Резултати от 1 до 10 от общо 10

Пробив в компресора на 12DKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #1

    Пробив в компресора на 12DKE

    Зддравейте !, щях да се объркам да кажа колеги , но аз съм само ползвател на въпросната термопомпа.

    случая е следния: До вчера си работише без проблеми , и днес сутринта като станах беше видимо хладно мислех ,че още не се е включил усилих на максимум градуси и след такива процедури разбрах ,че вътрешното тяло не се включва . Пипнах тръбите и разбрах ,че фреона си е отишъл.
    Дойде майстор и локализира повредата ,а именно:
    Върху самия компресор има една тапа в която влизат проводниците за електродвигателя на компресора . Тя незнам точно как е запресувана , но от задния и край където е периферията на запресувана капачката изпуска много малко .Значи надухме го на 20 атносфери и за 20 минути видимо не мръдна стрелката .След намазване със съпунена вода се вижда мехурче което се надува да кажем за една секунда . тоест има много малък пробив (ако така мога да се изразя) .Майстора не иска да се занимава да го прави , каза , че може да го завари ,но от темп. смолата отгоре щяла да се повреди и от там щяло да изпуска .

    Предложи ми вариант да го зачистя и после с метал пластик да го залея . След което да го надуем и да видим .
    вие какво бихте ми предложили .
    идеята за нов климатик и нов компресор отпада от три месеца съм без работа и това беше просто капакът.

    Интересува ме съвет , както и компетентен човек който може да се наеме да го ремонтира този компресор .В смисал тои е здрав само трябва да се запуши. Имена на сервизи които знаят какво правят и така .
    Прочетох тука за някакъв сервиз , където рециклирали компресори за 75 лв и пълнене към 60 беше някъде ... ако ми се даде някаква гаранция ,че няма да си напълня фреон за няколко дена съм съгласен и на този вариант в смисал аз не искам гаранция за компресора , а за плътността му да не изпусне отново фреона .

    Всичко останало по климатика работи перфектно . Климатика го имам от 7 години , купен е нов и е работил само в зимните месеци - декември, януари , февруари, март... лятото го пусках към края за около 20 минути колкото да се качи някакво масло из частите и зимния студен старт да не е толкова "стресиращ" за елементите на компресора.

    От Варна съм .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    free_will ,няма шанс стъклокерамиката да се залепи. Варианти за ремонт има, но те не включват подобна процедура. За да ти излезе по евтино, по добре да си намериш втора употреба компресор. Във Варна има от къде.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    Не изпуска от стъклокерамиката , а от мястото на съединение на капачката с изводите и самия компресор . Тоест метал - метал . За втора употреба компресори от къде ?(ако не е някаква тайна разбира се )
    Благодаря !

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #4

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    Непозволено рекламно съдържание / препратка

    kod

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    Благодаря на отговорилите , някой може ли да ми каже как се пише лично съобщение ,че не можах да се справя .
    Благодаря !

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    Кликваш върху профила на този на който искаш да пратиш лично съобщение и там под мястото за аватар /снимка/ пише изпрати лично съобщение.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    Благодаря , незнам защо не ми излизаше до сега по този начин .
    От климасервиз за сега оферта имам само за 400 лв което включва взимане на моето и монтиране на рециклирано външно тяло .Не ме устройва .. Какво мислите за конвенционалните модели на шарп. и Ако някой може да ми предложи човек(от Варна), който да завари по цялата периферия тази капачка , охлаждането на смолата мисля ,че съм го измислил .
    И само за спорта преди помня ,че имаше хора режеха компресорите извършваха ремонт вътре и отново ги заваряха . Сега няма ли такива услуги .. Просто питам моя няма нужда от отваряне трябва да се направи просто газоплътна заврка на диаметър около 6 см.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    Добре помислете и прочете и тази тема: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%81%D1%82.html , тъй като тя според мен пряко ви засяга ако решите да "лепите" заварявате или каквото и друго да направите се изисква нов фреон+ масло и прочистване преди това на цялата климатична система от външните замърсители проникнали в нея и от евентуално образуваните химични съединения в резултат на проникването на външни за системата вещества.

    За шарповете знам, че във форума не ги препоръчват особено за спалня или изобщо за помещения в които се спи.

    За всекидневна, хол и помещения в които не се спи стават.

    Какво означава "какво мислите" за конвенционалните модели на шарп?
    За какво ще се ползва?
    Този пост е редактиран от justify; 05-03-13 в 12:01.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    с каквъ фреон си. Защото имам един работещ , компресор за климатик R22 и не ми върши работа. Никога не е бил ремонтиран, тестван е и работи. Без пусков кондензатор е - само в комплект с тампоните. По килограмите му съдя че е зареден.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #10

    Отговор: Пробив в компресора на 12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    с каквъ фреон си. Защото имам един работещ , компресор за климатик R22 и не ми върши работа. Никога не е бил ремонтиран, тестван е и работи. Без пусков кондензатор е - само в комплект с тампоните. По килограмите му съдя че е зареден.
    как ще е зареден?????? помисли малко преди да го напишеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. КОМПРЕСОР ЗА PANASONIC 12DKE
    От pavlin_s във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 61
    Последно: 11-11-21, 21:27
  2. Проблем с Panasonic 12DKE
    От ste1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 11-06-11, 12:41
  3. Panasonic PW-12DKE - къде се намира датчика за стайна температура?
    От dindo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-06, 21:15
  4. WinAmp 5.05 и 5.06 - пробив в сигурността
    От Raid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-04, 09:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе