Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 55 от общо 55

Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #46

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    напротив има и то голяма .. щото климатика работи с дни на тия ватове не работи както си мислиш да слиза на 160 да се качва на 500 ( примерно ) от какъв зор да го прави .. освен това на минимум има КОП 6.3 и работейки на 150 вата ми отдава 900 вата които са предостатъчни за отоплението на стаята ако е над нулата .. КОП има доста голямо значение за разхода на машината .. в тая стая имах панасоник с капилярка и КОП 4 ,харчеше 2 пъти повече ток ( поне ) особено под -5 а над нулата работеше он/офф и пак харчеше много .. и ако за сметката ти от 40 лв визираш тая конвенционалка която имаш - това прави среден разход от 340 вата на час ако работи нон стоп .. струва ми се доста трудно постижимо .. а ако я изключваш за по половин ден по може ама това за мен не е комфортно отопление

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #47

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    напротив има и то голяма .. щото климатика работи с дни на тия ватове не работи както си мислиш да слиза на 160 да се качва на 500 ( примерно ) от какъв зор да го прави .. освен това на минимум има КОП 6.3 и работейки на 150 вата ми отдава 900 вата които са предостатъчни за отоплението на стаята ако е над нулата .. КОП има доста голямо значение за разхода на машината .. в тая стая имах панасоник с капилярка и КОП 4 ,харчеше 2 пъти повече ток ( поне ) особено под -5 а над нулата работеше он/офф и пак харчеше много .. и ако за сметката ти от 40 лв визираш тая конвенционалка която имаш - това прави среден разход от 340 вата на час ако работи нон стоп .. струва ми се доста трудно постижимо .. а ако я изключваш за по половин ден по може ама това за мен не е комфортно отопление
    Това как ми е комфортно си е моя работа Също така всичко зависи от месеца, разбира се. Стигал съм и до 50 лева, но все пак помещението е 28 m2. Говорех за средна стойност.

    Пак казвам - посочи машина, купувам я и тестваме. Ако не ми излиза 2 пъти по-евтино, ми изкупуваш машината на цената дето съм я плащал Навит ли си?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и работейки на 150 вата ми отдава 900 вата
    Как точно направи замерванията? Моля те, дай инфо, за да си замеря и аз на Шарп-а. Мерси.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    в тая стая имах панасоник с капилярка и КОП 4 ,харчеше 2 пъти повече ток ( поне ) особено под -5 а над нулата работеше он/офф и пак харчеше много
    Alexi, много убедително пишеш и така хората вече няма да си купуват Панасоници. Съсипваш бизнеса. Недей.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    babati за стаята в която е в момента W22 се очертава да платя около 18-20 лв ток за януари ,при -16 ми харчеше 300 вата а над нулата пада на около 150 вата моментен .. не ти се вярва то и мене не ми се вярваше че бмв със 260 коня харчи 7/100 ама го видях с очите си ..
    Ето ти я и най-елементарната сметка. Груба, но все пак дава представа. Ти имаш 7-ца и плащаш 20 лева. За 2.5 пъти по-голямо помещение от твоето (да речем, че твоето е 14 квадрата) колко ще плащаш? Около 50 лева по мои сметки. Така ли е?
    Този пост е редактиран от babati; 03-02-14 в 14:29.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #48

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    напротив има и то голяма .. щото климатика работи с дни на тия ватове не работи както си мислиш да слиза на 160 да се качва на 500 ( примерно ) от какъв зор да го прави .. освен това на минимум има КОП 6.3 и работейки на 150 вата ми отдава 900 вата които са предостатъчни за отоплението на стаята ако е над нулата .. КОП има доста голямо значение за разхода на машината .. в тая стая имах панасоник с капилярка и КОП 4 ,харчеше 2 пъти повече ток ( поне ) особено под -5 а над нулата работеше он/офф и пак харчеше много .. и ако за сметката ти от 40 лв визираш тая конвенционалка която имаш - това прави среден разход от 340 вата на час ако работи нон стоп .. струва ми се доста трудно постижимо .. а ако я изключваш за по половин ден по може ама това за мен не е комфортно отопление
    Със 150W консумация ще изкара 900W топлинна мощност при 20 градуса външна температура и 25 градуса в стаята и то, ако някой му върти външния вентилатор на ръка. Ти не разбра ли, че японците декларират теоретичен, а не практическия СОР?
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #49

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    пиша това което съм наблюдавал ... в интерес на истината от Панасоника бях сравнително доволен първите 2 години докато не замина мотора на турбината да си направят читави климатиците ще ги хваля аз не съм пристрастен .. а стаята е 18 квадрата самия факт че се топля със 150 вата говори достатъчно за КОП на климатика .. ти сметни дали е 3 или е 4 или е малко повече ..в хола който е около 28 квадрата е 12ката с КОП 3.8 ,него съм го засичал колко харчи не е х2 много повече е то на него минимума му е 380-400 вата ,а под нулата никога не изключва освен като дефроства .. инак е голям звяр де изпитан в годините но като дефектира някой ден ще се смени с машина с КОП над 5 и нисък минимум .. искам с под 1 кВ/ч средно сумарно от 3те ми машини да се отоплявам зимата и ще го постигна ,дори смятам да сляза на около 800 вата

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #50

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    пиша това което съм наблюдавал ... в интерес на истината от Панасоника бях сравнително доволен първите 2 години докато не замина мотора на турбината да си направят читави климатиците ще ги хваля аз не съм пристрастен .. а стаята е 18 квадрата самия факт че се топля със 150 вата говори достатъчно за КОП на климатика .. ти сметни дали е 3 или е 4 или е малко повече ..в хола който е около 28 квадрата е 12ката с КОП 3.8 ,него съм го засичал колко харчи не е х2 много повече е то на него минимума му е 380-400 вата ,а под нулата никога не изключва освен като дефроства .. инак е голям звяр де изпитан в годините но като дефектира някой ден ще се смени с машина с КОП над 5 и нисък минимум .. искам с под 1 кВ/ч средно сумарно от 3те ми машини да се отоплявам зимата и ще го постигна ,дори смятам да сляза на около 800 вата

    Сложи 12-ката с COP 3.8 в стаята 18 m2 и ще ти харчи пак толкова като пари На помещението му трябва топлина, а не COP. Разликата на месец ще е до 5 лева максимум, но в никакъв случай няма да е двойна.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #51

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    ама те и парите за климатика не са двойни ? тоя пазар е доста стройно подреден ,в общи линии получаваш това за което плащаш .. W22 може да изглежда доста скъпа седмица но се развърта до 5.1 ,а това е колкото масова 12ка която струва колко ? и харчи колко ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #52

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ама те и парите за климатика не са двойни ? тоя пазар е доста стройно подреден ,в общи линии получаваш това за което плащаш .. W22 може да изглежда доста скъпа седмица но се развърта до 5.1 ,а това е колкото масова 12ка която струва колко ? и харчи колко ?
    разводни се темата май... тия неща са дъвкани, та дъвкани. мнения много, истината е една.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #53

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Баба@, хвани се на бас с Арубата! Имал тошиба дето харчила- 20лв на месец в 35 квадрата....

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #54

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    нормално си харчи за климатик от 3000 лв ,мен даже много ми се вижда

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #55

    Отговор: Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нормално си харчи за климатик от 3000 лв ,мен даже много ми се вижда
    Panasonic KIT-VE12-NKE ще харчи 10 лева

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Новите инверторни модели на Midea
    От valen1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1203
    Последно: 08-06-23, 10:16
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 17:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 20:58
  4. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 14:56
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе