Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55
Like Tree23Одобрявам

Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #31

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    бабати : какво ти стана бе момче, подлодя ли ? я прочети още веднъж какво си цитирал. отделно дето вдигаш тема на 2 години без да кажеш нищо. изтрезнейте малко след Трифон.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #32

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    бабати : какво ти стана бе момче, подлодя ли ? я прочети още веднъж какво си цитирал. отделно дето вдигаш тема на 2 години без да кажеш нищо. изтрезнейте малко след Трифон.
    Темата съм я пропуснал явно Не съм съгласен с всичко написано, разбира се. За ЦОП-а говорех. За мен този показател не е от значение. MHI-то в хола е с COP 2.8 по книга. Просто не вярвам, че климатик с COP над 5 ще ме топли за 2 пъти по-малко пари - сега плащам към 30-40 лева. С Дайсейкай 5 надали ще плащам 15-20 лева.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #33

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    baba : определено няма да стане щом плащаш 40 лева. дори мислех да ти напиша че няма смисъл да говорим по темата.
    но айде.
    ясно е че при -18 примерно вчера при мен копа не е бил 5.
    и няма как да те топли с наполовина енергия заради законите на физиката. копа ще се сурне и ще стане 2 може и 1.5 да отиде. така че и с двете машини ще дадеш приблизително еднакво количество кинти за ток. до тук съгласен?

    копа когато при мен стане 5 - ти от две седмици няма да си пускал климатика. е за това иде реч. ето и за това ми трябва този коп. и е важен за мен.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #34

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    baba : определено няма да стане щом плащаш 40 лева. дори мислех да ти напиша че няма смисъл да говорим по темата.
    но айде.
    ясно е че при -18 примерно вчера при мен копа не е бил 5.
    и няма как да те топли с наполовина енергия заради законите на физиката. копа ще се сурне и ще стане 2 може и 1.5 да отиде. така че и с двете машини ще дадеш приблизително еднакво количество кинти за ток. до тук съгласен?

    копа когато при мен стане 5 - ти от две седмици няма да си пускал климатика. е за това иде реч. ето и за това ми трябва този коп. и е важен за мен.

    В къща е по-различно, съгласен съм. Ти се отопляваш дори и есента и пролетта навярно. При теб доста повече има смисъл по-високият COP.

    И все пак (без да имам становище; просто задавам въпрос) ти виждал ли си някога климатикът ти да работи по номинал? Да речем, навън е 7 градуса, а горе при вътрешното тяло на климатика е 20 градуса. Замервал ли си с уред консумацията, за да видиш дали е точно такава, каквато е по книга? И друг въпрос: Ти на High вентилатор ли си държиш машините във вас? Защото по книга тестовете ги правят на High. Нали това ви е една от основните причини да си взимате инвертори - защото са тихи.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #35

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    ауто и нощен режим държа - той смъква и вътре и вън перката.
    твърдо зададена скорост с нокрията не ми се е налагало винаги духа много - с дайкина зимата като спреше гони зададената го държах на 2-3 та скорост.
    знам какво ще ми кажеш.

    консумацията я меря да. горе долу постоянно - номинал при 7 градуса не съм виждал няма и за какво - минимуми иначе се виждат много.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #36

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    хехе Аз нямам мнение по въпроса Всеки вярва в различни неща:P

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #37

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Набързо за експертите по консумация:

    Електродвигател: Въртящият момент и мощността са съответно квадратна и кубична функция на скоростта му. Например: електродвигател работещ на 63% от оборотите си консумира едва 25% от максималната консумация. Тези данни се потвърждават и от няколко формули, които се използват в хидравликата и ОВиК, за да се изрази връзката между променливите (напр. обороти, обемен поток, напор) и мощност.

    Когато нагнетателната част е фиксирана величина:

    Потокът е правопропорционален на скоростта: Q1/Q2=N1/N2

    Напорът е пропорционален на квадрата на скоростта: H1/H2=(N1/N2)^2

    Мощността е пропорционална на кубика на скоростта: P1/P2=(N1/N2)^3

    Високият КОП при климатиците се получава точно в режим на частичен товар, когато имаме мощен компресор, който не работи на пълна мощност. (приемам топлообмениците за фиксирана величина)
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 02-02-14 в 16:23.
    Aleksandars, tony34al, spas.slavchev и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #38

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Набързо за експертите по консумация:

    Електродвигател: Въртящият момент и мощността са съответно квадратна и кубична функция на скоростта му. Например: електродвигател работещ на 63% от оборотите си консумира едва 25% от максималната консумация. Тези данни се потвърждават и от няколко формули, които се използват в хидравликата и ОВиК, за да се изрази връзката между променливите (напр. обороти, обемен поток, напор) и мощност.

    Когато нагнетателната част е фиксирана величина:

    Потокът е правопропорционален на скоростта: Q1/Q2=N1/N2

    Напорът е пропорционален на квадрата на скоростта: H1/H2=(N1/N2)^2

    Мощността е пропорционална на кубика на скоростта: P1/P2=(N1/N2)^3

    Високият КОП при климатиците се получава точно в режим на частичен товар, когато имаме мощен компресор, който не работи на пълна мощност. (приемам топлообмениците за фиксирана величина)
    Много уважавам мнения на хора като теб, също badr, valen1 и тн и тн - много сте, които си разбирате от работата и се изразявате доста професионално.

    Но аз съм потребител и за мен тези неща се измерват в пари и комфорт, не в теория и физични взаимовръзки. За мен важно е дали този COP ще ме топли. Факт е, че няма да ме топли 2 пъти по евтино машина с COP 6 от такава с COP 3. Също и че COP-ът не е реално такъв, какъвто е на хартия. Никой не си държи машините на HIGH, както и никой не гледа да си оптимизира толкова разхода, колкото гледа да му е топло и да се чувства добре. Не вярвам някой да стои с термометъра горе при вътрешното тяла на климатика и да гледа дали е точно 20 градуса (сиреч в помещението да е 18-19 °C), за да може климатикът му да работи, както е описан в книгата.

    "Високият КОП при климатиците се получава точно в режим на частичен товар, когато имаме мощен компресор, който не работи на пълна мощност. (приемам топлообмениците за фиксирана величина)"

    Тоест бъдещето на климатичната техника е пак в конвенционалните машини, но такива с огромни компресори и работещи на 20 rps?
    Този пост е редактиран от babati; 02-02-14 в 23:49.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #39

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    exxx на всеки му трябва различно бъдеще...
    PSL и babati харесват това.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #40

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    exxx на всеки му трябва различно бъдеще...
    Добре, де:P За да не съм толкова дразнещ с моите така любими конвенционалки, ще се поправя. Инвертори с огромни компресори, работещи на 20-40 RPS

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #41

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    копа когато при мен стане 5 - ти от две седмици няма да си пускал климатика. е за това иде реч. ето и за това ми трябва този коп. и е важен за мен.
    Аз имам един въпрос към феновете на високия КОП. След като твърдите, че високия КОП е чак толкова важен, защо производителите на клими не пускат на пазара климатици с КОП примерно 7 или 8, или направо 8,5?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #42

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Вярно е, че КОП-ът е съвкупност от устройството на машината и не се дължи единствено на това какъв компресор е наврян в нея. Моят пример беше чисто от компресорната страна на нещата, от там нататък има 10 други променливи, ако не и повече, от които зависи тази стойност.

    Такива копове, като изброените по-горе има и днес, зависи за какви условия говорим. Например термопомпа Тошиба 3-та серия вади коп 7.38 при външна температура 20 и изходяща температура на водата 30... Шегата настрана, теоритично погледнато, изхождайки от формулата за температурите максималният КОП една термопомпа (според стандартното мерило в Европа 35/7) би бил:

    COP=T2/T2-T1 = 308/(308-280) = 11 (това не включва ефективността на всеки един компонент в системата)

    Не забравяйте, че копът не е лесно постижима задача, още повече, че това е коефициент, който се влияе основно от работните температури на една машина и теоритично и практически в един момент няма как да надвиши определена стойност (11 в моя пример). Друг много важен фактор е цената на изделието. Няма как един производител, който ще инвестира маса пари в един продукт да не иска да излезе на печалба, нали в крайна сметка за това работи. Една машина с уникално висок коп би струвала изключително скъпо за крайния потребител, не само заради материалите, ами и заради труда на хората и технологиите заложени в нея.
    badr, Aleksandars, Mega и 3 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    babati за стаята в която е в момента W22 се очертава да платя около 18-20 лв ток за януари ,при -16 ми харчеше 300 вата а над нулата пада на около 150 вата моментен .. не ти се вярва то и мене не ми се вярваше че бмв със 260 коня харчи 7/100 ама го видях с очите си ..

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #44

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    ке купим - само че пак се прецаках за хола вместо две малки машини взех една голяма която просто няма как да го извади.

    иначе точно същата машина : чакам да стигне до мен или пък аз до нея.
    http://www.toshiba-carrier.co.jp/new...425_img_03.gif

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #45

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    babati за стаята в която е в момента W22 се очертава да платя около 18-20 лв ток за януари ,при -16 ми харчеше 300 вата а над нулата пада на около 150 вата моментен .. не ти се вярва то и мене не ми се вярваше че бмв със 260 коня харчи 7/100 ама го видях с очите си ..

    W22 не е 12-ка. А това колко слиза моментната консумация, няма нищо общо със сметката за ток в края на месеца. Аз говоря с помещение 24m2 + коридор 3-4m2 - стават около 28m2. Вратата е махната и отворът в стената е широк 2 метра, тоест топля си и коридора. Все едно помещението е едно цяло. Посочи 12-ка, която ще ме топли за 20 лева и я купувам веднага
    Този пост е редактиран от babati; 03-02-14 в 12:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новите инверторни модели на Midea
    От valen1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1203
    Последно: 08-06-23, 09:16
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 13:56
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе