Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Новият AQV12YWAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Новият AQV12YWAN

    Да, като увеличих снимката, отляво се вижда втория ред тръби.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re:Новият AQV12YWAN

    Малко несериозно ми изглежда външното като изработка, дано не съм прав.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:Новият AQV12YWAN

    Двоен е виж с очилата.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #19

    Re:Новият AQV12YWAN

    Принципно си прав, но несериозно не е най-точното определение. Според мен нещата стоят по следния начин:
    -при Самсунг все още има относително ниска производствена култура, което е една от основните причини за срива на тази марка на нашия пазар. какво имам предвид под производствена култура? ето и някои примери, които се помнят до ден днешен
    пример1-прословутия опшън код, който трябваше да се въвежда след всяко спиране на ел.захранването и подлуди половината свят преди години. каква мислите е причината. някое китайче решава да смени типа на еепрома с друг (вероятно такъв на по-ниска цена) без да забележи, че неговото време на отговор е значително по-голямо и най-важното надхвърля таймаута, който е зададен на процесора и какво става. процесора тръгва, чака за прочете опшън код, не получава отговор от въпросния чип и светва грешка. такъв гаф не е възможно да се случи в една компания с висока производствена култура като японските, например...
    -пример2-дефектирането на стотици вътрешни и външни платки-как може да се разработи климатик, който да няма НИКАКВА защита от понижено или повишено напрежение (така наречените токови удари). при по-старите външни платки с добавянето на един кондензатор, който струва половин стотинка палежите намаляват ДЕСЕТКИ ПЪТИ...
    -пример3-късането на тръбата на изхода на компресора точно на мястото на заварката на гилзата на температурния датчик-що фреон се изхвърли в атмосферата, що компресори си отидоха без масло...ние стигнахме до там, че направо след първото скъсване подменяхме цялата тръба вън, за да се спасим от повторен гърмеж...толкова ли е трудно да се вземе с една идея по-дебела тръба или просто на това най-натоварено с вибрации и температура място да не се правят заварки, които нарушават целостта на тръбата...оказва се, че е трудно...
    -пример4-като разопаковаш външното тяло понякога си мислиш, че то не идва направо от завода, а е ходило на война-очукан топлообменник и какво ли не още (вижда се и на тези снимки достатъчно добре)
    и така нататък цяла вечер мога да давам примери колкото си искате, но искам да отбележа, че напоследък много от нещата претърпяха грандиозна промяна в Самсунг

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #20

    Re:Новият AQV12YWAN

    Вгледай се по добре...

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #21

    Re:Новият AQV12YWAN

    В кое по-точно и кой да се вгледа ако смея да попитам?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:Новият AQV12YWAN

    Май аз, ама колкото и да се вглеждам, откривам съществени разлики и се вижда кой производител как пипа.
    NE12LKE на Panasonic vs AQV12YWAN на Samsung
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #23

    Re:Новият AQV12YWAN

    Дали кичето под компресорът няма да стане причина за проблем през зимата?
    Панасоникът мисля,е малко по-високо разположен и няма такова киче.
    Май при тошибите или кериър имаше нещо с кичето-тракат като замръзнат.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #24

    Re:Новият AQV12YWAN

    едва ли това киче ще е проблем, но по-скоро то е безмислено, защото след първата зима ще стане един плътен тезек от фина кал и косми от киче и ще загуби свойствата си т.е. ще стане безмислено
    напълно възможно е и потракване - всичко зависи от наклона на тавата и евентуален погрешен наклон при инсталация
    а при панасоник с това реотанче работата е желязна

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    34
    #25

    Re:Новият AQV12YWAN

    Този самсук от тук му виждам няколко недостатъци
    1 во марката най големия недостатък
    2 ро аз поне не видях един филтър на пътя за ТРВ то което е предпоставка за запушване
    3 то ами къси тръби му. компресора , четирипътника, нямат извивки предпоставка за повече вибрации и скъсване на заварка
    4то този смусмук ако струва до 800-900 лв някои може и да се излъже ама ако струва 1500-1600 как да си го купи някой

    между другото имам 3 климатика самсунг конвенционални монтирани 2002г още работят и са доста тихи само на единя му изби заварката на вътрешното тяло но след заварка и зареждане сега работи така че несъм предубеден но небих дал за този повече от 800-900 лв

    колега climamarket само адмирации за това което правиш така наи добре се вижда какво има в един климатик и човек може да отсее по добрите,
    примерно аз не знаех че този самсунг има ТРВ , аз инвертор без трв не бих купил.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #26

    Re:Новият AQV12YWAN

    тестовете ще покажат най-добре кое ще се запуши и кое ще се скъса, пускам записи и публикувам

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #27

    Re:Новият AQV12YWAN

    Ще бъде интересно....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #28

    Re:Новият AQV12YWAN

    Ще следя темата , интересно ми е как се справя на практика.
    Аз за сега от моя съм доволен, като разход месец ноември 25лв. през деня 18* след 15часа 22*.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #29

    Re:Новият AQV12YWAN

    Някой може ли да качи сервизното на AQV 12 ИВАН , че не намирам нищо с Гугал.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #30

    Re:Новият AQV12YWAN

    climamarket , сподели какво става с Новият AQV12YWAN , как се представя в студа ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият Херкулес
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 27-05-08, 11:42
  2. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  3. Най-новият о/с рекорд !!!
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-07, 20:19
  4. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17
  5. Новият Уиндоус
    От n0kia във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-05, 07:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе