Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 80
Like Tree53Одобрявам

Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Ами можело е да не е на 5см. Виж си документацията която върви към климатика там дори има отстояния на вътрешно и външно тяло.
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #17

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Пусни си климатика на топло ( не на автоматичен режим ) , на ауто избери си градусите само и не го закачаи повече Клапите по възможност насочени по надолу и към по далечната част на стаята .. За разстоянието от тавана ми се струват малко 4-5 см ама е достатъчно да работи .
    SPSt одобрява това.

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #18

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Значи сега меря температурата в стаята - при зададени 28 , термометара набира 23 (на около 1.5 метра от земята) , а на нивото на климатика -почти до тавана е 27 . не е ли логично да има толеранс, а не да мери горе високо и да почва да охлажда струята. Това си мисля- монтажистите май го монтираха мн високо и климатика се залъгва че е топло и спира с топленето и почва да подържа. Монтиран е на около 4-5 см от тавана.Ако може някой да сподели мнението си
    По принцип разстоянието се препоръчва да е 10 см, поне при моето вътрешно е така . Потърси съвет от колегите които монтират климатици ,но 4-5см ми се струва малко

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Значи сега меря температурата в стаята - при зададени 28 , термометара набира 23 (на около 1.5 метра от земята) , а на нивото на климатика -почти до тавана е 27 . не е ли логично да има толеранс, а не да мери горе високо и да почва да охлажда струята. Това си мисля- монтажистите май го монтираха мн високо и климатика се залъгва че е топло и спира с топленето и почва да подържа. Монтиран е на около 4-5 см от тавана.Ако може някой да сподели мнението си
    Четири градуса температурна разлика само на 1,5 метра денивелация, говорят за огромни топлинни загуби на помещението! Би следвало да се тръгне с тяхното намаляне или монтаж на втора машина, с подово вътрешно тяло.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #20

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Помещението няма "огромни топлинни загуби" - има изолация , дограма , а и да не говорим че стаята е значително малка за капацитета на климатика.Което ме кара да мисля че датчиците за темп. неработят правилно и лъжат климатика.Според мен е логично при зададени 28 на стандартна височина(височината на човек) да ги постигне без проблем, при положение че сега навън е топло.Иначе сутрин като го пусна струята въздух е добре топла, проблема е че става хладна когато още е твърде рано за желаната темп.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Намирам цялата дискусия за излишна. Извикай хората, които са ти го продали и монтирани за да ти дадат обяснение/решение.
    Няма защо да гадаем тука.
    Mega, mirandi и Eastern харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    E как, по дяволите, на 1,5 метра температурата е само 23 градуса, а на 3 метра става 27 ?! Тогава, близо до пода ще да е 19 градуса. Или не се мери правилно температурата, или по някакъв начин турбината на вътрешното тяло духа успоредно на тавана, с много ниска скорост, горещ въздух. Няма друго обяснение.
    mirandi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #23

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    E как, по дяволите, на 1,5 метра температурата е само 23 градуса, а на 3 метра става 27 ?! Тогава, близо до пода ще да е 19 градуса. Или не се мери правилно температурата, или по някакъв начин турбината на вътрешното тяло духа успоредно на тавана, с много ниска скорост, горещ въздух. Няма друго обяснение.
    Подяволите не е ли логично топлия въздух да се издига високо, а студения да слиза ниско.От училище си спомням ,че имаше някаква такава зависимост.А и от опит знам,че на краката винаги ми е студено, а тялото ми е топло.Тук проблемът е че климатика би трябвало да спре топлината когато на средна височина е достигната желаната темп.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #24

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Има много такива климатици, само себе си топлят.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Има много такива климатици, само себе си топлят.

    Само докато не застудее, след това и охлаждат себе си. Най-вече външното тяло, но пък се ползват за ледогенератори.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Имаш някои пропуски от училище. Когато имаме вентилация в помещението, нещата са малко по-различни. А градиентът на температурата по височина, както и от топлинния източник към външните стени, е право пропорционален на топлозагубите на помещението. Последното, разбира се, е валидно, когато няма принудителна вентилация в помещението или ако турбината, заедно с жалузите, не си върши работата по някаква причина както трябва. Аз бих извикал човек, който е наясно с тези неща, за да ми помогне да си реша проблема, ако изобщо съществува.
    Успех!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #27

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Дай му повечко вентилатор де - примерно 4-та скорост. Не знам защо всички гледат колко dB е шума на вътрешното тяло при положение че той е за най-слабият вентилатор. Ако една стая се стопля нормално при най-слабата вентилация, това би било частен случай.
    За да стигаш 28гр. трябва вентилатора да е на макс или почти на макс. Отдаваната мощност зависи почти пряко от дебита на вентилатора.
    Писаната мощност се мери при макс вентилатор. При ограничение на дебита наполовина, намаляваш наполовина (че и повече) изходящата мощност. Отделно при слаба и гореща струя, топлото се качва веднага горе и излъгва климатика че е топло - съответно си намаля мощността и така става един затворен кръг и бавно затопляне. Има и друг момент (принципно говоря, не знам при този модел как е) - задаването на слаб вентилатор, при по-висока външна температура веднага води до ограничаване на максималната честота на въртене на компресора.
    Като имаш да наваксваш голяма разлика няма как да стане с малък дебит на вентилатора.
    Пробвал съм задание 30гр. при вентилатор 310m3/h и стоя с вдигнати ръце пред климатика и не усещам нито да духа нито да топли, но температурата на изхода е над 50гр. - топлото веднага бяга на тавана.
    От лични наблюдения съм стигнал до извода че дебит от около 500m3/h в 16м2 ми е достатъчен при почти всички външни температури (при -25гр. външна малко повече).
    spas.slavchev одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #28

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Евала-обеснението на колегата zxc0 звучи доста правдоподобно и компетентно. Принципно и аз така мисля ,че няма как да не се получи разлика в температурата спрямо височината на стаята-съответно топлия въздух бързо се издига на тавана. Ще опитам с максимален вентилатор и после ще споделя какво се е получило.Живо се надявам само да не се налага да сваляме вътрешното тяло на по-ниско ниво

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Истината ще я разберете когато навън се задържи няколко дни под+7 градуса.Тогава или ще духа топла струя или не.Принципно във форума от други марки климатици(фуджицу, тошиба) има оплаквания за шум, но не и за нетоплене.От панасоник няма спомен да има оплаквания от шум на вътрешно или външно тяло, но има оплаквания за хладка струя въздух.Сега каквото и да си пишем докато не стане +7 и под +7 градуса няма да разберем/те истината за този модел климатик.При зададени и достигнати +23 граудуса трябва да ви е топло и да можете да стоите по фланелка къс ръкав когато навън е 0 градуса и до -10 градуса.По-надолу може да се наложи да се увеличи заданието с 1 градус нагоре(+24градуса) за да се чувства топло.Аз поне така усещам топлото с фуджицу.
    bobovo и mirandi харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #30

    Отговор: Проблемче с Panasonic CS-RENKX/CU-RE12NKX

    Значи обадих се на фирмата и сега чакам да дойдат "спецовете " да огледат , да премерят и да дадат научно обяснение какво подяволите не е наред. В случай че не ми предложат адекватно решение което ме устроива или проблема не бъде решен какво мога да направя? С тези рекламаций как стои въпроса?Някой запознат ли е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблемче
    От homeoflove във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-07, 18:04
  2. DVD Regions проблемче
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-05, 13:39
  3. Проблемче с XP
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-04, 09:09
  4. проблемче
    От lamerko_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-06-03, 12:51
  5. Проблемче !!!
    От Vova във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 29-04-03, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе