Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree5Одобрявам

Молба за помощ относно климатик LG D18RN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    8
    #1

    Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Педи две седмици закупих климатик Климатик LG Deluxe Smart Inverter D18RN, 18000 BTU. Най напред го монтираха на 3 см от тавана, веднага се обадих на управителя на фирмата за да му кажа, че в инструкцията пише минимум 20 см, отговора беше-така ги монтираме няма проблем. При режим отопление, като си направи температурата външното тяло спира, а на вътрешното има на дисплея снежинка с капка. Когато спре да духа топло започва да духа студено, не просто да раздвижва въздуха за да следи температурата, а духа толкова силно колкото и когато е на топло, то и така силно се чува, както и на топло. Не се повлиява от степента на вентилатора и на най ниската и на най високата и на автоматична си духа с пълна сила. Две седмици им се обаждах и молих да дойдат, отговора беше няма му нищо. Вчера след скандал и заплаха че ще се оплача навсякъде където мога, включително и на Господарите днес дойдоха и го преместиха на 20 см от тавана. Относно духането момчетата се обадиха на управителя и му казаха че вентилатора нито спира нито намаля, но той им е казал, че му няма нищо. И сега си духа яко топло и после със същата сила студено. Имам още едно LG инвертор, след като спре да духа топло, съвсем леко от време на време раздвижва въздуха. Поне 5 пъти се обаждах в LG.bg от там казват обърнете се към сервиза. Моля Ви кажете ми кого да търся за помощ, с този управител е невъзможно да се разбера. Ако някой има този модел, нека сподели как е при него.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    В какъв режим е машината (Heat или Auto)?

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    В какъв режим е машината (Heat или Auto)?
    В режим Heat е.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Не си написала кой е търговеца, не си написала в кой град е монтирана машината, не си написала за фирма ли е закупена или за частно лице. Подходът е различен, но като начало ти е необходим протокол за несъответствие, който се издава от сервиз за климатизатори и който не е необходимо да е оторизиран от LG.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-04-17 в 19:14.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Климатика е закупен от частно лице от Техномаркет Стара Загора. Монтиран е в Раднево в апартамента ни. При закупуването му им казах в магазина, че искам да си ползвам наша фирма за монтаж, но казаха, че ако не е Клима комфорт гаранцията отпада, само те и никой друг не може да го монтира. Моля Ви обяснете ми какво означава протокол за несъответствие?

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Обаждате се в сервиз за климатизатори и искате срещу заплащане да изтестват машината и да издадат протокол. Ако турбината не се управлява според заданието, те ще го впишат в протокола. Това ще Ви спести около 30 дни разрешаването на проблема чрез КЗП. Заедно с жалбата за отказ на гаранционен ремонт ще приложите този протокол. Така в рамките на 30 дни трябва да Ви свържат с търговеца и да подпишете един друг протокол. Ще го прочетете. Друг път не купувайте климатизатори от там.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Благодаря Ви много! Никога не съм купувала от там и няма да ми се случи, никога!

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #8

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Купуването на климатик от техномаркетите никога не е добра идея!
    За шега отивам на щанда им и се заглеждам по някой модел. И като почнат едни локуми с тяхните глупусти, имам чувството че разговарям с...
    Накрая му кажеш, че се занимаваш от 15 години с истински климатици и се чудят в коя дупка да се наврът.
    Друг път ползвайте специализирани фирми, макар по-малки и с не много голям оборот, но с знаещи и можещи специалисти.
    avenger, VeleV.Klima, necata2 и 1 други харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Намерих сервиз за климатизатори, която се съгласи да тества климатика, но трябва да намеря сервизна книжка на модела за да видят как е заложен софтуера, от 4 часа търся в нета, за сега без успех. Може ли да ми кажете в кой сайт има такава информация. Благодаря Ви предварително!

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    LG нямат сервизна книжка, в която да е описан софтуерът им. Поне аз не съм виждал такава. Щом духа непрекъснато и не може да се намаля вентилатора, връщайте го в магазина и толкоз. Да си го тестват и да си го ремонтират те.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    8
    #11

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Благодаря за отговора, иначе щях да търся до сутринта. В магазина казват извикайте сервиз, сервиза идва след 15 дена обаждания и накрая заплаха, техниците казват че е не е нормално, но управителя казва ей така от 30 км, че нищо му няма и си отиват. Другите два сервиза на които искам да платя за диагностика, те пък ме карат да търся сервизна книжка каквато се оказва че няма. Ега ти и държавата с парите си може да те накарат да полудееш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Така се получва като храните веригите сервиза не е виновен че техото продава скапани машини

    Sent from my STV-400STB using Tapatalk 2
    bobovo одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Важни съвети при рекламация на дефектна стока – SmartMoney.bg

    ...2. Ваше право е да си изберете къде да извършите рекламация на дефектната стока. В закона ясно се казва, че потребителят не трябва да изпитва никакви финансови разходи или затруднения при отстраняване на дефекта. Затова спокойно може да изберете къде да направите рекламацията и ако случайно започнат да ви препращат в някакви сервизи или на други адреси, отстоявайте правата си и не го правете!
    Съветвам ви да правите рекламациите в магазина, от който сте закупили стоката, така може да си спестите доста главоболия. Някои търговци измислят собствени правила като например, че рекламации се приемат в определени дни от седмицата или месеца или имат точно определен служител или работник, който отговаря за рекламациите, но не се ловете на това! Просто кажете, че искате да говорите с управителя или да ви се подпишат под документ за отказ от рекламация, който ще послужи пред Комисията за защита на потребителите. Няколко изречения в тази насока действат безотказно и могат да ви спестят много главоболие...

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Г-н Велев, влязох във този форум да потърся помощ. Добре нахранили сме техното, ама и сервиза нахраних с 273 лв за демонтаж и монтаж. За тези 273 лева се отзоваха веднага, след това вече не си клиент защото си в гаранция.След като машината е скапана и ми наложиха този сервиз, който аз не исках, кой е виновен в случая, нали сервиза трябва да установи, че машината е "скапана"? Това, че не е "скапана" го решава един човек който е на 33 км от мен и дори не я е виждал.Като не си разбират от работата да не се натискат да поемат два окръга.Нито могат да ми кажат какъв е режима, в който влиза машината, нито защо вентилатора продължава с пълна сила, могат само да вземат парите и след това да я преценяват от 33 км че е супер и няма нужда от нищо. Не съм нападнала никого тук, моля не се дръжте с мен като човек на когото да дължа нещо!

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #15

    Отговор: Молба за помощ относно климатик LG D18RN

    Ако в помещението е над 20 градуса, пробвайте да го настроите на 16 градуса при автоматичен вентилатор. Вижте дали ще има промяна на силата или дали ще спре да духа.
    Само за информация - като го спрете от дистанционното спира ли да духа турбината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за помощ относно домашна охранителна система
    От man29 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 10-07-17, 23:54
  2. Спешна молба за съвет относно избор между две машини
    От Pavkata1972 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 29-10-15, 18:42
  3. Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!
    От vladeva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 14-04-15, 19:05
  4. Молба за помощ относно връщане на стока
    От DeepFreeze във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-13, 17:57
  5. Молба за помощ относно CD записвачка
    От Lazar Payakoff във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-05, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе