.Е.Р.И, дайте едно рамо!
    От XIIID във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-07, 10:33
  5. Моля ви за едно "рамо" за Р4 1.6 Willаmate
    От Macharoka във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-03, 04:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе