Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree1Одобрявам

Молба за помощ относно домашна охранителна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #1

    Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Здравейте,
    В момента съм на етап боядисване на нов апартамент и опрях до избора на алармена система. Поради незнание имам нужда от помощ
    Иска ми се да сложа охранителна система която да ми прозвънява на телефона и по възможност (ако съществува такова нещо) да има опция и за пожарозащитни датчици.
    Става въпрос само за вътрешна охрана без да се свързва със СОТ фирма
    Навсякъде под замаска е пуснат UTP 5e категория кабел. Общо са 6 обемни датчика, 2 МУК-а (външна врата и прозорец)
    Дали ще е възможно да ударите едно рамо с съвет за конкретна марка/модел централа, вид датчици- за движение, на врати и прозорци, пожароизвестяване
    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    В кой град (село, махала) се намира това?
    За алармена система ви препоръчвам да огледате нещата на Сектрон. За известяване по GSM вижте на www.tscommunication.com .
    за да се прецени обаче точно къде и какви датчици трябва да се поставят е добре специалист да огледа обекта на място.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    За София става въпрос....
    Благодаря за отговора

    Поздрави

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Домашни животни ще има ли в жилището, ако да колко големи? Климатици ще има ли - ако да как са разположени спрямо местата на датчиците (там където излиза кабела)?

    А щеше да е добре да беше питал и преди да положиш кабелите - едно че има СОТ кабели а не ФТП второ как е окабелено - всички кабели на едно място ли излизат, има ли предвиден кабел за клавиатура а също така и силов кабел (220В) за захранване? Кабел за сирената предвиден ли е?

    За пожарните датчици основното е, че трябва да са с релейна основа (за да предават сигнала към централата на принципа на другите (ПИР) датчици).
    Като видове пожароизвестителни датчици има няколко вида в зависимост на какво реагират, пламък, топлина, дим, комбинирани.... разгледай тук:
    http://www.unipos-bg.com/index.php?l=51

    Като СОТ центарала ако не искаш екстри като дистанционо за вкл./икл. и най-евтината с необходимия брой хардуерни зони ще ти свърши работа -например SP65 http://www.sectron.com/products/alarms/3/2711

    Като датчици - ако няма животни - DG55, ако има - DG75 - също ако е близо до климатик. Можеш да разгледаш и други http://www.sectron.com/products/alarms/5

    За връзка с телефон, освен това което ти предлага Lupus, има и други GSM комуникатори с по малки възможности. Представляват малки кутийки със СИМ карта които се включват към PGM изходите на централата. Могат да звънят или пращат SMS на 5 номера. Могат да звънят и на стационарни....

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Здрасти Pat,
    Благодаря за градивната критики, започвам с оправданията
    На ниво тухла, преди замазка бях пуснал кабел за СОТ. Разбира се в незнаннието си не съобразих някакъв вид защита (напр. гофрирана тръба), тъй като кабела минаваше м/у тухлите. След това се появиха майсторите с мистриите, монтажници на врати и т.н., които тотално скапаха нещата. Като единствен back-up вариант ми остана да пусна UTP (не SFP) под замаската на пода и този път в гофре.
    Все пак още веднъж - благодаря за препоръките, полезни са ми....

    Всички кабели излизат на едно място, вкл. 2 за клавиатура (за всеки случай). Нямя домашни животни, няма и да има (дъщеря ми е с алергия към тях). Няма климатик.

    Голям проблем ли е UTP вместо СОТ кабел?

    Поздрави

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Голям проблем ли е UTP вместо СОТ кабел?
    НЕ, няма проблем и да е UTP

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #7

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Друг вариант ти е безжични датчици. Цената обаче се оскъпява, но поне няма да дупчиш и да окабеляваш наново. За разлика от PARADOX алармените системи на DSC са с вграден комуникатор и при свързване с тел.линия може да те известява до 3 номера. За 6 обемни датчика DSC PC1616 е твоя модел в комбинация с датчици LC100 /може да си го настроиш ако имаш домашни любимци/. Ако търсиш по-евтино решение на алармена система с дайлер може да сложиш HOME 4 /производство на BSM-София/, или APOLLO 7 /производство на Инсас-София/. Всички ще ти свършат работа.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Аз бих повикал едни сотаджии да ми направят всичко, като им обясня какво точно искам. Вързването към тях не е задължително, и може да го оставиш за по късен етап... Няма проблем да си купиш техниката от тях, но най важното е, че ще ти направят професионален монтаж съобразен с всички условия...

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    парадокс си сложи за да можеш в бъдеще ако решиш за сод да се вържеш без проблем а и цените са добри. още повече че можеш да си вземеш и нещо на старо.
    аз си намерих спектра 6000 на много добри парички има и сп65 която е по йофтина нова изглежда е нов модел.... ама вече съм купил това.
    линк към ценова листа но трябва да се регнеш фрии за да я изтеглиш.
    http://www.sectron.com/library
    не струва кой знае колко че да си правиш експерименти с марки които не си и чувал. а и опцията за сод си остава.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #10

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    estqwerty, не знам дали си запознат, но PARADOX е сформирана като компания от бивши кадри на DSC . И двете фирми са канадски с добри технологии, PARADOX предлагат повече иновации и екстри, но пък от техници на СОТ съм чувал , че DSC системите са една идея по-напред в технологията в сравнение с PARADOX.
    Относно останалите две български системи и двете имат възможност да се свържат със СОД. Обикновенно СОТ фирмите предоставят трансмитер, работещ на определени честоти по който се препредава сигнала от алармата към трансмитера и от него към централата за мониторинг на съответната фирма. Едва ли , човек ако има изградена вече система и вложена собствена техника, с опция за свързване към СОТ ,някоя фирма би му отказала да го включи като свой абонат. Въпреки, че сигурно има и такива. Въпросните две марки съм ги видял масово да се използват от много СОТ фирми /във Варна/ , явно са по-евтини, и вършат същата работа като една по-скъпа система . В зависимост от статута на охранявания обект може да се заложи на по-висок клас алармени системи. А и си мисля, че българските разработки копират доста от технологиите на големите фирми с по-висок клас.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #11

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Здравейте,
    може ли да ми дадете съвет коя алармена система да избера?
    Бюджетът ми е до 200лв с всичко. Аз съм харесал тези двете:
    http://www.sectron.com/products/promo/212/2755
    http://www.sectron.com/products/promo/212/2760

    Един приятел ми препоръча и тази, която обаче ме притеснява да не сдаде багажа след месец-два
    http://elimex.bg/product/28092/alarm...pravlenie.html

    Благодаря предварително

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #12

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    mak153, за колко зони трябва да е охранителната система и какво ще охранява? PARADOX и тази безжичната аларма са много различни като класове и възможности. Иначе ,за избор между двата варианта на PARADOX по-добре комплект4 там датчика DG55 е малко по-добър от Pro+ при другия вариант. Иначе, като централи и възможности са идентични.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #13

    Re:Молба за помощ относно домашна охранителна система

    всеки си хвали с това което работи
    питай господин Гугъл за Леси Пловдив аларми -преди 2год си взех от тях а и даваха инфо по тел. при монтажа ,по късно видях и софииски аналог на БСМ иТелетек
    В сайтовете има описание на алармите ,

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    9
    #14

    Отговор: Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Здравейте!
    За споменатите охранителни системи Home 4 BSM и Apollo 7 Инсас , някой може ли да каже как стои въпроса с известяването по GSM, защото чета информация относно продуктите и не ми става ясно. Оставам с впечатление, че е необходимо допълнително закупуване на GSM дайлер. Искам да си закупя предплатена карта на някой от GSM операторите и да ми прозвънява при проникване или проблем. Но така, като се купуват нещата отделно, сигурно ли е че системата ще тръгне, дали дайлера ще е съвместим?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #15

    Отговор: Молба за помощ относно домашна охранителна система

    Здравей nemo_10. И двете системи са с вграден телефонен дайлер. Т.е. за да те известява на мобилния трябва да бъде включен дайлера към телефонна линия. Ако искаш GSM дайлер т.е да работи със SIM карта той се монтира допълнително към PGM изхода на алармата. Цена на GSM дайлер 100-150 лв. Повечето такива дайлери са съвместими с предлаганите на пазара алармени системи, а BSM си имат свой GSM дайлер тяхно производство /може да го свържеш дори и към по-нисък клас аларми ката НОМЕ 2, която е с 2 зони и се задейства с 3 дистанциоони, а не с клавиатура/. Другите бълг.производители Teletek също предлагат добри системи. Зависи какво искаш да охраняваш, колко зони , с автономно известяване или за работа към СОД.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за помощ относно връщане на стока
    От DeepFreeze във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-13, 17:57
  2. Инсталация на охранителна система Esprit 727.
    От katini във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 13:59
  3. Охранителна система
    От ViK във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 13-01-11, 00:43
  4. сигнално-охранителна система за помещения
    От beholder във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-07, 21:44
  5. Молба за помощ относно CD записвачка
    От Lazar Payakoff във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-05, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе