Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 102
Like Tree98Одобрявам

Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #16

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Проблемът е поправен. Беше на платката и имаше сериозна причина да не се управлява двигателя. И честно казано съм разочарован от елементната база, която са използвали Панасоник в този модел.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mimojef, bobovo, Aleksandars и 6 други харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    1
    #17

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    В крайна сметка къде беше проблема ? Аз имам същия проблем с тази грешка H97

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #18

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Здравейте, не бях влизал във форума доста време и ми стана интересно какво ли пише в този раздел и хоп - изненада - тема за същата грешка като на моя хубавец - Z25 TKEW, с която си късам нервите почти 2 г. и в крайна сметка наскоро едни момчета го ремонтираха уж успешно, но ще видим доколко. Засега работи без следа от проблема, а напоследък беше станал доста изявен - заработваше само в доста горещо време. Иначе както при автора - 2-3 месеца след изтичане на гаранцията започна тоя номер - външния вентилатор отказва да стартира, а няма никакъв проблем със самия него, иначе компресорът работи нормално. Все едно инвертора на вентилатора не работи и не му върти фазите.

    Оказа се нещо като "студена" спойка, за която техникът твърди, че има официален отговор от Панасоник за проблема и сервизен бюлетин как се отстранява той, без да е необходимо да се подменя цялата платка (каквато оферта ми пуснаха от фирмата, монтирала климатика, само за 700 лв).

    Самият ремонт протече така - отвориха капака и погледнаха с лупа на едно точно определено място по платката, без много търсене, и за няколко минути с поялника повториха спойките с повече припой и това беше. След това източване, вакуумиране, зареждане с везната, тест и всичко си тръгна.

    За връзка с техниците мога да дам координати на ЛС, защото не ми плащат за реклама, нито на форума.
    bary, bobivg, Vasil Vasilev и 3 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    51
    #19
    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    ...
    Самият ремонт протече така - отвориха капака и погледнаха с лупа на едно точно определено място по платката, без много търсене, и за няколко минути с поялника повториха спойките с повече припой и това беше. След това източване, вакуумиране, зареждане с везната, тест и всичко си тръгна.

    За връзка с техниците мога да дам координати на ЛС, защото не ми плащат за реклама, нито на форума.
    А защо беше нужно източването на фреона? От къде е фирмата поправчик, че аз имам същият проблем, а от фирмата гарантчик нещо се ослушват..

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    1
    #20

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Здравейте имам същия проблем като Вашия. Дали може съдействие как да го оправя. Молят климатик мисля е същия като вашия но 9-ка
    Модела е CU-Z25VKE. Ако може съдействие или контакт с техник който може да помогне. Благодаря ви предварително!
    По същият начин външният вентилатор е проблема със грешка H97. Прилагам снимка на платката на външното тяло.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от iotkov; 14-10-22 в 17:58. Причина: прикачване на файл

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #21

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    ivopicha - защото аз го поисках като услуга. Тъй като още по време на гаранцията му беше изтекъл фреонът, тогава идваха по гаранционен ремонт и най-общо казано - претупаха нещата. Заредиха го с 1 кг фреон, при 850 грама по етикет, ако не бъркам. Уж нямаше теч след това, но сега източиха само 700 грама. Климатикът при работа доста свистеше и издаваше странни звуци. Имам още един - Z35 TKEW, който няма нищо общо като шум и работа, работи си супер. Той никога не е отварян и работи с фабрично зареденото.

    За контакти - моля пишете ми ЛС за да изпратя. Няма да правя публична безплатна реклама на фирмата.

    iotkov - този с проблема е Z25 TKEW, по-стар модел е

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #22

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Колегите, които са минали по стъпките на ремонта чрез една или друга фирма, моля връщайте и обратна връзка в темата дали всичко е наред след ремонта, за да помогнем на още хора с този проблем. Безумно е да се сменят платки и вентилатори и дори цели машини, само заради една спойка. А като се смени с нов или нова платка - те са със същия хардуер и вероятно може да имат същия проблем след време.
    bary, rosenpetrov и Klementi харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #23

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Моя Z35VKE повториха някой споики по платката на външното тяло ,работи 1 месец и пак ,грешка H97 след рестартиране тръгва ....климатика е хубав ,малко харчи ,Но този проблем ! И смяна на платката с нова най-вероятно ще изкара определено време ....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #24

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Що подвеждаш човека като не разбираш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #25

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Здравейте какво се случи с вашият климатик поправиха ли го?
    Този пост е редактиран от rosenpetrov; 26-01-23 в 09:12.

  13. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #26

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Здравейте,
    Някой можели да помогне с контакт на фирма или човек, който може да реши проблема с тази грешка H97 модела климатик е CS-Z25TKEW на 6 години. Днес направи проблема и отказва да работи.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #27

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Проблема е решим.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #28

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Имам решение на проблема пишете ми на лично
    donchil, greentrol54 и stanimirasd харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    2
    #29

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Здравейте,


    Съжалявам за лошия ми български, търся помощ, защото и аз имам Panasonic V35-ZKEW с грешка H97.


    Понякога устройството ми работи чудесно, няма проблеми.


    Но ако го оставя да работи 4-5 часа, спира с грешка h97.


    След това, когато се опитам да го рестартирам, вътрешният работи, но външният вентилатор не стартира.


    Подозирах кондензатор на платката.


    Тъй като проблемът е случаен, подозирах, че главният кондензатор (реф. CD295 на снимката, предоставена в тази тема) е дефектен и може би капацитетът не е добър.


    Мисля, че кондензаторът трябва да бъде 1,5 uF за всеки HP (моторна мощност)


    Така че предполагам, че стойността трябва да бъде около 4 - 6 uF общо ...


    Благодаря за вашата помощ.

  18. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #30

    Отговор: Panasonic CS-Z35VKEW/CU-Z35VKE - грешка H97

    Здравейте отново,
    Реших си проблема сам благодарение на колегата rosenpetrov. (няма нужда от смяна на платки, мотори, перки и т.н.)
    Благодаря и на ogi28b за контактите на фирмата. Първо на тях се обадих знаеха за проблема и как се решава но ми казаха, че услугата със запояване я правили само в София и там колегата им бил познат с тези клиенти и им вършел услуга. Понеже съм от Варна ми казаха, че трябва да си купя платката на цена около 400 лв. защото тука били много натоварени. На въпроса имали гаранция казаха, че няма (това била резервна част) но те били тествали платките дали работят преди да ги монтират. Също така жената с която говорих по телефона каза, че този проблем, ще се появи пак след време дори и след смяната защото от вибрациите на външното тяло били установили, че се появявала студената спойка. Лично мое мнение е, че след като установих къде е проблема пак, ще кажа благодарение на rosenpetrov това е фабричен дефект припоя е малко на въпросното място и се получава това напукване. Просто от фирмата искат едни пари да приберат. Няма лошо ама да ми кажат, че след време пак, ще се появи проблема това е несериозно.

    Климатика работи от два дена и половина и няма никакви грижи.
    Не знам дали е писано във форума но след като отчете грешка климатика. Тя остава дори и след като си решите проблема. За да я изчистите използвайте следната комбинация. Снимката е взета от сервизната инструкция на климатика.
    В момента климатика ми си пищи на H00 което означава, че няма грешки.
    Благодарение на тази комбинация изчистих на другия ми климатик (CS-Z12SKEW) грешка H67 (свързана с йонизатора) предполагам се е появила когато са го чистили преди години докато е бил в гаранция. С него никога съм нямал грижи не е спирал да работи. По случайност го тествах за грешки когато получих на CS-Z25TKEW H97. И при този след два дена и половина работа пищи само H00.

    Успех на всички!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от TODD; 27-06-23 в 14:24.
    tanatos, Palev и rosenpetrov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Panasonic KIT-Z35VKE
    От rxx63 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 23-06-21, 12:28
  2. Грешка F95 Panasonic PE 9DKE
    От DEKS във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 22-07-18, 22:17
  3. Panasonic дава грешка h16
    От barswolf във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 08-02-17, 21:08
  4. Panasonic CS-E9CKP - грешка F90
    От svetlio1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-11, 22:22
  5. Грешка F61 на DVD Panasonic
    От Conqueror във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 15-04-09, 10:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе