Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58
Like Tree1Одобрявам

Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #31

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Мен ми се струва че много си играеш с дистанционното доколкото разбирам климатика си топли просто го настрои на един градус и забрави дистанционното .Ако се съмняваш му направи самодиагностика на климатика от дистанционното и ако има проблем щети изпише код на грешка. Но се съмнявам че ще има проблем

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #32

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Благодаря на всички за помоща , последни въпроси и мисля да приключвам тази тема .Всички ме убеждават че климатика е наред ,а аз все още мисля че има проблем ,защото пък ако не съм прав то тогава жалко за панасоник много недодялано им работят машините и повече никога не бих си купил панасоник и не бих го препоръчал на никого !
    Последно питане нормално ли е температурата на входящия въздух да е 3-4 градуса над зададените градуси ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #33

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Е, какъв ти е проблема? Че прехвърля зададената температура ли? Те хората се оплакват, че не им достига зададената температурата, ти обратното! Просто не е толкова прецизен датчика му. А и при Панасоник, авто вентилатора не е от най-умните:rolleyes:

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #34

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    ... Комшията не чете форуми и няма проблеми с климатика.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #35

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Е, какъв ти е проблема? Че прехвърля зададената температура ли? Те хората се оплакват, че не им достига зададената температурата, ти обратното! Просто не е толкова прецизен датчика му. А и при Панасоник, авто вентилатора не е от най-умните:rolleyes:
    И аз така си мисля че нещо датчика не е много наред ,в момента при зададени 22 градуса и 1-ва степен на вентилатора входящата температура е 25 гр и климата въобще не мисли да минава на минимум или да спира .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #36

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Цитат Първоначално публикувано от pavlos Виж публикацията
    И аз така си мисля че нещо датчика не е много наред ,в момента при зададени 22 градуса и 1-ва степен на вентилатора входящата температура е 25 гр и климата въобще не мисли да минава на минимум или да спира .
    Ами викни си фирмата, която го е монтирала да го сменят. Чак пък такава разлика, не е добре:rolleyes: Така влизаш малко или много в преразход. Другият вариант е да го нагласяш 2-3 градуса надолу от исканата температура, ама то е смешно за климатик от 1500лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #37

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Комшията не чете форуми и няма проблеми с климатика.
    Е да ама ако има климатик като моя ,маи ще започне да чете .Така ,днес какво прави моят климатик , сутринта рано и сега вечерта (през деня ме нямаше) : настроен на 22 градуса и вентилатор на 1 започва да духа за 15-20 секунди следва намаляване до минимум за 10 тина и пак започва ,така го прави от часове .Входящата температура е 23,6 ,това го е правил и други пъти , в по предните постове писах.При промяна на вентилатора на 2 ,3 ,4 степен продължава да работи по същия начин !!!
    В момента даже вента е на 5 и пак същото ,и другото е, че не развърта като за 5 та степен на вента а може би съвсем малко по силно от 1 ва .И ако това е нормална работа на инверторен климатик ?!
    Този пост е редактиран от pavlos; 15-12-12 в 20:47.

  10. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #38

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Pavlos Ако смяташ, че има проблем, а то като гледам има такъв с управлението на мотора на вентилатора обърни се към фирмата или човека, който ти го е монтирал.Предполагам, че е в гаранция така че не се чуди, а се обърни към хората, които са ти го сложили и би трябвало да отстранят проблема.
    Този пост е редактиран от avenger; 15-12-12 в 21:38.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    pavlos ако монтажа на вътрешното тяло е върху дупката на стената през която минават тръбите е възможно през дулката да минава хладен въздух у да влия на датчика който да си мисли че в помещението е по -хладно отколко е в действителност.

    За усилването и намаляването на вентилатора при панасоник-ами предишни години имаше същите констатации и "оплаквания" и това е нормално за панасоник-поне за тези модели предлагани на европейския пазар.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #40

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Имам мке-3 но 9-ка. Вярно е по-различна, ама нямам такива проблеми. Ползва се във северна стая с две външни и не е правила номера още.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Павлос, скоро чистил ли си филтрите.Когато се задънят, турбината започва да работи на тласъци.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #42

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    pavlos ако монтажа на вътрешното тяло е върху дупката на стената през която минават тръбите е възможно през дулката да минава хладен въздух у да влия на датчика който да си мисли че в помещението е по -хладно отколко е в действителност.

    За усилването и намаляването на вентилатора при панасоник-ами предишни години имаше същите констатации и "оплаквания" и това е нормално за панасоник-поне за тези модели предлагани на европейския пазар.
    не е монтиран по този начин ....

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Павлос, скоро чистил ли си филтрите.Когато се задънят, турбината започва да работи на тласъци.
    Чистя ги на всеки 2 седмици ,последно ги чистих преди 2 дена ...вижте какво намерих ,дали се отнася към моя случаи ?




    Кратък линк за продукта: http://www.climamarket.bg/?p=6055

    Защо климакикът безпричинно спира и тръгва отново?

    Понякога клиентите се оплакват от странно поведение на климатичната система -безпричинно спиране и тръгване, неизпълнение на командите. Възможна причина за това поведение на системата е дефектирал компресор. Ако компресорът е повреден, той трябва да бъде подменен. Може да бъде монтирано ново външно тяло.




  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #43

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    Измина седмица, откакто постави проблема за дискусия, получи всякакви предположения/отговори - дистанционно. Така няма да разрешиш, това което те гложди. При първа възможност се свържи с фирмата монтажник, за да прегледат болния пациент, докато не е станало прекалено късно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #44

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    На фирмата съм се обадил преди десетина дни и още ги чакам .Питам тук в форума ,защото от досегашните си контакти с мУнтажниците ми стана ясно ,че са се научили да пробиват дупки в стените ,а дали климатика ти ще работи добре или не ,маи не ги ебе !!! Само се надявам да не се наложи да демонтират климата че сред зима ще остана без отопление .

  18. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #45

    Отговор: Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?

    pavlos,
    И при мен се случи нещо подобно. Климатика заработи на пълна мощност и си подмина зададената температура в стаята и не се намалят оборотите. Спрях го, изключих го от контакта за 10-на минути. След като го включих си заработи нормално. Обяснявам си го с токов удар и ошашавена електроника. Но при теб може и да е друг проблема, но не пречи да пробваш и това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с обектива - PANASONIC DMC-FS5
    От Frost във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 04-02-13, 23:54
  2. Проблем с Panasonic 50VT20
    От LeBron във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-12, 23:03
  3. Проблем с Panasonic DMC-TZ2
    От DigiPro във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-10, 14:47
  4. Проблем с Panasonic FZ7
    От vino4erpec във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-09, 12:45
  5. Проблем с software за Panasonic VS6
    От Freestyle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 15-09-06, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе