Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #166

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Още по-добре за това помещение ще е Z15 ако измислят. За съжаление когато съм го избирал, въпреки че дойде техник-консултант, огледа всичко внимателно, но не ми каза, че за това помещение е препоръчителен по-слаб климатик. Както и да е, минало вече. Е, сега поне знам, че си имам климатик за 20-25 кв. м. със средна изолация и сигурно за 30-40 с добра изолация, говоря точно за тази машина.

    -----------------------------



    След внимателно четене на документа в цитираното мнение и изследване на работата на машината, въоръжен с термометри, дистанционното, тефтер и химикал, снощи вниматлено следих работата му и открих топлата вода: заради малкия обем и добрата изолация, в комбинация с алгоритъма на работа, който е записан в софтуера, машината зацикля.

    Ето какво се получава:през деня като е топло и грее слънце през прозорците, температурата на входящия въздух става по-голяма с 2 градуса или повече от зададената, тогава компресорът изобщо изключва. Вътрешният вентилатор продължава да върти, като постоянно взема данни за температурата. По-късно, като залезе слънцето и стаята леко изстине, идва момент, в който температурата на входящия става с около 1 - 2 градуса над зададените. Понеже логиката изисква при температурна разлика под 2 градуса компресорът да включи, Той включва и за момент вдига мощността малко повече, което води до по-висока температура на изходящата струя, от около 35 - 37 градуса. Поради малкия обем, помещението и въздухът в него се затоплят изключително бързо и температурата на входящия въздух много бързо става отново с повече от 2 градуса разлика спрямо зададените. Имам предвид,че разликата не става 5-6 градуса, а по-малко - съвсем малко над прага на изключване, да кажем около 2.5 - 3 градуса. Тук логиката на работа отново изисква компресорът да изключи. Той изключва и започва да следи вътрешната когато стане с разлика по-малко от 2 градуса от зададената - да включи отново. Като включи - отново в началото има повече мощност, избълва топла струя, тя не може да изстине бързо, така вътрешният сензор на питата отчита топъл постъпващ въздух, което води до изключване накомпресора след 3 минути.

    И така този цикъл може да се повтаря до безкрай, ако изолацията на помещението е добра и въздухът изстива много бавно. Климатикът влиза в непрекъснат ON-OFF режим

    РЕШЕНИЕТО
    на проблема със зациклянето ОН-ОФФ в моя случай е такова: малко след поредно включване на компресора (около 2-3 минути), да се зададе температура с 1 - 1.5 градуса по-висока + по възможност да се отвори врата към по-хладно помещение (да се увеличи обемът). Така въздухът в помещението с климатика няма да може да се затопли прекалено бързо и сензорът на питата няма да може да отчете тези 2 градуса разлика между постъпващия въздух и зададените градуси. Понеже вече зададените ще са близки или съвсем малко под температурата на постъпващия, компресорът няма да спре, а ще намали скоростта си. Това пък ще доведе до по-ниска температура на струята, което в комбинация с по-високата зададена температура и евентуално отворената врата към друго помещение - ще доведе до стабилизиране на работата и на температурата в помещението.

    Възможно е, както каза и един колега по-назад в темата - заради позицията си, сензорът да отчита температурата на нагрятата пита и заради това да си мисли, че постъпващият въздух е по-топъл. Това допълнително би помогнало за влизане в Он-Оф цикъл.

    След около 10-на - 15 минути може да се избере зададена температура с 0.5 градуса по-ниска. Това допълнително ще намали работата на компресора и още малко ще охлади струята. След още 10-на минути може да се намали още 0.5 градуса, след още 10-15 минути - с още една стъпка и така нататък.

    По този начин климатикът се вади от това зацикляне на ОН-ОФФ. Друг важен извод при такива условия, е че компресорът трябва да започва работа при зададена температура равна или по-висока от текущата в помещението. Ако зададената е по-ниска - почти сигурно ще се получи това зацикляне.
    Само едно не ми стана ясно. Как след като минава в офф ти прави 12kW на денонощие?
    zxc0 и mystikalrs харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #167

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Само едно не ми стана ясно. Как след като минава в офф ти прави 12kW на денонощие?
    Историята мълчи по въпроса.... :D Всъщност когато направи 12 киловатчаса, вероятно не е минавал в ОФФ изобщо. Защо една вечер работеше на 800-900 вата няколко часа, също е загадка, а въпросната вечер по нищо не се различаваше от вчера, даже вчера беше по-влажно. Успя тогава да слезе до 600 и нещо, но го изключих, че вече беше абсурдно да го търпя, беше направил 3.5 киловатчаса за 4 часа.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #168

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Историята мълчи по въпроса.... :D Всъщност когато направи 12 киловатчаса, вероятно не е минавал в ОФФ изобщо. Защо една вечер работеше на 800-900 вата няколко часа, също е загадка, а въпросната вечер по нищо не се различаваше от вчера, даже вчера беше по-влажно. Успя тогава да слезе до 600 и нещо, но го изключих, че вече беше абсурдно да го търпя, беше направил 3.5 киловатчаса за 4 часа.
    Точно това не е нормалното за мен. Моя климатик също е преоразмерен и много бързо прави температурата в хола, но минава в офф. Когато има слънце може цял ден да бичи на офф. Например за вчера е излапал само 5.6kW. Та в този ред на мисли, ако вратата на спалнята е затворена е в 20м2 а ако е отворена към 35м2. При теб е 13м2( а и имаш изолация) и в най студените дни би било редно да не ти харчи повече от 7-8kW а тези 12 са направо стряскащи. Чудно ми е ако падне температурата до -15, колко ли ще харчи тогава?
    zxc0 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #169

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ама моля ти се, не искам да си помислям! При -10 и надолу - климатикът го изключвам като вариант за отопление, наистина.

    А иначе искам да се похваля с развитие - откакто изобщо му забраних да вдига мощност, чрез режима QUIET, като изключим вчерашното зацикляне на Он-Оф, днес определено работи рационално, както считам, че е редно - сутринта като излизах от дома, му зададох 21 (през нощта беше на 22) и сега като се прибрах - беше си свалил надолу, до 240 вата и така си кротуваше. През деня нямаше слънце и не е имало условие да зацикли на ОН-Оф като вчера. Сега - струя около 25 градуса. Зададох му 0.5 нагоре, вдигна до 270, след още 15 минути му зададох 22 и вдигна до 310-315. Навън е около 1 градус.

    От онзи ден:

    - за 22.5 часа (след 1 ден) - консумация 5.8 киловатчаса, ~0.26 киловата на час
    - за 46.5 часа (2 дни) - консумация + 7.1 киловатчаса или общо 12.9 киловатчаса, ~0.28 киловата на час.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 18-01-19 в 20:24.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #170

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    На коя степен е нагласен попитах и преди 25 градуса щом издухва на първа степен трябва да са поне 30 на минимум климатика е за нов фреон почти сигурно

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #171

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Нагласен е на QUIET за турбина, HEAT режим, 21.5 зададени в момента. Постъпващият въздух отгоре е 21.6. Ако издухва струя 30, в стаята ще стане поне 1 градус по-топло за около 30 минути.

    Има ли някакъв начин по външни белези или измервания без уреди да разбера дали има достатъчно фреон?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #172

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Имаш пропуск на фреон най вероятно при мен на първа скорост и работа на минимум 188 вата вадеше оня ден 10 градуса разлика вход изход демек беше 21 а духаше с 31 и това на -4 беше. Хитачито ми миналата беше изтървал фреон от конуса между вътрешното и външното. Не топлеше добре нито охлаждане , външното тяло заскрежаваха много трудно след ремонта се вдигнаха градусите на издухване с 5-6

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #173

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Нагласен е на QUIET за турбина, HEAT режим, 21.5 зададени в момента. Постъпващият въздух отгоре е 21.6. Ако издухва струя 30, в стаята ще стане поне 1 градус по-топло за около 30 минути.

    Има ли някакъв начин по външни белези или измервания без уреди да разбера дали има достатъчно фреон?
    Не, панасониците са странни машини. Ту топлят, ту не топлят. При моя съм забелязал някои странности, примерно някой път при 6-7 градуса и 800 вата консумация духа с не много топла струя, а при 1-2 градуса и пак 800 вата грее като калорифер.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #174

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ogi28b
    И според мен климатика има проблем! Моята Z 50 -ка в момента нагласен на 22 гр. от ДУ и + 3 гр. външна температура се е кротнал на 340 вата, а твоят е 2 пъти по-малък и помещението също е 2 пъти по-малко и работи на същата консумация. По-добре извикай техниците за проверка. Успех!
    П.С Преди малко го дадох на 24 гр. и след 20 мин. се задържа на 550 вата

    - - - - - - - - - -

    Още едно измерване : Сега е 7 гр. външната, от сутринта е със задание 24 гр. от ДУ и от два часа си стои на 380-390 вата.
    Този пост е редактиран от valen79; 19-01-19 в 08:26.
    mystikalrs одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #175

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Мерси за инфото.

    Взех още един уред - този, който е по-нагоре в темата, от Щайнбегргер. Самият уред още с ваденето от кутията беше дефектен - заварката на кабела от платката към клемата се беше разлепила. Малко го побългарих и сега работи. Има разлика между измереното от двата уреда. Свързал съм ги последователно. Единият мери 360 вата, а новият - 340. Новият отчита с около 6-7 волта по-ниско напрежение на мрежата.

    Днес бях и във фирмата, обясних им подробно надълго и широко какво прави климатикът, а те казаха, че ще изпратят техник веднага щом кажа. Още ден-два ще го изтърпя. В момента пак е зациклил на он-оф и не мога да го изкарам от този цикъл, каквото и да правя. Работи на 350-360 вата, струята става все по-топла, температурата в стаята става много над зададената и изключва, без да намалява мощността.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #176

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Мерси за инфото.

    Взех още един уред - този, който е по-нагоре в темата, от Щайнбегргер. Самият уред още с ваденето от кутията беше дефектен - заварката на кабела от платката към клемата се беше разлепила. Малко го побългарих и сега работи. Има разлика между измереното от двата уреда. Свързал съм ги последователно. Единият мери 360 вата, а новият - 340. Новият отчита с около 6-7 волта по-ниско напрежение на мрежата.

    Днес бях и във фирмата, обясних им подробно надълго и широко какво прави климатикът, а те казаха, че ще изпратят техник веднага щом кажа. Още ден-два ще го изтърпя. В момента пак е зациклил на он-оф и не мога да го изкарам от този цикъл, каквото и да правя. Работи на 350-360 вата, струята става все по-топла, температурата в стаята става много над зададената и изключва, без да намалява мощността.
    Няма как да го изкараш от он/офф-а освен ако не държиш прозорец отворен или температурите паднат доста. Това си е чест проблем при преоразмерени климатици. Моят е така, но аз го знаех още преди закупуването му и сега не ми прави впечатление, Теб какво точно те дразни в он/офф-а?

  14.  
     
  15. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #177

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Мерси за инфото.

    Взех още един уред - този, който е по-нагоре в темата, от Щайнбегргер. Самият уред още с ваденето от кутията беше дефектен - заварката на кабела от платката към клемата се беше разлепила. Малко го побългарих и сега работи. Има разлика между измереното от двата уреда. Свързал съм ги последователно. Единият мери 360 вата, а новият - 340. Новият отчита с около 6-7 волта по-ниско напрежение на мрежата.

    Днес бях и във фирмата, обясних им подробно надълго и широко какво прави климатикът, а те казаха, че ще изпратят техник веднага щом кажа. Още ден-два ще го изтърпя. В момента пак е зациклил на он-оф и не мога да го изкарам от този цикъл, каквото и да правя. Работи на 350-360 вата, струята става все по-топла, температурата в стаята става много над зададената и изключва, без да намалява мощността.
    Повече от 1 месец тествах климатика Z25. Консумацията не пада под 340 вата. Това е най-ниското потребление. Ако температурата на околната среда се увеличава в тази консумация, климатикът се превключва в изключено положение. Изчакайте известно време, ако температурата падне под 1 градус от зададената температура, температурата на засмукване на въздуха ще започне отново. Този цикъл е нормален режим на работа. Не наричайте този климатик. Той прави това, което трябва да бъде.
    spas.slavchev одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #178

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Неприятно усещане ми създава, защото може да поддържа същата температура като намали мощността, а той вместо да я намали - работи няколко минути с много по-висока, и после изключва. Като работи с висока мощност, избълва много по-топла струя и температурата се вдига с 1-2 градуса над зададените. После докато е в Оф, пада с 0.9 - 1.9. Така след 10-15 цикъла температурата става близо 2 градуса над зададените. А когато не е в Он Оф, а поддържа с намалена мощност, си поддържа без проблеми зададените, даже на моменти става 0.3 - 0.5 по-хладно в помещението.

    Ред.: Не знам дали стана ясно, затова го казвам и по друг начин - когато работи с намалена мощност - поддържа около зададените, но като зацикли на он-оф, отива много над зададените. Така трябва да му задам 2 градуса надолу, за да застане на това, което наистина искам.

    ----
    Докато съм писал, колегата е писал също. Пада до много по-ниско от 340 вата. Преди два дни цяла нощ работеше на 290, а онзи ден през деня като се прибрах от работа, беше слязъл до 240. И това беше измерено с уреда, който вече мисля, че показва грешно. Имам основание да мисля така, защото отчита 5-6-7 волта по-високо напрежение (сравнено с мултицет, който измерва точно) и също токът, който отчита, е по-голям.

    mbirol I saw it was working at 290 watts for whole night, it happened 2 days ago, and yesterday I saw a consumption of 240 watts for a while, then I set +1 degree and the consumption raised to 290. It worked this way for hours. I don't think the minimum is 340.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 19-01-19 в 20:02.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #179

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Ред.: Не знам дали стана ясно, затова го казвам и по друг начин - когато работи с намалена мощност - поддържа около зададените, но като зацикли на он-оф, отива много над зададените. Така трябва да му задам 2 градуса надолу, за да застане на това, което наистина искам.
    Както казах по-горе, това е нормално за преоразмрени климатици. Вариантите са три. Първо: държане на отворена врата или прозорец, за да може да се увеличат топлозагубите и климатика да може да догонва - неудобство, по-високи сметки за ток. удобство - работи като истински инвертор. Второ: държане на по-ниски градуси. и Трето: смяна с климатик, който е оразмерен за това помещение.

  18. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #180

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Моят климатик се използва 24/7. Няма измервания под 340-350 вата. Ако има такива, снимки. Серия Z25 TKE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе