Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By justify
  • 1 Post By climamarket

Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #1

    Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

    Не особено доволен собственик съм на споменатия модел - Panasonic E9GFEW, който миналата зима при -16 градуса се изключваше, а през останалото време се държеше като евтин АС инвертор (мин. консум. 320-350W и не особенно задоволителни отоплителни резултати). Въпроса ми е мога ли да сменя външното тяло с такова от друг модел или марка със съпоставим капацитет например. Възможно ли е да се монтира външно тяло на Daikin 25xxx така или иначе вътрешното тяло е директно взето от тази марка. И разбира се това ще доведе ли до някакво подобрение?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

    Не.Не може да се вземе от друга марка.Освен това много зависи къде е електрониката/управлението, но обикновенно е във външното.На дайкин вътрешните подови от серията FVXS са почти еднакви, но се оказа все пак, че се различават вътрешните на 50-ката и 25/35-цата по размера на тръбите -не само между вътршно и външно тяло, но и в самото вътрешно.

    По добре кажете в какво помещение е монтиран или по добре отговорете на :https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html за да преценим дали правилно е подбран климатика за топлозагубите на помещението и желаната за поддържане тепература.

    Едва след това ще се помисли кое е правилното решение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #3

    Отговор: Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

    Имам опит с доста климатици, имам база за сравнение та за това съм леко недоволен...Стаята е 14м2, вътрешна, PVC, изолация, южно изложение.. затова търсех нещо малко което да може да работи на ниски обороти (с 150W консумация според спецификацията) а не да падне до 350W и да се изключи или да изключва при -15, като го ограничат да се изключва на -5 може и 10 години гаранция на компресора да ми дадат . Мислех си за Външно тяло от 25/35 на Daikin, на панасоника също електрониката и управлението е във външното тяло (захранващия кабел първо там отива) доколкото разбрах понеже не са имали собствена разработка на подова конзола са суапвали вътрешно директно от Daikin разбире се без надписите

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

    Опитът ви като техник по климатични инсталации ли е или като потребител???

    Съмнявам се да е така.Всичко струва пари.единственото което е възможно е или дайкин да са продали/дали лиценз на няколко производители да използват промишения дизайн на вътрешното им тяло на подовия модел, защото те вече имат разработен нов модел или просто да са не са платили за продължаване на патента за промишлен дизайн на вътрешното тяло на подовия модел и така който се докопа до него го имитира.Според мен вторият вариант е по-вероятен, защото освен при пнасоник дизайна на подовия дайкин се изпозлва и при част от моделите на мидея и дори съм го виждал на модели на подови клматици ТРЕО.Нямам спомен, но мисля че и други позлват промишления дизайн на подовия модел на дайкин.Тъй като го ползват доста марки климатици преподолагам, че патентната закрила е изтекла и сега всеки "граби" кой как може...

    Едва ли дайкин ще дадат на панасоник или някой друг свой конкурент разработки си без пари на електронйи платки и други компоненти за климатик-те също са защитене посреством право въргу топлогията на интегрални схеми и други подобни права който се защитават.Още повече едната марка са със суинг комресор, а другата със роторен.
    Много наивно мислите-в тези държави никога не е имало комунизъм и нищо не е безплатно особено за конкуренцията-нали всеки се стреми да "откъсне" от пазарния дял на конкурента си ...

    Ако сте убеден в това което искате направете си експерименти с кръстоски между дайкин и панасоник и споделете във форума -опита ще е интересен и поучителен за всички нас.
    mirandi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #5

    Отговор: Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

    Вътрешното тяло на Panasonic E9GFEW е производство на Дайкин.Мисля че колегата Климамаркет беше писал , че Дайкин правят вътрешни подови за Панасоник срещу външни за мултисплитовете им.
    От тук може би е възможно и замяна на външното тяло.
    Според мен обаче на Панасоник е по доброто - по нисък минимум; по- висок максимум; по-малка консумация.
    Минималната консумация е 245W а не 150 - на Дайкина е по висока 290W.
    Моят работи в подобна стая 14м2, вътрешна, PVC, без изолация, източно изложение и съм много доволен.При мен миналата зима падаха температурите до -28 гр. и не е изключвал.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

    имам същото от 11.2011. никакви проблеми миналата зима, та и до сега.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #7

    Отговор: Panasonic E9GFEW (подова конзола) подмяна на вънншното тяло с друга марка (Daikin) ??????????

    подмяната е напълно възможна ако си купиш платка за вътрешното тяло и дистанционно от дайкин - иначе не става
    по отношение на недоволството от панасоник е добре да се разбере причината, защото как става така, че едни клиенти са доволни, а други не от един и същ климатик...тази тема е толкова изтъркана...
    добре е все пак да се види и модела на външното тяло, който за съжаление при теб НЕ Е ОФИЦИАЛНО СЪВМЕСТИМ с това вътрешно тяло, защото не съм чул някой някога да е внесъл поне един брой от тялото модел CU-E9PFE
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  2. Panasonic CS/CU-E12HKEW - подмяна на външно тяло?
    От blankcat във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 12-02-12, 13:35
  3. LG HX-806PE -мнения или предложение за друга марка и модел
    От K1R1L във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 29-11-11, 14:46
  4. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  5. Hitachi RAS/RAC-10EH1, 14EH1 или друга марка?
    От stoil2 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 20-05-09, 10:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе