Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 61
Like Tree35Одобрявам

Може ли да се поправи? (Снимки)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #1

    Може ли да се поправи? (Снимки)

    Здравейте! Реших да подменя лагерите на моторчето на турбината по напътствията на тема от тук, уж всичко мина успешно, но след включване на напрежението се чу нещо като изпукване и резултата е видим:

    Може ли да се поправи, или трябва да се подмени платката или цялото моторче?
    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от DEKS; 07-05-19 в 22:38.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Друг мотор ще реши проблема, кардинално.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #3

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Друг мотор ще реши проблема, кардинално.
    Да, със сигурност, но вероятно ще струва колкото климатика в момента, та търся по-безболезнено решение.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Кофти ситуация. Някъде си допуснал грешка, ама къде ли? Да не си откъртил някой елемент при ваденето, или платката да е окъсила в металната капачка?
    Аз успях да сменя лагерите на моя, че последната година виенето не се търпеше и най-сетне имам тих климатик, но при разглобяването действах бавно и много внимателно.

    Лошото е, че тези смотани мотори нарочно са ги направили да се отварят и ремонтират трудно, че като се скапят лагерите им направо да си купиш нов мотор, а те не изкарват дълго. Без подходящи инструменти вероятността да прецакаш мотора при разглобяването е голяма.
    Дали може да се поправи може да ти каже само някой, който се занимава с ремонт на платки.
    Другият вариант е да търсиш такъв мотор, но и при него рано или късно ще опреш до смяна на лагери.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 07-05-19 в 23:42.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #5

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    В сервиз за електроника би трабвало да може да се ремонтира. Стига да не си изгорил някой чип, който струва скъпо или не се намира лесно у нас.Някъде се е получило късо съединение. Било поради неправилен демонтаж / монтаж или заради неправилно свързване на проводниците.
    Другият вариант е да се обърнеш към фирма за климатици и да ти отстранят проблема чрез ремонт или замяна. В случай, че имат подходяща управляваща платка.
    За съжаление, при всяка манипулация има риск от послаедващи финансови загуби. Затова и в клиповете и описанията на ремонти винаги е написано "Това не е сервизно ръководство и атора не гарантира, че няам да се повреди на уреда. Действате на свой риск и отговорност."

    Надявам се бързо и с минимални средства да отстраниш проблема!
    Успех!

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #6

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Хм, странно как се е получил този проблем. Почти невъзможно е да го направиш. Климатика да не би да е бил включен в контакта, когато си включил буксата на мотора?
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #7

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Не, първо свързах всичко и тогава включих в контакта за проба и се чу изпукване, като явно се виждат последиците. Сглобяването направих в обратен ред, всичко си дойде на мястото, запоих, сложих нова термопаста. Опасявам се от нагряването при процеса на разпояване/запояване да не съм повредил нещо, но поне видими следи нямаше.
    Накой ако предлага ремонт или има такава платка за продан, нека се включи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #8

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Със включването ли пукна или при ОН от дистанционното?
    Да са дошли високи спойките и да са опрели в капака?
    При ваденето изводите на мотора да са се поизкривили нагоре и да са станали по-високи и пак да опрат в корпуса?
    При лоша спойка на едната фаза на мотора не мога да отгатна дали ще думне веднага - вероятно.
    От снимката не мога да преценя, ама като че ли тея белите щипки не са щракнали - има още ход надолу. - така ми се види.
    Имаш ли мултицет, да измериш верига?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #9

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Аз също имах подобни опасения, дали не е опряло нещо в капака. Мисля, че при клемите може още една идея по-надолу да прилегне платката, но тъй-като се запоиха добре и ми изглеждаше доста разстоянието и го сглобих. Иначе изпука още с включването на контакта. Мултицет имам, мога довечера да премеря верига, но не знам точно между кои клеми, нали са три.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    В този случай аз бих си поръчал ново вътрешно тяло, ако е добра машината (висок клас).

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #11

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    В ОЛХ се продават доста чисто нови вътрешни тела за панасоник по 150тина лв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #12

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Не разбирам, защо да сменям цялото тяло, не се ли продават само моторчета или някой да ги рециклира, а може и втора ръка.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Попитай вносителите на Панасоник и си направи сметката.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #14

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Цитат Първоначално публикувано от DEKS Виж публикацията
    Аз също имах подобни опасения, дали не е опряло нещо в капака. Мисля, че при клемите може още една идея по-надолу да прилегне платката, но тъй-като се запоиха добре и ми изглеждаше доста разстоянието и го сглобих. Иначе изпука още с включването на контакта. Мултицет имам, мога довечера да премеря верига, но не знам точно между кои клеми, нали са три.
    Странно е още с включването да пукне, дори да са опрени и трите (5,6,7) на маса. - Освен да не си го изключил от дистанционното преди ремонта и да се мъчи да тръгне.
    Странно защо е изгорял кондензатора. Види ми се, че е закачен на 300V. Случайно да е изпушил пък...
    Изключи буксата на вентилатора от платката.
    1. Леко надигни изолацията на черният кабел и измери между 1 и 2 на обхват 2000 Ома. Трябва да показва "1" - да няма верига.
    Ако има 50-200-300 Ома значи късото го има още. Какво показа?
    2. С ножче почисти изводите на кондензатора (3 и 4) да може да измерваш. На обхват 200 Ома провери за верига между (1-3) - не виждам дали там отива. Колко ома дава? Също и между (2-4). Колко дава?
    3. Между 5-6, 6-7, 5-7 трябва да са еднакви около 100 - 200 - 300 Ома. На обхват 2000 Ома измервай! Колко дават?
    4. Между 1 и 6 на обхват 2000 Ома, колко дава?
    5. Между 2 и 6 на обхват 2000 Ома, колко дава?
    Внимавай, не бързай, измервай по 2 пъти.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser и spas.slavchev харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #15

    Отговор: Може ли да се поправи? (Снимки)

    Каквото и да измерва, големият чип е заминал със сигурност. Щом не се е справил с няколко спойки, нама смисъл да рови повече.
    Трябват си умения и правилните инструменти.
    VeleV.Klima одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 17-11-15, 12:39
  2. Отговори: 11
    Последно: 08-11-14, 18:30
  3. GeForce и Radeon заедно - може, може :)
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-08, 11:17
  4. Снимки=DVD+TV
    От NikolaG във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-07-06, 21:59
  5. Help! Laserjet 3 error - може ли да се поправи?
    От hihimor във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-06, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе