Резултати от 1 до 15 от общо 15

Климатик LG - помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1

    Климатик LG - помощ

    Абе хора... на тея LG-та вътрешното тяло когато достигне зададената температура не трябва ли да спре да духа турбината ??? Значи тоа моя достига зададената темп., външното тяло спира да работи а вътрешното продължава да си духа ! Голяма шумотевица ! Днес ми го монтираха и не знам да ги викам ли да го ремонтират или този модел са така?
    Моля някои запознат да ме светне
    БЛАГОДАРЯ

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Не се притеснявай на режим охлаждане няма да спре.Предполагам , че става въпрос за конвенциоолен модел на LG.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Не съм много в час с тази техника но да мисля че е конвенциален не е инверторен има режими охлаждане, авто, овлажняване и отопление. При всички конвенциални модели ли е така ???

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Повечето...
    Сложи си вентилатора на AUTO и ще се пооправи положението!

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #5

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Е да ама като е на ауто май не мога да бъзикам температурата На обдухвателя ми стои температура 18 градуса а на дистанционното ми се показва едно усмихнато човече точно ей такова и като бутна един път бутона за повишаване на температурата над човечето се появява буква ^(Н) с една стрелкичка нагоре натискам втори път същия бутон стрелкичките до буквата ^^(Н) стават две и това е всичко с този бутон . След това започвам да натискам бутона за понижаване на температурата и съответно се променя от човече и ^^(Н) с две стрелки след първото натискане става само човече след второто , човече под него (L) с една стрелка обаче вече стрелката сочи надолу, след третото човече и (L) с две стрелки надолу. И това е всико. След всичкото това цъкане температурата на обдухвателя си седи на 18 само когато на дистанцоинното се пояжи човече и ^^(Н) индикатора се променя на 19 ! Не мога да го разбера този режим за това и не съм го ползвал. Обяснете ми МОЛЯ какво значат тези щуротий. Че нямам опътване мамка му!!! Намерих тук в нета едно на РУСКИ ама нещо не мога изцяло да схвана с тоя руски пък и там не е описано с подробности
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    За да получиш конкретна помощ и съвет трябва да дадеш и конкретна информация - като начало модела на климатика.
    Защото и аз имам две мулти сплит системи LG, ползвам ги една година както за отопление така и за охлаждане, виждам някои особености в работата им, но не смея да твърдя, че всички други работят по същия начин.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #7

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Ами модела е LG KS-H1865DA0
    Мисля, че функциите, режимите дори и дистанционните на всички LG-та са еднакви и деистват по един и същ начин. Намерих упътване на руски за модел LS-J0964EL и се оказа, че са еднакви кажи-речи с моя.... та това упътване ме светна за почти всички възможности на климатика но няма подробна инфо. за този АВТО режим ! Написано е само как се вклюва и как се изкючва. Така че Lupus или който и да е друг ако обясните как работят вашите LG-та на AUTO режим, навярно ще разбера как би работил и моя на същия режим

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Трявба да сложиш вентилатора на auto, ако има такъв решим. Другото ауто е да си определя дали да топли или охлажда, като потдържа определени температури, които трвябва да ги пише в книжката наклиматика. Иначе е нормално да духа при достигната температура. Ако няма автоматичен вентилатор, протсто го настрой на най-ниската степен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #9

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Тези стрелкички показват,че излизаш от температурния диапазон заложен в климатика - ^(Н) и V(L) съответно горен и долен диапазон.Слагаш на ауто,да се появи човечето и това е всичко.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #10

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Нямам АВТО на вентилатора ! Мамка му!!! Явно е трябвало да си взема МИДЕА тези ЕЛ-ЖИ май са големи дръвца а?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #11

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Ако дистанционното от тази връзка, стр.13 отговаря на твоето що не пробваш CHAOS или пък LOW?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #12

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    darveta sa i sa po skapi ot Midea

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #13

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    mimojef

    Защо си мисля,че бъркаш авто на вентилатор с авто на режимите.
    Символа с триъгълник е автоматичен режим при който климатика сам "избира" на какво да тръгне.В случая започва на охлаждане.То и затова този бутон е под капака,защото се ползва рядко( при избора на режимите).
    Вентилатора се настройва с хоризонталния бутон преди процепа на капачето.Означен е с символ на перка.
    Като го натискаш не ти ли прави впечатление че вентилатора променя скороста си?Авто вентилатор се изписва на дисплея като две вълнички.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #14

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Две вълнообразни стрелкичко да но това е рейим на вентилатора CHAOS . На този режим на вентилатора би трябвало да имитира естествен бриз но пак не изклиучва при достигане на зададената темп. Просто си мени оборотите вентилатора както тои си реши имитирайки бриз дрън-дрън

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re: Климатик LG ПОМОЩ

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef
    Две вълнообразни стрелкичко да но това е рейим на вентилатора CHAOS . На този режим на вентилатора би трябвало да имитира естествен бриз но пак не изклиучва при достигане на зададената темп. Просто си мени оборотите вентилатора както тои си реши имитирайки бриз дрън-дрън
    Е, това е идеята на AUTO - да намали оборотите при достигане на зададената температура - не да изключи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избора на климатик
    От rockman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 05-02-14, 20:58
  2. Помощ при избор на климатик
    От sinergy във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 22-12-13, 11:09
  3. помощ при избор на климатик
    От petko_andreev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 28-06-13, 23:00
  4. Помощ при избор на климатик
    От hllprht във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 13-01-12, 08:10
  5. Помощ за избор на климатик
    От bobynfs във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 20-05-08, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе