Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 128
Like Tree56Одобрявам

Мнение за CS/CU-RE12QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1

    Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Кажете си тежката дума за климатика как се представя в студени дни,топли ли,дефроста продължителен ли е,фреон, компресор колко вата и т.н.Никъде не намирам инфо за него.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Добра машина, голямо външно тяло, стабилна работа през зимата.

    http://www.climamarket.bg/wp-content...ice-Manual.pdf

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #3

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Имам го от октомври или ноември миналата година. Доволен съм от климатика, въпреки, че като за спалня исках нещо с една идея по-тихо.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #4

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    На мен ми трябва за южен хол 45-50 куб.Много се оплакват от дефроста на панасониците като цяло,ти като го имаш какво ще кажеш колко мин. размразява и при какви температури?Видях в един сайт при -10гр отдава 2,8квч,и с икономията как е?Благодаря.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Конкретно в този форум се оплакват хора, чиито климатици са монтирани и експлоатирани неправилно.

    От линкът по-горе ясно се вижда, че машината има 3.3кВт при -7 и 2.5кВт при -15. Данни при -10 няма в сервизното, а 2.8 e Pdesignh стойността.
    VeleV.Klima и Joro711 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #6

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Демек на хартия е добре.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Ами един вносител има близо 1000 продадени, не съм видял оплаквания във форума.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    Демек на хартия е добре.
    А на практика, перфектен (за цената).
    VeleV.Klima одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Здравейте, имам същия климатик CS/CU-RE12QKE, от юни 2015. Лятото ОК. Но от няколко дни започнах да го ползвам на режим отопление (23С
    ) и имам проблем. Проблема се изразява в това че на зададен режим отопление (HEAT) и автоматична сила на потока работи много добре като при достигане на зададена температура дори или намаля мн скоростта и вдига крилото или дори изключва вътрешната перка до тук ОК, НО при задаване на степен на вентилатора различна от автоматична започва да работи странно - около 10 секунди работи на зададената степен след което силно, след което пак на зададената степен и пак силно. Този цикъл продължава до безкрай. Според вас какъв може да е проблема. За да е по-ясна ситуацията ще добавя, че съм пробвал да оставя климатика няколко часа на автоматична сила на потока достига си температурата и после му задавам степен на различна от автоматичната ситуацията и проблема са същите. Пробвал съм и още при включването да му задам скорост на потока, работи известно време на тази скорост след което отново влиза в този цикъл. Модела има възможност за самодиагностика чрез дистанционното - направено е не намира проблем. Имам познати със същия модел, при тях това не се случва - изключвам възможността това е да стандартен режим на работа. Монтажа според моите скромни знания го извършиха добре и компетентно, пак казвам лятото нямаше проблеми.

    За по-голямо уточнение на картинката ще кажа че климатика е монтиран в хол 18кв, в сграда ново строителство, южно изложение, с пвц дограма и външна изолация.

    Техниците, които повиках останаха доста учудени от проблема който се явява, чакам да дойдат, но след разговора който проведохме по телефона останах с впечатление че този случай никога не са го имали и нямат идея от какво може да е!

    Ако имате някакви наблюдения върху подобен проблем може да се окажат полезни.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Пулсации на турбината се получават понякога поради непочистени филтри.Чистил ли си ги скоро.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15
    #11

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Да чистя ги редовно, в смисъл не знам колко често трябва но веднъж месечно.

    П.С. Забелязъл съм че външното тяло при тези проблеми продължава да си работи равномерно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Може и да е малко веднъж на месец, зависи от запрашеността на помещението.Може, като първа и най-лесна стъпка да ги почистиш и да провериш как работи на ръчен режим турбината при чисти филтри.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Всъщност това е "проблем" на панасоник.Има и други оплаквания от този алгоритъм на работа на вентилатора/турбината във форума.

    Не знам да има "лечение" на този "проблем".

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    15
    #14

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Вчера за всеки случай чистих отново филтрите промяна няма. А относно това че е чест проблем на пансониците не останах с такова впечатление, тъй като съм го купувал директно от вносители и дори някои от техните служители ползват тази серия, познати са ми разпитаха дори и техни дистрибутори за този проблем и се оказа че до сега не им се е случвало подобно нещо. Нека каже някой от първс ръка не на комшията бил така или на стринката на брата ...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #15

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Довечера ще проверя как стоят нещата при мен и ще погледна в какъв режим е настроена турбината. Забелязах обаче нещо друго тези дни. Климатикът е настроен на 18 градуса и някак въздуха, който излиза от него е хладен и не се усеща особена топлина. Само 2 градуса нагоре и нещата стават коренно различни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за тв НЕО 3D
    От rupi във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-14, 14:13
  2. Мнение...
    От LeBron във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-12, 13:42
  3. Мнение за ТВ
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-11, 20:32
  4. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 08:00
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе