Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 80
Like Tree53Одобрявам

Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #1

    Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Здравейте , искам да се поинтересувам от този модел на Панасоник. Монтираха ми го преди около 20 дена, но нямах възможност да го изпробвам на отопление.Сега го тествам и оставам неприятно изненадан, че не оправдава очакванията ми. Духа топло до някое време и после почва да духа студено, а съм го настроил на MAX . От магазина дето го купих ми го хвалеха че е много добър и много топли.Познат също ми го препоръча , че е страхотен за отопление, но в стаята ми е студено, а климатика духа пак хладно.Странна работа. Може ли за малко полезна информация по проблема ми

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Те панасониците от ниския клас май така си работят не очаквай чудеса от тоя модел

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #3

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Ама то не става въпрос за чудеса.Аз не зная, че това е нисък клас.Става дума, че в стаята ми е хладно , а климатика го "вее" студеничко.Разбирам да беше 27 гр, ........а то примерно 21 и не топли.Сякаш нещо не е наред в системата.Стаята не е голяма- около 14 кв.м. и вратата е отворена.

    Пиши грамотно!
    Този пост е редактиран от avenger; 28-10-13 в 17:56. Причина: неграмотност

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #4

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    на каква температура и степен на вентилатора е настроен ? и каква е температурата в помещението ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #5

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Настроен е на 28 гр. , а в стаята е точно 22° и климатика духа хладно . Вентилаторът е на 2 от 5 ст. странно работи - духа топло 5-6 мин. после хладно 5-6., а в стаята не е достигната желаната темп. Климатикът е монтиран почти до тавана- може би има 3 пръста място.
    Този пост е редактиран от avenger; 28-10-13 в 17:57.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Първо затвори вратата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #7

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Затварях-отварях. Пробвах почти всичко - резултата е същия. Някакви други предположения някой да има?

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #8

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    настроен е на 28 гр. , а в стаята е точно 22 и климатика духа хладно . вентилатора е на 2 от 5 ст. странно работи - духа топло 5-6 мин. после хладно 5-6. а в стаята не е достигната желаната темп. климатика е монтиран почти до тавана- може би има 3 пръста място.
    Пробвай да пуснеш клапите максимално вертикално надолу , не на реене , и вентилатора на авто
    Този пост е редактиран от mirandi; 20-10-13 в 23:08.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #9

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Пробвах и така , ама сякаш не е тази топлина,която очаквах да е . Неможе да достигне температурата ,която съм му задал.А зимата незнам вече как ще е.Все пак сега навън е още топличко. Има ли някои във форума , притежател на такъв модел да сподели неговите впечатления

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Чудя се какво можеш да очакваш от климатик който постоянно е на промоция из маркетите. Трябваше по рано да потърсиш из нета инфо за климатиците. Вземаи и прави рекламация навреме.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 21-10-13 в 23:16.
    Aleksandars, Kasap, Mega и 1 други харесват това.

  13. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #11

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Пробвах и така , ама сякаш не е тази топлина,която очаквах да е . Неможе да достигне температурата ,която съм му задал.А зимата незнам вече как ще е.Все пак сега навън е още топличко. Има ли някои във форума , притежател на такъв модел да сподели неговите впечатления
    Е ми той сега като не може да я стигне кво правиш при -10/-15 . Обърни се към фирмата от която са ти го доставили да дойдат и да го прегледат .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #12

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    И да го гледат и да не го гледат, работата няма да се промени. Убедили са го, че е перфектен за отопление - нали трябва да се вземат парите на човека?! А него кучетата го яли...
    zzz, Mega и mirandi харесват това.

  16. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #13

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    И да го гледат и да не го гледат, работата няма да се промени. Убедили са го, че е перфектен за отопление - нали трябва да се вземат парите на човека?! А него кучетата го яли...
    Да , така е за съжаление , все пак това е България и 90% от търговците са на принципа " прееби другарче " , но все пак бих регистрирал една рекламация да се види че на клиента не му е безразлично че се гаврят с него . Да си донесат инструментариума и да мерят вх. t, изх. t, налягане и т.н. та ако ще и количеството фреон . След като са го убедили че е перфектен за отопление да го накарат да топли тогава .

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Търговците се нагаждат според търсенето на пазара. Предлагат точно това, което най-много се търси. Най-много се търсят боклуците, затова масово по магазините са те. Каквито потребителите, такива и търговците.
    VeleV.Klima, aruba_man и mirandi харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #15

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Значи сега меря температурата в стаята - при зададени 28 , термометара набира 23 (на около 1.5 метра от земята) , а на нивото на климатика -почти до тавана е 27 . не е ли логично да има толеранс, а не да мери горе високо и да почва да охлажда струята. Това си мисля- монтажистите май го монтираха мн високо и климатика се залъгва че е топло и спира с топленето и почва да подържа. Монтиран е на около 4-5 см от тавана.Ако може някой да сподели мнението си

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблемче
    От homeoflove във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-07, 18:04
  2. DVD Regions проблемче
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-05, 13:39
  3. Проблемче с XP
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-04, 09:09
  4. проблемче
    От lamerko_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-06-03, 12:51
  5. Проблемче !!!
    От Vova във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 29-04-03, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе