Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree14Одобрявам

Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #1

    Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Здравейте,

    Имам проблем с климатика вкъщи и не знам дали това може да се оправи или просто така си работи машината по default.

    Въпросът е,че вентилаторът на вътрешното тяло въобще не се изключва,когато компресора спре да работи. Съответно започва да духа студено и да прави изключително неприятно течение. Така си е откакто е монтиран, а машината е хиперинвертор уж от високия клас.

    Моделът е Panasonic CS-Z25UFEAW/CU-Z25UBEA подов.Сещате се за какъв студ точно в краката става въпрос.

    Когато го проверявам за грешки, започва да пищи на H67.

    Има ли как да се оправи това и към кой мога да се обърна или да мисля вариант за смяна на машината с друга.Прави ми впечатление, че още един по-стар Панасоник вкъщи работи по същия начин-без да изключва вътрешния вентилатор.

    Намирам се в София
    Alexi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    След като знаете че Панасоник така работят защо не взехте климатик от друга марка ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #3

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Защото съм смотан. Истината е,че не предполагах,че и този ще работи по същия начин.Все пак старият е на 15 години.Освен това търсих подов климатик с йонизатор и този беше един от малкото налични

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    toto_toto одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #5

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Машината е много хубава. Ама наистина щом знаете как работи защо го купувате. Иначе ще топли много зимата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #6

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Не съм предполагал,че най-ново поколение подов климатик за 2.5к може да е така измислен,че да ти духа студено в краката.Явно ще трябва да търся вариант за някакво външно управление,което да е съвместимо с този модел.Дано да намеря повече информация и някой,който да може да го направи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    от 15г си във форума ,защо не отдели време да почетеш ? всяка марка си има недостатъци ,и те се пренасят във всеки следващ модел без никакво подобрение 10-15г и повече .. за твоя панасоник без да съм го виждал мога да кажа освен че ще духа силно на изключен компресор което се знае че е така ,и че под -10 ще подкара дефрости на 40 мин ,продължаващи по 10-15 мин и ако е правилно оразмерен ( а не силно преоразмерен ) няма да се справя с отоплението на помещението

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #8

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Всички сте прави-моя грешка.
    Когато търсих подов климатик, гледах да е с възможно най-нисък минимум,йонизация и да има опцията да духа надолу в краката. Накрая се колебаех между Дайкин профешънъл и Тошиба b-flow.Mitsubishi heavy го изключих като вариант (доколкото виждам има същия проблем с неизключване на вътрешната турбина). Fujitsu модела няма опция да духа само отдолу,иначе е мн.добра опция.

    Сега обмислям замяна му с Daikin nexura, ако намеря.

    Все си мисля,че има някакъв проблем с моя климатик,защото в много редки случаи изключва вътрешното тяло.Но това съм го хващал на 4-5 пъти за 3 зими.Може и просто така да си работи по принцип.

    Откъм топлене определено топли.Монтиран е на усвоен кухненски балкон към кухня общо 20тина кв.+отворен коридор още 10квадрата. Отварям вратата, за да топли и 18кв.хол и пак работи в он/офф режим.Имам чувството,че тази 9ка може да ми топли целия апартамент без проблем.

    Софтуерът е много чепат.Ако навън е под нулата и го оставя на 21-22 градуса,намирам в кухнята сутринта страшна жега 24.5-25 градуса. Ако навън е топло 5-10 градуса, трябва да го сложа на 22-23,иначе е студ. Постоянно се занимавам да гледам прогнозата,за да знам как да го наглася,че да е 23-24 градуса в помещението.От -5 надолу прави дефрости на 2 часа (7-8)минути, без да има грам лед по топлообменника.

    Навремето нямаше информация за този модел, а и сега не намирам инфо от хора със същия климатик,за да кажат дали при тях също работи така.Ако може някакси да се направи така,че да изключва вътрешното при изключен компресор,ще го ползвам с другите му кусури и няма да го мисля, но ако така ще ми духа, обмислям да го трансформирам в термопомпа на вода за една стая и една малка баня на село.

    Моля за съвети

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #9

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Цитат Първоначално публикувано от mastersku Виж публикацията
    Моля за съвети
    Ти прочете ли линка от предния ми пост?
    Ровиш в сервизните настройки на това и четеш. Звъниш и питаш при вносителите, те би трябвало да са наясно.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #10

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Само да знаеш - Нексурата НЕ духа от долу, от там засмуква.Иначе е страхотна машина и в сравнение със сегашната ти "веялка" ще се родиш.
    То по-малко духащ от Нексура не знам да има.
    Alexi и Vasil Vasilev харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #11

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Bobivg благодаря ти, както и на другите отзовали се. Прочетох го още първия път,даже писах на една фирма, но ми отговориха, че не са чували за такова решения. Поне ме насочиха към фирма Актон. Сега ще се свържа и с тях пък да видим. Лошото е ,че нямам познати с такъв климатик и не намирам ревюта от други хора, за да разбера дали и при тях работи по същия начин тази машина.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    така работи ,в това бъди убеден .. ти някак си се надяваш ,че климатика е дефектен и просто ще се обадиш и ще заявиш ремонт ,но не стоят така нещата ..
    Vasil Vasilev одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #13

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Цитат Първоначално публикувано от mastersku Виж публикацията
    Bobivg благодаря ти, както и на другите отзовали се. Прочетох го още първия път,даже писах на една фирма, но ми отговориха, че не са чували за такова решения. Поне ме насочиха към фирма Актон. Сега ще се свържа и с тях пък да видим. Лошото е ,че нямам познати с такъв климатик и не намирам ревюта от други хора, за да разбера дали и при тях работи по същия начин тази машина.
    Почти на 90% съм сигурен, че има настройки да се спира вентилатора, но не можах да намеря документа със сервизните настройки. Иначе е нормално малките фирми дето монтират само сплитчета да са с ограничени познания и да не са чували. Търси и искай за жичното дистанционно възможно най-подробна информация там си пише какво и как.
    toto_toto и Mig82 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    60
    #14

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    Машината се държи по следния начин:
    На напълно автоматичен режим,пускам климатика,след като е бил изключен известно време. Развърта леко вътрешната турбина за да измери температурата и спира, след малко пак развърта за 10-15 секунди леко и пак спира. Така се държи докато дойде време да включи компресора и да отоплява. Духа топло известно време, изключва компресора при достигане на температурата и вътрешното тяло продължава да духа нон стоп. Няма го това спиране на вътрешната турбина и късите завъртания колкото да измери температурата. Съответно започва да духа як студ. Това няма как да е нормално, никоя машина не би трябвало да работи така

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Вътрешното тяло духа студено при неработещ компресор

    ай на бас че е нормално ,за марката викни сервиза

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Духа само половината от вътрешното тяло
    От to6o75 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-15, 18:43
  2. HSU-12HN03 ДУХА СТУДЕНО
    От scaffol във форум Климатици Haier
    Отговори: 13
    Последно: 23-01-13, 20:40
  3. Шум от вътрешното тяло когато духа вятър
    От dwrbudr във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-12, 22:34
  4. На кой символ духа студено лятото Осака?
    От Daxy във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 28-08-12, 19:46
  5. SAMSUNG AQ12FAR410 - замръзва и духа студено
    От Ivanka във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 14-12-09, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе