Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #16

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Panasonic Z50TKE Testi

    https://youtu.be/fGPRr4jeVe4
    Този пост е редактиран от mbirol; 25-12-18 в 02:28.
    edi1, valen79, gerhar и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #17

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Panasonic Z25 TKE performance test

    https://youtu.be/A0HNhNgCzeQ?list=PL...uGTnHRHvlIXh4d
    JOKVN одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #18

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    От вчера имам уред-електромер за контакт и меря консумацията на Z25TKEW (9-ка). За 24 часа е изхачрил около 11 киловата, при външна от около -5 до 0, вътрешна настроена на 22. Темпратура на изходящия въздух, измерена на клапите - около 32 градуса, + / - 0.5 Помещението е южна стая в панелка, 13 кв. м., около 34 куб. м. обем, 2 външни стени с 5 см външна и 2 см вътрешна изолация. Над мен и под мен апартаментите се отопляват. Консумацията му най-често е около 450 вата, на моменти спада до 380, на моменти качва до към 600.

    Честно казано - очаквах повече от гл. т. на икономичност (за да не казвам, че съм разочарован) - имам предвид моментен разход от не повече от 300 (350 - преко сили) вата при такова време навън. Показанията на хартия са, че до -7 градуса запазва коефициент поне 2.95. Т.е. в момента (-4 градуса навън) би трябвало да отдава поне 1 киловат отоплителна мощност. Е да, но ако включа масления си радиатор само на една степен (750 вата) и работи нон-стоп 24 часа ще изхарчи около 18 киловата, но в стаята става поне 25 градуса и то при доста по-ниска външна температура. Пробвано.

    Не знам как ги мерят като пишат каталозите, но определено предпочитам да дам 10-15 лв повече месечно за ток и да се топля с маслен радиатор, който не прави течение в стаята.

    Утре ще го настроя с таймера да се включи малко преди да се прибера у дома, вместо да работи цял ден, да видя каква ще е разликата.

    Може пък всичко да е нормално и просто да съм имал прекалено големи очаквания, но съм слушал доста как с климатик сметката за отопление падала едва ли не до 30 % отколкото с радиатори.
    stainway одобрява това.

  5. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #19

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    От вчера имам уред-електромер за контакт и меря консумацията на Z25TKEW (9-ка). За 24 часа е изхачрил около 11 киловата, при външна от около -5 до 0, вътрешна настроена на 22. Темпратура на изходящия въздух, измерена на клапите - около 32 градуса, + / - 0.5 Помещението е южна стая в панелка, 13 кв. м., около 34 куб. м. обем, 2 външни стени с 5 см външна и 2 см вътрешна изолация. Над мен и под мен апартаментите се отопляват. Консумацията му най-често е около 450 вата, на моменти спада до 380, на моменти качва до към 600.

    Честно казано - очаквах повече от гл. т. на икономичност (за да не казвам, че съм разочарован) - имам предвид моментен разход от не повече от 300 (350 - преко сили) вата при такова време навън. Показанията на хартия са, че до -7 градуса запазва коефициент поне 2.95. Т.е. в момента (-4 градуса навън) би трябвало да отдава поне 1 киловат отоплителна мощност. Е да, но ако включа масления си радиатор само на една степен (750 вата) и работи нон-стоп 24 часа ще изхарчи около 18 киловата, но в стаята става поне 25 градуса и то при доста по-ниска външна температура. Пробвано.

    Не знам как ги мерят като пишат каталозите, но определено предпочитам да дам 10-15 лв повече месечно за ток и да се топля с маслен радиатор, който не прави течение в стаята.

    Утре ще го настроя с таймера да се включи малко преди да се прибера у дома, вместо да работи цял ден, да видя каква ще е разликата.

    Може пък всичко да е нормално и просто да съм имал прекалено големи очаквания, но съм слушал доста как с климатик сметката за отопление падала едва ли не до 30 % отколкото с радиатори.
    Може ли да отоплявате къщата с нагревател от 750 вата. ?

    - - - - - - - - - -

    -5 градуса е размразяване климатик?

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #20

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    с климатик сметката за отопление падала едва ли не до 30 % отколкото с радиатори.
    Много зависи от това което топли водата влизаща в радиаторите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #21

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    32 градуса изходяща струя и 450 вата консумация в 13 м2
    Не се ли усеща като хладно духане?

  8.  
     
  9. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #22

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Много зависи от това което топли водата влизаща в радиаторите.


    Реших, че това е мазен електрически радиатор.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    32 градуса изходяща струя и 450 вата консумация в 13 м2
    Не се ли усеща като хладно духане?


    - 2 градуса, Panasonic Z25TKE
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stainway одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #23

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ето при fujitsu nocria s22t . Външна -7 гр. настроен на +24гр. в стаята термометъра показва +24.6 гр.

    И консумация за 100 дни.


    Средно по 164 вата на час.
    Извинявам се че спамя в темата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobovo; 10-01-19 в 09:53.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #24

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Извинявайте, ако съм заблудил някого, защото пиша в тема, чийто автор не съм. Просто темата е за подобен климатик и реших тук да споделя отзиви за работата на този, който имам, за да е в помощ на някой, който е решил да купува подобен.

    Данните са за стая, в панелен блок, а не за къща, mbirol. Нямам радиатори с вода, а електрически маслен във въпросната стая, който по принцип е основното отопление, а не климатикът.

    ccankov73 - Да, като хладно духане се усеща струята. Явно така си ги усеща машината нещата. И като се има предвид, че духа сравнително хладно - все пак си поддържа зададените градуси, а консумацията е висока - 400-450 вата. Виждам и на снимката горе подобна консумация. Стига и до 600 на моменти, а най-ниската, която съм видял, е 380. Дори без да работи, има консумация 4.8 - 5 вата. Това са над 3 киловата месечно.

    Тази нощ се отоплявах само с масления радиатор, за да направя сравнение. От полунощ до 8:15 сутринта радиаторът беше изхарчил 2.7 киловата (по около 350 вата на час), температура в стаята - от 22.2 до 22.5. За 8 часа климатикът би изхарчил пак толкова, даже да не казвам и повече. Чудя се къде изобщо му е ползата от "високата" ефективност. Ако за отопление са били нужни 2.7 киловата отоплителна мощност, айде да ги закръглим на 3, дори и при супер ниска ефективност от коеф. 2.0 (а тя трябва да е поне 2.5 при минус 3-4 градуса, пак би трябвало да изхарчи макс. 1.5 киловата. Дори 2 кВ да изхарчи - пак би било добре, но за съжаление е доста далече. Не знам дали има значение, че според уредчето, радиаторът работи при косинус-фи 1.0, а климатикът - 0.91. Напрежение на мрежата - 236-238 волта.

    ---
    Ред.: Благодаря ти колега, bobovo, за данните. И аз очаквах да работи по подбен начин този климатик, с толкова високи показатели на хартия. a той харчи 2-3 пъти повече.
    shener84 и stainway харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #25

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Като духа с 30 - 32 грдауса , в крайна сметка ще затопли помещението, но не знам дали усещанете е приятно....Все пак е температура под телесната... И това с 400-450 вата консумация

  13. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #26

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Определено ти е доста висока консумацията,при подобни условия моя панасоник прави по 7kw/h.Хладната струя аз я лекувам като го фиксирам на 1ва степен на фана,в твоето помещение би трябвало без проблем да се справи.Другото което ти предлагам е да го оставиш няколко дена да работи без да го спираш,да си влезне в режим и да темперира стаята.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ПАНАСОНИК често имат за потребителите проблеми с Т на струята и това си го пише в сервизните.Често очакванията се разминават с действителността при тези машини.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #28

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Момчета, колко струват тези уредчета за мерене на ватовете и консумациаята и къде ги продават?! Стана ми интересно понеже и аз съм с Етерия само, че 18 -ка 2018 г. и искам и аз да замеря моментната консумация. Благодаря!

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #29

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Заповядай: Щайнбергер ООД: Измервател на мощност KWE-PMB02 има ги и в повечето магазини за техника.
    Jack Krauser и valen79 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #30

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    JOKVN
    Благодаря! Даже го поръчах!
    Този пост е редактиран от valen79; 10-01-19 в 13:17.
    JOKVN одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе