Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #16

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Хаха почти съм се предал и обмислям да го сменя. Разсъждавам обаче и над един друг въпрос,но не разбирам достатъчно:
    В сервизното меню пише,че при изключен компресор и температура на тръбите под19 градуса се изключва вътрешното.При мен почти изцяло тръбите са вътре в стената на помещението,която е топла и съответно предполагам,че темп.на тръбите си е винаги над тези 19градуса. Затова в режим на охлаждане,когато са студени тръбите и компресора не работи,вътрешното си се изключва.
    При старт на машината, когато не е работила дълго, също изключва вентилатора преди да направи първия цикъл на отопление.
    Възможно ли е това да е ключът в моя случай или просто този панасоник си е пълно дърво.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #17

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    какви тръби в стената ,там няма датчик за температура .. вероятно се гледа тръбния датчик на вътрешното тяло ,там няма как да падне на 19° ,все пак в стаята е повече ..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #18

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Климатик дето работи при спрял компресор по принцип си е пълно дърво. (според мене, сега колко ми е правилно мнението си е отделен въпрос )

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    какви тръби в стената ,там няма датчик за температура .. вероятно се гледа тръбния датчик на вътрешното тяло ,там няма как да падне на 19° ,все пак в стаята е повече ..
    На моите като изключи компресора и стават даже 17 (на тошибата) и като повърти малко турбината на следене се затоплят до стайната. Това съм го мерил до тръбният сензор.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #19

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На моите като изключи компресора и стават даже 17 (на тошибата) и като повърти малко турбината на следене се затоплят до стайната. Това съм го мерил до тръбният сензор.
    Нормално като офне изравнява налягането, а външното се затопля. При подходящи условия се наблюдава форумно дефинирания "дефрост при неработещ компресор"

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #20

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Днес имах повечко време и си поиграх малко с климатика.
    Значи при мен имам 2 тръбни датчика на вътрешното тяло. Долният дава команда на турбината да се изключи, когато се охлади до 19 градуса. Днес го топнах датчика в чаша с вода и вентилаторът си изключи.
    Доколкото разбрах тези датчици са по 20 килоома.
    Понеже хич не ги разбирам нещата с тези датчици, има ли вариант да сложа друг датчик, който да подава стойности малко по ниски от моя? Евентуално ако сложа 15 или 10 килоома, какво ще се случи? Ще работи ли въобще климатика?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #21

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    хванал си му цаката ма датчика иска повече килооми ,не по малко .. замерваш го колко килоома е при 19 градуса да се ориентираш какво да търсиш ,може да се поиграе и с последователен резистор

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #22

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    хванал си му цаката ма датчика иска повече килооми ,не по малко .. замерваш го колко килоома е при 19 градуса да се ориентираш какво да търсиш ,може да се поиграе и с последователен резистор
    На 19 градуса, дава около 26.6 съпротивление. На 24 градуса стайна температура дава около 19

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #23

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    тествай с резистор ,в нета има калкулатори за резистори

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #24

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Благодаря на всички. Сложих долен тръбен датчик вместо 20ком-30ком. Работата заспа.
    Спре ли да работи компресора, обдухва още 30тина секунди докато поохлади питата и тръбите и изключва нацяло вентилатора на вътрешното.
    При тръгване на компресора, изчаква малко да се загрее питата и включва перката.

    Така трябва да работи всеки един климатик, а не да се правя на инженер аз.

    Надявам се да няма проблеми с дефростите. А за лятото за охлаждане ако трябва пак ще му върна неговия си датчик

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #25

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    И аз съм така, ( на друг модел/марка климатик) турам, махам резистори......абе прос*отия до шия.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #26

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    не е простотия ,веднъж като намериш как те устройва не го пипаш с години ,като дефростите на Хитака ми ,той подкара 7ма година ,имах проблеми първата зима и тогава бяха ескпериментите ми - от тогава размразява по 3-4 пъти на зима

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #27

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Цитат Първоначално публикувано от mastersku Виж публикацията
    Благодаря на всички. Сложих долен тръбен датчик вместо 20ком-30ком. Работата заспа.
    Спре ли да работи компресора, обдухва още 30тина секунди докато поохлади питата и тръбите и изключва нацяло вентилатора на вътрешното.
    То, хубаво спира вентилатора, ама да не започне да се "успива", като не се обдухва датчика.Наблюдавай го!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #28

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    То, хубаво спира вентилатора, ама да не започне да се "успива", като не се обдухва датчика.Наблюдавай го!
    Няма успиване, просто си работи идеално. Даже поддържа 100пъти по точно зададената температура от преди. От това духане преди непрекъснато и взимане на студен въздух от пода, трябваше да го нагласям с 4-5 градуса по-ниско. Сега разликата е 1-2 ,което за климатик е в рамките на нормалното
    Освен това е заложено в софтуера на климатика да развърта турбината за 15секунди през няколко минути,за да направи по-точна проверка на температурата.И това е независимо от данните на долния датчик за изключваме на вентилатора. Така, че няма никакво успиване
    Този пост е редактиран от mastersku; 01-12-21 в 22:25.

  17. ECE
    ECE е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    21
    #29

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Май си моднал Хитака да не прави чести дефрости.

    - - - - - - - - - -

    И при моя подов Fujitsu General вентилаторът на вътрешното тяло не се изключва,когато компресора спре да работи.Затваря долната клапа и си духа от горната(хладен въздух).Според теб и моята машина ли плаче за датчик 30 ком?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Духа само половината от вътрешното тяло
    От to6o75 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-15, 19:43
  2. HSU-12HN03 ДУХА СТУДЕНО
    От scaffol във форум Климатици Haier
    Отговори: 13
    Последно: 23-01-13, 21:40
  3. Шум от вътрешното тяло когато духа вятър
    От dwrbudr във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-12, 23:34
  4. На кой символ духа студено лятото Осака?
    От Daxy във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 28-08-12, 20:46
  5. SAMSUNG AQ12FAR410 - замръзва и духа студено
    От Ivanka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 14-12-09, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе